W części zachodniej Wyspy Java , w prowincji Banten jest Park Narodowy Ujung-Coulomb. Obejmuje grupę wulkaniczną Krakatoa , Wyspy Panayitan, a także niektóre małe wyspy w Dźwięku Dźwięku. Powierzchnia parku wynosi około 2106 metrów kwadratowych. km, a morze zajmuje 443 km2. km z nich. W 1991 roku Ujung-Coulomb został uznany za miejsce światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na nisko położone lasy deszczowe.

Co jest ciekawego w Ujung-Coulomb?

W Park Narodowy Turyści Ujung-Kulon nie tylko obserwują unikalną florę i faunę, ale także angażują się w aktywny sport. O podróżnych oczekuje się:

 1. Obecny wulkan Krakatau ma dzisiaj wysokość 813 m. Przed erupcją w 1883 roku wulkan był wyższy, ale katastrofa zniszczyła główną część wyspy, a Krakatoa stała się zauważalnie niższa. W 2014 r. Stała się bardziej aktywna, a dziś turyści nie mogą zbliżać się do wulkanu położonego bliżej niż 1,5 km.
 2. Вулкан Кракатау
 3. Wyspa Panayitan słynie z miejsc do surfowania. Ale miłośnicy nowicjuszy surfować nie polecam opanowania tej sztuki tutaj, ponieważ często na wybrzeżu często pojawiają się gigantyczne fale, z którymi mogą sobie poradzić jedynie doświadczeni internauci.
 4. Серфинг на острове Панаитанг
 5. Fauna Ujung-Coulomb jest reprezentowana przez unikalne nosorożce jawajskie - bardzo rzadkie zwierzęta, na których pozostało niewiele ponad 30 osobników. Poza tym tutaj żyją byki-batengi, genialne gulmanki, srebrzyste gibony, makabryczne zjadacze kraba, jawajskie lamparty, małe jelenie Jawan. W parku zamieszkują rzadkie gatunki gadów, płazów i ptaków. Ale motyle o rozpiętości skrzydeł do 20 cm zadziwiają wyobraźnię swoimi jaskrawymi kolorami.
 6. Носороги в Уджунг-Кулон
 7. Flora parku. Uprawia się tu ponad 57 gatunków rzadkich roślin: fasoli i mirtów, dużej liczby endemicznych gatunków storczyków itp. Większość parku pokryta jest wielopoziomowymi dziewiczymi lasami deszczowymi, bagnami i zaroślami mango.
Редкие растения в парке Cechy zwiedzania parku

Główne wejście do Ujung-Kulon znajduje się w wiosce Taman Jaya. W administracji parku można kupić bilety na zwiedzanie parku i zapłacić za ubezpieczenie medyczne, wynająć portiera, przewodnika lub wynająć łódź.

Главный вход в Уджунг-Кулон

W Ujung-Coulomb odwiedzający mogą:

 • idź pieszo w dżungli;
 • nurkować i zobaczyć podwodnych mieszkańców raf koralowych;
 • wybierz się na wycieczkę łodzią;
 • opalać się plaża z białym piaskiem.
Путешествие по парку на лодке Jak dostać się do tego miejsca?

Najtańszą i najtańszą opcją jest podróż autobusem do Parku Narodowego Ujung-Kulon. Jest wysyłany na Zachód Dżakarta od terminalu Calderes, i musisz się tam dostać aż do Labuan, po spędzeniu około 3 godzin w drodze. Stamtąd, w tej samej formie transport następnie do Taman Jaya - najbliższej osady przed wejściem do parku. Pamiętaj jednak, że autobus odjeżdża z Labuan tylko raz dziennie, około południa.

Z Labuan do Taman Jaya można dotrzeć łodzią (3-4 godziny) lub statkiem (1,5 godziny).