W południowej części Wyspy Bali nad brzegiem morza o tej samej nazwie znajduje się wioska Batubulan - znane centrum kamieniołomów, w których często odbywają się spektakle teatralne. Zdecydowanie powinien być odwiedzany przez turystów, zmęczony leniwym odpoczynkiem na luksusowym balijskim plaże i kurorty .

Wyjątkowość Batubulana

Ta etniczna wioska jest jedną z głównych atrakcje Bali. Jest to centrum rzeźbienia w kamieniu - rzemiosła, na które zwraca się szczególną uwagę. Wszędzie w Batubulan są rozproszone warsztaty, w których miejscowi rzemieślnicy, bez odpadów, tworzą dzieła sztuki użytkowej. Najczęściej są to figurki mitologicznych stworzeń, wytwarzanych przez ich materiał zwany tufem wulkanicznym. Koszt takiego pamiątki wynosi co najmniej 5 USD. Jeśli chcesz, możesz znaleźć więcej produktów na dużą skalę, ale jest to mało prawdopodobne, aby je zabrać wyspy .

Idąc wzdłuż Batubulanu, można zobaczyć wiele kamiennych figur zwierząt, wyglądających trochę przerażająco. Mieszkańcy uważają, że z ich pomocą chronią wieś przed katastrofami.

Каменные фигуры в деревне Батубулан

Centrum Batubulan jest świątynia Pura Pusekh, który kiedyś został zbudowany z kamieni wulkanicznych. To tutaj odbywają się przedstawienia teatralne i kostiumowe. W wiosce można dostać się na koncert lokalnego zespołu "Denjalan", słynącego z egzotycznych tańców i motywów narodowych. W tym samym celu wykorzystywany jest pawilon społeczny Bale Banjare, położony w południowej części osady.

W pobliżu znajduje się Batubulan Bird Park (Bali Bird Park), gdzie można posłuchać magicznego śpiewu ptaków i nakarmić je bułką tartą.

Występy w Batubulan

Turyści, którzy przybyli do tej wyjątkowej wioski, mają okazję odwiedzić przedstawienie tańca Barong, zorganizowane na cześć lokalnego jasnego bóstwa Barong. Podlega niezwykłemu akompaniamentowi muzycznemu, który nadaje odpowiednią atmosferę. Do akompaniamentu orkiestry na scenie pojawiają się artyści ubrani w stroje narodowe i ubrani w specjalny makijaż. Ich ruchy, początkowo chaotyczne, a nawet absurdalne, ostatecznie zaczynają przypominać obrządek religijny.

Представление Barong dance в деревне Батубулан

Wieczorem w wiosce Batubulan odbywa się przedstawienie tańca Kachak, w którym odbywa się tradycyjny taniec kachaka. Przez cały taniec jeden z wykonawców wchodzi w trans, a następnie zaczyna dosłownie chodzić po węglach. Cały spektakl jest oświetlany płonącymi pochodniami i towarzyszy mu głośna muzyka, która tworzy magiczną atmosferę.

Спектакль в деревне Батубулан

Hotele w pobliżu Batubulan

Wioska znajduje się w centrum turystycznym Indonezja - na wyspie Bali. Dlatego nie ma problemów z wyborem miejsc do życia tutaj. Samo miasto Batubulan nie może zostać zatrzymane, ale obok niego są następujące hotele :

  • Bumi Linggah;
  • The Graha Cakra Bali Hotel;
  • Hotel Swaha;
  • Gede Villa Bali;
  • Willa Bali Vidi.

Koszt życia w jednym z tych hoteli wynosi średnio 31 USD za noc. Wejście do wioski Batubulan jest bezpłatne, ale turyści mogą zostać poproszeni o darowiznę w świątyni Pura Puseh. Należy również pamiętać, że należy go odwiedzić w odpowiednim stroju, obejmującym ramiona i kostki.

Отель The Swaha, расположенный недалеко от деревни Батубулан

Jak dostać się do Batubulan?

Wioska etniczna znajduje się w południowej części wyspy Bali, około 10 km od Denpasar . Od stolicy Bali do Batubulan można dojechać autobusem wycieczkowym, publicznym transport lub taksówką. Aby to zrobić, będziesz musiał jechać drogami Jl. Wr Supratman, Jl. Gatot Subroto Tim i Jl. Diponegoro. Cała podróż trwa zwykle nie dłużej niż pół godziny.