Ogród Botaniczny Bogor jest jednym z najstarszych na świecie. Znajduje się w zachodniej części Wyspy Java , w miasto Bogor . Fauna ogrodu obejmuje 15 tysięcy roślin.

Tło historyczne

Ogród został założony przez administrację Holenderskich Indii Wschodnich, kiedy Indonezja była jedną z jej kolonii. Przez długi czas ogród prowadzili europejscy naukowcy, którym udało się zebrać dużą i różnorodną kolekcję roślin. Teraz ogród botaniczny w Bogor jest częścią społeczności naukowej Indonezja i ma wielkie znaczenie dla światowej nauki. W XIX wieku Rosja zatwierdziła nawet stypendium "Beytenzorga", które umożliwiło młodym naukowcom odbycie szkolenia w Bogorze.

Сад

Co jest interesujące dla turystów?

Ogród botaniczny Bogor zaskoczony liczbą tropikalnych roślin, które przywieziono tutaj z różnych krajów. Wiele z nich należy do rzadkich lub zagrożonych gatunków. Tutaj można zobaczyć ogromne sukulenty, tropikalne palmy, kaktusy, liany. Niektóre drzewa zostały posadzone w XIX wieku, więc trzęsły się ze swoim rozmiarem. Z roślin szklarniowych w ogrodzie zbierana jest największa kolekcja storczyków na świecie - 550 gatunków. Najbardziej znanym mieszkańcem ogrodu jest Rafflesia Arnoldi. Ta roślina znana jest z największych kwiatów na świecie.

Самый большой цветок

Terytorium ogrodu jest podzielone na strefy. W każdej żywej konkretnej rodzinie roślin. Drzewa owocują przez cały rok, a nad nimi krążą ptaki i motyle w różnych kolorach i rozmiarach. W ogrodzie znajduje się kilka stawów. Woda jest prawie niewidoczna, ponieważ cała powierzchnia jest usłana lotosami.

Co możesz zrobić w ogrodzie?

Wielu miejscowych ludzi lubi tu przyjeżdżać, aby połączyć się z harmonią natury. W godzinach porannych w ogrodzie można spotkać ludzi zaangażowanych w jogę lub medytujących. A jeśli uda ci się dostać tutaj podczas indonezyjskiego ślubu, to będzie to jeden z najbardziej zapadających w pamięć koncertów. Ponadto, najprawdopodobniej zostaniesz zaproszony do udziału w zabawie.

Лотос

Jak dostać się do ogrodu botanicznego w Bogor?

Od stacji do ogrodu jest minibus №4, przybliżony czas to 15 minut, pieszo można chodzić przez pół godziny.

Ogród jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 07:30 do 17:30. Cena biletu wynosi 25 000 rupii (1,88 $). Obok wejścia do ogrodu botanicznego znajduje się Bogor Zoological Museum. Turyści zazwyczaj łączą wizytę z tymi dwoma atrakcje .