Ile osób w twoim kraju powinny byćsiadami obok siebie, aby uzyskać status osady lub wioski? A jaki jest status małych miast? Byłbyś zaskoczony, ale na świecie są kraje, w których całe miasto może zmieścić się w najzwyklejszej ulicy w dzieciństwie. Pozwól nam opowiedzieć o cudownym miejscu zwanym Deothang.

Trochę o Deothangu

Jak można się domyślić, Deothang (ur. Deothang) to małe miasto położone w południowo-wschodniej części kraju. Bhutan . Miasto jest administracyjnym centrum tytułowego gevog (dzielnica drugiego rzędu), które należy do dzongkhag Samdrup-Jonghar.

Deothang nie jest młodym miastem, ale ma bardzo małą skalę. Według oficjalnego spisu powszechnego w 2005 r. Mieszkało tu 2 644 osoby, w 2012 r. - 2980 osób. Obecnie liczba ludności przekracza 3000 mieszkańców, podobnie jak w całym kraju, buddyzm tybetański jest praktykowany niemal bez wyjątku.

Въезд в городМестные жители

Co zobaczyć w Deothang?

Przede wszystkim powiedzą ci, że nawet 150 lat temu, przed 1865 rokiem, znajdował się fort Dehangiri w tym miejscu - to starożytna nazwa obecnego miasta. W tym czasie Indie były kontrolowane przez Wielką Brytanię, a wielkie imperium miało pewne spory graniczne z Bhutanem. Fort został dwukrotnie zdobyty przez Brytyjczyków, a następnie zniszczony.

Nie tak daleko od miasta znajduje się jeden z głównych Atrakcje Bhutanu - Park Narodowy Manas , gdzie dla turystów organizujemy wycieczki autobusem, w towarzystwie doświadczonych przewodników. Jeśli miałeś czas na samodzielny spacer w lokalnych sklepach, zwróć uwagę na bogactwo rzemiosła i rękodzieła, wszystkie są doskonałej jakości.

Окрестности Деотханга

Hotele i restauracje w Deothang

W tak niewielkim mieście, jakim jest Deothang, nie ma formalnej klasyfikacji hoteli, w większości są to domowe mini-hotele. Jeśli planujesz mieszkać tutaj przez jakiś czas, pamiętaj o podaniu pełnej listy usług, które musisz podać. Ponadto istnieje bardzo powszechny wynajem prywatnych mieszkań i pokoi.

Jeśli chodzi o kawiarnie i restauracje, w małych miastach z tym problemem rzeczy są tak skromne, jak w przypadku mieszkania. Jeśli wynajmujesz prywatny pokój lub pokój hotelowy, śniadanie jest zwykle wliczone w cenę. Ale resztę diety można zamówić bez żadnych problemów. Głównie te potrawy lokalna kuchnia ale popularne są tu również klasyczne dania europejskie.

Druk Deothjung HotelБлюдо национальной кухни

Jak dostać się do Deothang?

Przyjeżdżając do Bhutanu, wchodzisz do terminalu międzynarodowego portu lotniczego Paro znajduje się w tym samym miasto . Ponadto kierując się współrzędnymi i praktycznymi wskazówkami przewodnika, bez pośpiechu wzdłuż górskich dróg dotrzesz do Deothang. Całkowita długość Twojej podróży po drogach przez doliny i klasztory będzie około 430 kilometrów i będzie dość interesujący.