Bogor jest indonezyjskim miastem Wyspa Java . Ma ciekawą historię: kilkakrotnie zmieniał nazwę, był pod władzą różnych imperiów i nareszcie znalazł się w składzie Indonezja . Obecnie jest to ośrodek kulturalny, turystyczny, gospodarczy i naukowy. Dla miłośników flory i fauny w Bogorze jest wiele malowniczych parków, letnich rezydencji, Muzeum Zoologicznego i światowej sławy Ogród botaniczny . Ponadto Bogor ma klimat górski ośrodek wypoczynkowy . Region jest sławny rzeki i jeziora.

Położenie geograficzne i klimat

Bogor znajduje się w prowincji zachodniej Jawy u podnóża dwóch wulkany - Salak i Gede, 60 km od Dżakarta .

Miejscowi mieszkańcy i turyści nazywali Bogora "deszczowym miastem". Pora deszczowa tutaj zaczyna się od grudnia i kończy w czerwcu. W lecie deszcze są 5-7 razy w miesiącu, a średnia temperatura powietrza wynosi + 28 ° C.

Co zobaczyć?

Bogor jest idealnym miejscem turystycznym. Rezydencje, zamki, pałace, muzea rozpościerają się na malowniczym terenie miasta. Tutaj możesz nie tylko wzbogacić swoją wiedzę, ale także wybrać się na spacer po górskich zboczach i plantacjach herbaty. Również w mieście jest dobrze rozwinięty system transportu , więc turysta łatwo będzie w nim nawigował. Opowiedz o najciekawszych zabytki Cшишии C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C C

 1. Ogród botaniczny. To jest ogromne centrum badawcze. Naukowcy z różnych krajów zbierają się tutaj, aby obserwować znikające gatunki. W kolekcji ogrodu znajduje się 15 tysięcy roślin - od tych, które rosną w Indonezji, do tych, które sprowadzono tu z odległych zakątków planety. Turyści zobaczą jedną z najbogatszych kolekcji storczyków na świecie, wielkie sukulenty, kaktusy, tropikalne palmy, wieloletnie pnącza, które przypominają plecione liny. Drzewa tutaj owocują przez cały rok, a motyle i ptaki nie przestają zadziwiać wielkością i różnorodnością.
 2. Ботанический садКрасота ботанического сада
 3. Letni pałac prezydencki. W XVIII wieku była rezydencją holenderskiego gubernatora, a teraz należy do prezydentów Indonezji. Istnieje duża kolekcja obrazów i rzeźb, czasem są wystawy czasowe i imprezy miejskie. Aby zwiedzić pałac jest otwarty na dni święta narodowe lub Dzień Miasta. Turystów przyciąga park, w którym znajduje się pałac. Tutaj jest małe jezioro i są oswojone jelenie.
 4. Летний дворецЖивотные в дворцовом парке
 5. Lake Gede. Największy rezerwat miasta, położony w chronionej strefie rekreacyjnej. Na terytorium są obiekty badawcze. Jezioro jest częścią dużego systemu hydraulicznego, obejmuje kilka innych stawów i jezior. Staw otoczony jest parkiem leśnym, w którym mieszkańcy i turyści lubią odpoczywać. Na jeziorze jest dozwolone wędkarstwo , możesz również wynająć łódź.
 6. Озеро Геде
 7. Prasasti. Miłośnicy historii i starożytnych inskrypcji udają się do Bogoru, aby studiować kamienne tablice - tak zwane prasasti. Napisy na nich zostały wykonane w okresie kolonialnym, kiedy te terytoria były częścią hinduskiego księstwa Tarumanagar. Prasasti jest napisane w języku kultu - sanskrycie. Są jedynym źródłem informacji o tych odległych czasach. Piętnaście głównych tablic zbiera się w miejscu Baltutis. Można do niego dotrzeć wynajętym samochodem lub pieszo. Atrakcją jest 4 km od ogrodu botanicznego. Wizyta jest bezpłatna.
 8. Прасасти
 9. Muzeum Zoologiczne. Zawiera duży zbiór wypchanych zwierząt i skamieniałości zwierząt z Azji Południowo-Wschodniej. Muzeum powstało w czasie, gdy Bogor należał do holenderskich Indii Wschodnich. Dzisiaj turyści mogą zobaczyć próbki tysięcy ssaków, owadów, gadów i mięczaków. W muzeum zachował się szkielet największego wieloryba Indonezji. Muzeum znajduje się w pobliżu głównego wejścia do ogrodu botanicznego Bogor.
Зоологический музей

Gdzie mogę się zatrzymać i zjeść?

W Bogor jest całkiem sporo hotele . Prawie wszystkie zapewniają usługi spa i centrum fitness:

 1. Aston Bogor to czterogwiazdkowy hotel z basenem, spa i centrum fitness. Położony w samym sercu miasta. Hotel oferuje możliwość wypożyczenia samochodu, skorzystania z usługi concierge, odwiedzenia centrum biznesowego i przekazania rzeczy do pralni chemicznej.
 2. Salak Heritage Bogor mieści się w XIX-wiecznym budynku w centrum miasta. W hotelu znajduje się spa i sześć restauracji.
 3. Hostel Nogor. Jest on oddalony o 10 minut spacerem od ogrodu botanicznego. Każdy pokój posiada taras i prywatną kuchnię.
Один из отелей БогораОтели

W mieście jest wiele miejsc, gdzie możesz spróbować tego azjatyckiego i Kuchnia indonezyjska :

 • RM Bumi Aki to jedna z najlepszych restauracji w mieście. Lepiej zarezerwować stolik z wyprzedzeniem;
 • Kedai Soto Ibu Rahayu jest popularny wśród turystów. Tutaj możesz spróbować tradycyjnego soku zupy i koktajlu mleczka kokosowego i awokado;
 • lokalny rynek warto odwiedzić tym, którzy przybyli do Bogoru na prawdziwy egzotyczny. Lokalne fast foody to suszone lub smażone ryby, które lubią dodawać do ryżu.
Еда

Zakupy w Bogor

W mieście znajduje się wiele centrów handlowych, supermarketów i sklepów. Możesz także odwiedzić tradycyjne sklepy i bazary, które znajdują się na obrzeżach miasta. Można tam kupić lokalne słodycze i przyprawy. Ubrania lepiej kupić na obrzeżach miasta w lokalnych punktach sprzedaży.

Usługi transportowe

Bogor ma dobrze rozwinięty system transportu. Terminal Bubulak obsługuje trasy miejskie, a Baranangsiat - dalekobieżne. Ponadto w mieście znajduje się dworzec kolejowy. W Bogorze jest wielu taksówkarzy, samochód można zatrzymać tuż przy ulicy. W centralnej części miasta znajduje się tradycyjny transport - Delman. To wóz z końmi ciągniętym przez Javana. Można na nim jechać główną trasą turystyczną.

Транспорт

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do Bogor pociągiem lub pociągiem ekspresowym z Dżakarty w godzinę od stacji Gamber. Pociągi kursują co 20 minut. Z Dżakarty jest autobus do Bogor (autobusy Damri), podróż trwa 1,5 godziny. Możesz się tam dostać szybciej: na przykład taksówką za 20-30 $.