Republika Korei ma nie tylko bogate dziedzictwo historyczne, przyrodę i kultura ale ma również szczególną atmosferę, która przyciąga tysiące turystów rocznie. Przed podróżą wielu z nich zastanawia się, co można zobaczyć w Korei Południowej w ciągu tygodnia.

Informacje ogólne

Podczas podróży do tego kraju na pewno nie będziesz się nudzić. Tutaj starożytne pałace królewskie i klasztory buddyjskie są ściśle powiązane z licznymi muzeami i wioskami folklorystycznymi. Do głównych atrakcji Korea Południowa relate góry , rzeki i plaże , ich zdjęcia i opis można zobaczyć poniżej.

Wszystkie są równomiernie rozłożone na terytorium państwa, które jest podzielone na 9 prowincji i 6 gangjöksi (miasta o szczególnym statusie). Niektóre obszary nadają się do zwiedzania zabytków architektury, podczas gdy inne nadają się na wakacje na plaży lub na wulkany.

Atrakcje Seulu w Korei Południowej

Stolica kraju jest największym politycznym i kulturalnym centrum kraju. Po prawej stronie rzeki Han-Gan można zapoznać się z historycznymi zabytkami. Seul . Szczególnie popularni wśród turystów są "5 dużych pałaców". Budowle wzniesiono między XII a XIV wiekiem przez władców królewskiej dynastii Joseona. Nazywa się:

 1. Kenbokkun - To największy historyczny budynek w kraju. Istnieje kilka wyspecjalizowanych muzeów.
 2. Kenhigun lub Sogvol - znajduje się w zachodniej części miasta. Budowa uważana jest za jedną z najpiękniejszych w kraju.
 3. Toksugun - na terenie zamku znajdują się budynki wzniesione w stylu europejskim.
 4. Changangong - najstarszy kompleks, zbudowany w 1104 roku. Jego nazwa tłumaczy się jako "zamek nieokiełznanej zabawy".
 5. Chandokgun - w budynku można zobaczyć wyjątkowe średniowieczne meble, naczynia, artykuły gospodarstwa domowego itp.
Дворец Кенбоккун

Podczas wycieczki w Seulu w Korei Południowej również zwracać uwagę na takie zabytki:

 1. Budynek Uksam - wieżowiec, który jest znakiem rozpoznawczym wyspy Eiido. Został zbudowany w 1985 roku i ma wysokość 249 m.
 2. Pomnik wojenny - wzniesiono go w stosunku do poległych żołnierzy walczących o swój kraj. Na jego terytorium znajduje się duży kompleks muzealny.
 3. Most "Tęczowa fontanna" - jest wyrzucany nad zbiornik, do którego, pod silną presją, wpadają strumienie wody, oświetlane wieczorami z licznymi światłami.
 4. Świątynia Jong - uważany jest za najstarszy ze wszystkich istniejących w tym kraju sanktuariów konfucjańskich, które przetrwały do ​​naszych dni. Budynek został wzniesiony w 1394 roku przez króla Daejeon.
 5. Muzeum Złudzeń Optycznych - Wszystkie zdjęcia tutaj wykonane są w stylu 3D.
Мост «Фонтан Радуги»

Busan Atrakcje w Korei Południowej

Drugie co do wielkości miasto w kraju Busan . Jest to nowoczesna osada, w której mieści się wiele atrakcji architektonicznych i największy na świecie dom towarowy Sinsege Sentum City. Podczas zwiedzania miasta można odwiedzić takie popularne obiekty:

 1. Narodowe Muzeum Morskie - Został otwarty w 2012 roku w rejonie Yonogu i składa się z 8 sal ekspozycyjnych oraz sali z ekspozycją dla dzieci.
 2. Park Taejonde - turyści zobaczą tutaj rośliny podzwrotnikowe. Na terenie instytucji znajdują się atrakcje, latarnia morska, terminal dla statków wycieczkowych i taras widokowy na klifie.
 3. Mount Kumjonson - zajmuje duży obszar w północnej części miasta. Jego maksymalna wysokość to 801,5 m, a góra nazywa się Knodanbon. Można do niego dojechać kolejką linową, autobusem lub pieszo.
 4. Park Endusan - Są tu kompleksy pamięci, pomniki, muzeum i słynna wieża w Busan.
 5. Klasztor Pomos - Główna świątynia buddyjskiego zakonu Choge, uważana za jedną z najstarszych w kraju i należy do szkoły Hwaom.
Парк Тхэджондэ

