Królestwo Bhutanu - To jeden z najbardziej tajemniczych stanów na planecie, który znajduje się w malowniczych Himalajach. Honoruje starożytne tradycje religijne i wielbi Buddę. W kraju jest wiele starożytnych miast, klasztory i inne atrakcje przyciągające turystów z całego świata.

Informacje ogólne

Na północnym wschodzie kraju w centrum administracyjnym Prowincja Bumthang jest jedno z najpiękniejszych miast, zwane Jakar. To małe miasteczko na wysokości 2800 metrów nad poziomem morza. Zostało założone w 1549 roku. Miasto znajduje się w niesamowitej dolinie Chokkhor i jest otoczone ze wszystkich stron górami. W tej lokalizacji Jakar można jeszcze nazwać "małą Szwajcarią". Miasto jest uważane za dość popularne wśród turystów, więc infrastruktura tutaj jest dobrze rozwinięta.

Jeśli chodzi o pogodę, miasto ma klimat umiarkowany. W zimie występują mrozy do -6 stopni Celsjusza, opady praktycznie nie spadają, a latem średnia temperatura wynosi 23 stopnie. Czerwiec jest najcieplejszym miesiącem, a styczeń jest najzimniejszy. Wysokość opadów wynosi 1404 mm rocznie.

Общий вид города

Atrakcje turystyczne Jakaru

Jedną z głównych atrakcji miasta jest zamek Jakar Dzong położony na szczycie góry. W 1549 r. Lama Ngagi Wangchuk założył na tym miejscu mały klasztor. W 1667 r. Położono dzong, którego nazwa oznacza "fortecę białego ptaka". Budynek został przebudowany tylko raz w 1897 roku po trzęsieniu ziemi. Jego ściany mają 1,5 km długości. Dziś mieści klasztorne i administracyjne służby dzomhaga. W przypadku wycieczek turystycznych otwarty jest tylko dziedziniec.

Innym znanym buddyjskim klasztorem jest Kurjay-lhakhang . Pierwsi trzej królowie Bhutanu zostali tutaj pochowani, aw jaskiniowej świątyni zachowało się odcisk ciała Guru Rinpocze, który odwiedził te miejsca w 748 roku. Świątynia jest kompleksem 3 lakhangów (królewski klasztor). Pierwszy z nich wzniesiono w 1652 r., A drugi i trzeci - w 1990 r. Wokół sanktuarium wybudowano 108 stup (chortens). Świątynie zawierają liczne posągi Padmasambhawy, cenne mandale, a także rzeźbę bóstwa Shelging Karpo.

Przyciąga turystów i inną świątynię buddyjską - Tamsing Lakhang . Mieszka tu około 100 mnichów, dla których zbudowano klasztor obok głównego budynku. Pochodzą z biednych rodzin lub sierot. Klasztor został zbudowany w 1501 r. Osobiście przez Pema Lingpa. Każdej jesieni odbywa się festiwal poświęcony założycielowi.

Курджей-лакхангДжакар-дзонгТамшинг-лакханг

Gdzie się zatrzymać w Jakar?

Jeden z najbardziej popularnych hotele w bhutanie Miastem jest Amankora Bumthang , która jest oceniana na 5 gwiazdek. Jest to kompleks 4 dwupiętrowych budynków, z których roztacza się malowniczy widok na Himalaje. Hotel posiada własne spa, centrum biznesowe, bibliotekę, internet.

Nie mniej popularny jest hotel Wangchuk hotel Mongar . Dostępne są 32 nowoczesne pokoje. Personel mówi w 2 językach. Dzieci poniżej 5 lat mieszkają za darmo. Restauracja ma bufet. Do dyspozycji Gości jest taras słoneczny, centrum biznesowe i prywatny parking, a także punkt informacji turystycznej, w którym można skorzystać z usługi.

Ponadto w Jakar znajdują się pensjonaty Swiss Guest House i Hotel Jakar Village Lodge , gdzie więcej cen budżetu.

Гостиница Amankora BumthangWangchuk hotel Mongar
Kawiarnie i restauracje

Są restauracje na każdy gust w Jakar. Tutaj możesz zaoferować lokalny Kuchnia bhutańska , tradycyjna Azjatka, a także znajoma Europejka. Najpopularniejsze miejsca w mieście to:

  1. Cafe Perk to kawiarnia, w której przygotowywane są dania kuchni europejskiej. Placówka słynie z bajecznych deserów oraz tego, że wie, jak gotować wiele różnych rodzajów kawy.
  2. Sonar Yangkhel to restauracja, która serwuje najlepsze dania kuchni azjatyckiej w mieście. Polecamy spróbować curry z marchewki, gotowanej ze świeżych ekologicznych warzyw. Serwowane są tutaj również dania wegetariańskie.
  3. Himalyan Pizzza - włoska restauracja-pizzeria. Dania są duże i bardzo smaczne.
  4. Restauracja i bar Noryang - lokalna restauracja z przystępnymi cenami, gdzie można zjeść smaczne i satysfakcjonujące. Restauracja serwuje dania kuchni lokalnej i europejskiej.
Вход в ресторанCafe Perk

Jak dostać się do miasta Jakar?

Z międzynarodowego portu lotniczego Paro w mieście Jakar możesz przyjechać samochodem lub zamówić transfer. Warto iść Prowincja Bumthang a następnie podążaj za znakami do samej osady.

Najkorzystniejszym okresem do odwiedzenia Jakaru jest okres od maja do września. Należy również pamiętać, że miejsca pielgrzymek i atrakcji znajdują się w różnych punktach wsi i w dużych odległościach od siebie. Aby mieć możliwość odwiedzenia tego wszystkiego, należy zarezerwować wycieczkę z wyprzedzeniem.