Na jednym z najbardziej malowniczych Wyspy Korei Południowej , Jeju Island, jest dużym i wielofunkcyjnym kurortem Jungmun. Jest to nowoczesny kompleks turystyczny, który zawsze wyróżnia się komfortem hotele , piękna przyroda i rozwinięta infrastruktura. Dlatego kurort Jungmun jest niedaleko Wyspa Jeju jest bardzo popularny wśród podróżników, mieszkańców innych regionów kraju i lokalnych celebrytów.

Położenie geograficzne Chunmun

Ośrodek położony jest na południowym wybrzeżu Wyspa Jeju gdzie jest myte przez wody Morza Wschodniochińskiego. Wyspa ma pochodzenie wulkaniczne, więc jej ulga jest bardziej skalista. Chunmun, podobnie jak cała wyspa, ma łagodny klimat monsunowy. Najwyższą temperaturę powietrza (+ 35,9 ° C) odnotowano w okresie od lipca do sierpnia, a najniższą (-6,4 ° C) - w styczniu. Przez cały rok w prowincji spada średnio 1923 mm opadów.

Atrakcje i atrakcje Jungmun

Pierwotna natura i nowoczesna komunikacja - połączenie tych dwóch składników stały się przyczyną popularności kurortu. Cała prowincja jest dosłownie pochowana w bujnych ogrodach i cytrusowych gospodarstwach, które wraz ze starymi motelami sprawiają, że Jungmun przypomina tradycyjne przybrzeżne miasta Korea Południowa .

Najważniejsze atrakcja turystyczna ośrodek jest pół kilometra plaża pokryte wielobarwnym piaskiem wulkanicznym. Od dawna wybierają go surferowie i zwolennicy innych sportów wodnych. Tutaj można odpocząć w przytulnych altankach w cieniu wysokich palm, wypożyczyć sprzęt sportowy lub wypożyczyć jacht na spacery po morzu.

Пляж на курорте Чунмун

Oprócz plaż, atrakcjami Jungmun są:

 • szkółka drzewna Emidzhi, która rośnie 3.500 rzadkich gatunków roślin;
 • stylizowana wioska rybacka;
 • Wodospad Chongjeong ;
 • Водопад Чхонджеён, Чунмун
 • Most Simongyo;
 • jaskinia morska Hesikgul.
 • Świątynia Yakcheon-sa, ozdobiona jasnymi scenami z życia Buddhy.
Статуя Будды в храме Yakcheon-sa, Чунмун

Najlepiej rozpocząć odkrywanie kurortu od plaży. Jeśli pójdziesz wzdłuż niego w kierunku zachodnim, wtedy możesz zobaczyć wulkaniczne filary Chusan Cheldi-de. Turyści zazwyczaj przyjeżdżają tutaj, aby spotkać wschód słońca. W tej samej części Chunmun, Mount Sonban-san, która jest wymarłym kraterem Wulkan Hallasan . Prosto na swoich zboczach kiedyś zbudowano klasztor Sonbangul-sa.

Вулканические столбы Чусан Чольди-дэ, Чунмун

Hotele w Chungmun

W tym południowokoreańskim kurorcie stworzono wszystkie warunki, aby zapewnić, że reszta turystów odbywa się na najwyższym poziomie. W Chunmun są zarówno szacowne 4- i 5-gwiazdkowe hotele i tanie hotele dla gości o średnich dochodach. Najpopularniejsze z nich to:

 • Hyatt Regency Jeju;
 • Jungmun Beach Hotel;
 • Hotel Sumorum;
 • Lotte Hotel Jeju;
 • Hotel Good Inn.

Niezależnie od liczby gwiazdek, hotele Chungmun na wyspie Jeju zapewniają pełen zakres niezbędnych usług, a także gwarantują wysoki poziom komfortu i nienaganną obsługę.

Отель Hyatt Regency Jeju, Чунмун

Zasilanie

Każdy hotel w tym ośrodku ma własną restaurację, w której można zjeść obfite śniadanie lub lunch. Turyści, którzy chcą w pełni zanurzyć się w życiu Chungmun, koniecznie odwiedź instytucję Jeju Mawon. Serwuje pyszne dania z wołowiny, wieprzowiny, a nawet mięsa końskiego. Zaledwie kilka przecznic od centrum turystycznego Chunmun znajduje się popularna restauracja grillowa Ha Young. Specjalizuje się w daniach z tradycyjnej czarnej wieprzowiny Czeru.

Podczas relaksu w ośrodku Jungmun miłośnicy deserów i napojów kawowych mogą odwiedzić popularną kawiarnię Strabucks na całym świecie.

Кафе Starbucks в Чунмуне

Jak dostać się do Jungmun?

Obszar wielu turystów znajduje się na wyspie Jeju, która znajduje się ponad 90 km od południowego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. Najbliższym miastem Jungmun jest Seogwipo, do którego najłatwiej dotrzeć z miasta Jeju. Aby to zrobić, możesz skorzystać z transportu dalekobieżnego. Co 12 minut ekspresowe autobusy odjeżdżają ze zintegrowanego terminalu terminala Jeju, który dociera do Jungmun w około 50 minut. Na lotnisku w Jeju autobus nr 600 kursuje co 15 minut, a podróż do ośrodka zajmuje 15 minut.