Gwangju Atrakcje w Korei Południowej

Osada zajmuje 6. miejsce w kraju. Oto rząd prowincji o nazwie Jeolla Namdo. Najpopularniejsze obiekty w miasto gwangju są:

 1. Park Narodowy Mudeungsan to malownicze miejsce, w którym znajdują się świątynie, zabytki, sklepy i restauracje.
 2. Muzeum Sztuki - tutaj można zapoznać się z osobliwościami lokalnej sztuki.
 3. Eco-Park - na jego terytorium znajduje się jezioro, w którym można łowić ryby lub urządzać piknik.
Парк Мудеунгсан

Atrakcje Jeonju w Korei Południowej

Miasto jest stolicą prowincji Jeolla Puktor. Tutaj możesz odwiedzić te miejsca:

 1. Wieś Hanok jest miejscem kulturalnym, gdzie turyści zapoznają się z tradycyjnym stylem życia Aborygenów.
 2. Katedra katolicka - budynek ma niepowtarzalny styl architektoniczny. Jest to piękna okazała konstrukcja z iglicą i witrażami.
 3. Dezhin Park - słynie ze stawu, w którym rośnie dużo lotosów.
Деревня Ханок

Atrakcje w Incheon w Korei Południowej

Jest to wyjątkowe miasto portowe, w którym ciche stare dzielnice z autentyczną architekturą idealnie łączą się z ultranowoczesnymi centrami handlowymi i rozrywkowymi, drapaczami chmur i podziemnymi moli. Celów w Incheon Możesz odwiedzić:

 1. Memorial Hall - znajduje się w muzeum miejskim. Jego celem jest badanie wartości kulturowych populacji. Eksponaty prezentowane są w formie materiałów wideo i fotograficznych, informujących o operacji lądowania.
 2. Skyscraper NEATT - budynek jest intelektualnym miastem elektronicznej globalizacji zajmującym powierzchnię 600 hektarów.
Небоскреб NEATT

Daegu Atrakcje w Korei Południowej

Jest stolicą prowincji Gyeongsangbuk-do, w której znajdują się amerykańskie bazy wojskowe, słynna przełęcz Phaljorina i ruiny starożytnego miasta. Popularne w Daegu ciesz się i parkuje:

 1. Apsan - na jego terytorium znajduje się Muzeum Wojny Koreańskiej, buddyjskie świątynie i klasztory.
 2. Wycieczka - tutaj możesz jeździć na różnych atrakcjach.
 3. Phalgonsan - znajduje się na terenie starej twierdzy zbudowanej 1500 lat temu. Tutaj można zobaczyć wiele obiektów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.
Парк Пхальгонсан

Gyeongju (Korea Południowa) - atrakcje

Miasto jest jednym z głównych ośrodków turystycznych w kraju. Gyeongju znany z takich miejsc:

 1. Chhomsonda Observatory - znajduje się na krajowej liście skarbów danego kraju. Struktura jest najstarsza w całej wschodniej Azji i służy do obserwacji gwiazd.
 2. Grób dynastii Silla jest grobowcem złożonym z 23 grobów królewskich. Tutaj możesz zobaczyć starożytne relikty i obiekty religijne.
 3. Świątynia Pulguksa - Kapliczka należy do Zakonu Choge. Został zbudowany między 520 a 750 lat. Znajdują się tu pagody Sokkathal i Tabothal, mosty Pegunge, Yonhvage, Chilbogh i Chhongunge, 2 osiadłe rzeźby Wafrochana Buddy i Amitabha.
Обсерватория Чхомсондэ

Wyspa Jeju w Korei Południowej - Atrakcje

Jest to najmniejsza prowincja w kraju. Słynie z takich obiektów jak:

 1. Świątynia Samsonhel - położona w mieście Jeju. Na terenie klasztoru znajdują się 3 duże zagłębienia, uważane za święte. Nie można ich dotknąć i zbliżyć się.
 2. Wulkan Hallasan - Park Narodowy, którego szczyt jest uważany za najwyższy w kraju. Instytucja jest wymieniona w światowej sieci rezerwatów biosfery UNESCO.
Вулкан Халласан