Zaledwie 30 lat temu Królestwo Bhutanu otworzył swoje "drzwi" dla zagranicznych turystów. Odtąd stolica królestwa cieszyła się największą popularnością wśród obcokrajowców. Miasto Thimphu jak również miasta Paro , Jakar i Mongar. Ta ostatnia jest małym miasteczkiem, w którym populacja liczy około 4 tysięcy osób.

Zabytki

Miasto Mongar znajduje się w Himalajach na wysokości 1600 metrów nad poziomem morza. Pod nim płynie rzeka Kuri-Chu. Jest to małe, oryginalne miasto, które zapewnia wszystkie możliwości ekoturystyki. Mongar został stworzony z myślą o tych, którzy chcą podziwiać piękno himalajskich krajobrazów i buddyjską architekturę.

Głównymi atrakcjami Mongarii są Bhutan są:

  • Twierdza Mongar Dzong, która jednocześnie służy jako regionalna instytucja administracyjna i miejsce imprez w całym mieście;
  • Buddyjskie świątynie - religijne budynki buddyjskie, które buduje się na cześć danego wydarzenia;
  • Klasztor Yagang-Lakhang, założony przez syna nauczyciela tybetańskiego Pema Lingpa na przedmieściach Mongar.

Podróżując po tym Bhutańskim mieście, należy uważnie monitorować ich zachowanie. W Mongarii, a także w całym Bhutanie, nie wolno palić. Miejsca święte należy odwiedzać w najbardziej zamkniętych ubraniach. Odwiedzając chorten, musisz zwrócić się tylko do jej prawego ramienia. Lepiej skontaktować się z przewodnikiem, który wytłumaczy Ci normy zachowania.

Буддийский чортен в МонгареМонастырь Йаганг-лакханг
Крепость в МонгареКрепость Монгар-дзонг

Hotele w Mongar

Turystyka nie jest ważną gałęzią gospodarki Bhutanu, dlatego niewielka liczba hoteli i hotele . Wszystkie z nich są wstępnie klasyfikowane w National Tourist Association. Zgodnie z jej wymogami zagraniczni turyści mogą być umieszczani w hotelach o co najmniej trzech gwiazdach. Najbardziej reprezentatywnym hotelem miasta jest Wangchuk. Został zaprojektowany w stylu architektury Bhutanu, ale jednocześnie cieszy się wysokim poziomem obsługi. Hotel położony jest w centrum Mongar, w bezpośrednim sąsiedztwie twierdzy Mongar-dzong.

Jeśli interesują Cię hotele skromniejsze, możesz zatrzymać się w następujących miejscach:

  • Hotel Druk Zom;
  • Hotel Druk Zhongar;
  • home hostel Trogon Villa.
Отель Druk ZhongarОтель Wangchuk
Отель Druk ZomОтель Trogon Villa

Restauracje Mongara

Kuchnia Bhutanu godne uwagi obfitość świeżych warzyw, czerwonego ryżu i gorących przypraw. Naczynia tutaj są naprawdę ostre, więc restauracja musi określić ilość pieprzu. Najczęstszymi daniami są esha maru, faksha paa, zou jungo i hematadtion. Są przygotowane głównie z ryżu, kurczaka i świeżych warzyw.

Najlepsze restauracje w Mongar znajdują się w dużych hotelach, więc planując lunch lub kolację, nie można daleko od hotelu. Najbardziej zróżnicowane i wykwintne menu serwowane jest w restauracji Wangchuk. W domu Trogon Villa nie ma restauracji, ale jest kuchnia, w której można nauczyć się gotować tradycyjne lub tradycyjne potrawy.

Столовая в отеле Trogon VillaРесторан Wangchuk
Jak się tam dostać?

Mongar znajduje się w południowo-wschodniej części Bhutanu, w odległości 414 km od stolicy - miasta Thimphu. Możesz do niego dotrzeć tylko samochodem. Aby to zrobić, kieruj się drogami Cham Lam Rd, Babesa-Thimphu Expressway i Bumthang - Ura Hwy. Droga z Thimphu do Mongar trwa prawie 13 godzin.