W części zachodniej Myanmar , u ujścia rzeki Tenasserim, jest małym prowincjonalnym miastem Miei. Jego mieszkańcy to prawdziwi pracownicy, uśmiechnięci i życzliwi ludzie. Ulice miasta są małe, ale bezpieczne. Myeja ma bardzo niską stopę przestępczości, więc niedoświadczeni turyści nie mają się czego obawiać. Miasto jest dość piękne i interesujące. Pomimo tego, że nie jest sławny atrakcje , możesz się zrelaksować i nauczyć wielu nowych rzeczy.

Warunki klimatyczne

Podobnie jak w całym Mjanmie, w mieście Myei panuje klimat podrównikowy. Letnia temperatura powietrza wynosi +34 stopni, a zima - +25. Pod koniec maja rozpoczyna się pora deszczowa w mieście, która kończy się w połowie jesieni. Najbardziej komfortowy okres odpoczynku rozpoczyna się w październiku i trwa do połowy lutego. W tym czasie promienie słoneczne nie są niebezpieczne i pada 1-2 razy w tygodniu, temperatura powietrza nie przekracza + 28 stopni.

Rozrywka w mieście

Miei jest uważana za prowincjonalną Miasto Myanmar . Jest w nim wiele fabryk, które mają ogromne znaczenie dla gospodarki kraju. Ruda jest wydobywana w mieście, handlują gniazdami ptaków i połowami ryb. Będziesz mógł odwiedzić fabryki w mieście i zobaczyć, jak przebiega przetwarzanie, poznać lokalne rzemiosło i uczyć się na nim.

W nadmorskiej części Myeia znajduje się mała piaszczysta plaża , gdzie możesz się dobrze bawić z całą rodziną lub po prostu rozkoszować się słońcem. Niestety, z udogodnień ma tylko prysznice i małe kioski z wodą, więc wszystkie niezbędne akcesoria plażowe trzeba zabrać ze sobą. Nawiasem mówiąc, wielu turystów wybiera się do Myei na nurkowanie. Możesz znaleźć firmę w mieście, która zapewnia niezbędny sprzęt i wynajem łodzi. Podwodny świat w rzece jest naprawdę bogaty i interesujący, więc nurkowanie w Meye przyniesie Ci wiele przyjemności.

Innym ulubionym rodzajem rozrywki wśród turystów jest wędkarstwo. Połowy w Myeye stały się znane w całym kraju. Łowienie ryb w mieście jest naprawdę kwitnące. Nie musisz kupować wędki, możesz wypożyczyć cały niezbędny sprzęt za niewielką opłatą od miejscowych rybaków.

Пляж МьейяЛовля рыбы на лодках
Gdzie się zatrzymać?

W Mieia można łatwo znaleźć dobre warunki do życia. Niestety, wybór hoteli w mieście jest niewielki, więc pokoje w nich trzeba zarezerwować na tydzień przed przyjazdem. Najlepsze hotele w Myeia to:

  • Perl Laguna Resort 4 *;
  • Eain Taw Phyu Hotel 4 *;
  • Hotel Grand Jade 3 *.
Perl Laguna ResortEain Taw Phyu Hotel
Restauracje i kawiarnie

Miasto Mye jest stosunkowo małe. Ma tylko jedną restaurację o nazwie Ski Dining. Służy potrawom Myanmar , Chińska, europejska i tajska. Personel uśmiecha się i służy jakości. Pełny obiad w tym miejscu kosztuje co najmniej 127 USD (w tym alkohol).

Na ulicach Mieji można znaleźć małe stoiska z fast foodami, gdzie można zjeść szybko i niedrogo. Zasadniczo wszyscy turyści wolą jeść w hotelu lub kupować produkty na lokalnym rynku.

Sky Dinner
Jak się tam dostać?

Mieye ma mały port, ale statki turystyczne rzadko do niego wchodzą. Dlatego możliwość dotarcia do morza nie jest najlepsza. Myeia można dotrzeć przez transport publiczny lub lecisz samolotem z innych miast Myanmar ( Yangon , Neypido , Mandalay , Mingun i tak dalej).

Порт МьейяУлицы города