Wiele krajów w Azji Południowo-Wschodniej w gastronomicznych upodobaniach można prześledzić wpływ głównych sąsiadów Indii i Chin. Kuchnia Myanmar Byłem w stanie wchłonąć wszystkie najbardziej niezwykłe, ostre i jasne. W menu każdej instytucji znajdziesz wiele pikantnych potraw i mnóstwo przypraw, ryżu i soi - i, jak zawsze, wszystko jest mocno upieczone.

Na początku posiłku wszystkie ugotowane potrawy są natychmiast umieszczane na stole, nie ma tutaj żadnych poważnych zmian płyt. Mieszkańcy Myanmar często jedzą rękami, zamiast używać sztućców. W instytucjach narodowych nie jest zabronione robić to samo dla turystów, birmańczycy zachęcać do zainteresowania ich kultury i tradycji kulinarnych i smaków.

Podstawa kuchni

Podstawa kuchni Myanmar oczywiście ryż i soja. Brak białka zwierzęcego jest z nadwyżką kompensowany przez ziarna i rośliny strączkowe. Ponadto świeże ryby i owoce morza są tutaj doskonałe, obficie złowione przez lokalnych rybaków. Wszystko to jest zwykle podawane z dużą ilością przypraw, warzyw i lokalnych owoców. Lokalne makarony są również obecne w diecie, ale łatwiej i szybciej się je przygotowuje niż sąsiadom.

Nie przejmuj się, ale mieszkańcy Birmy codziennie jedzą różne potrawy z owadów: smażone koniki polne, pająki, świerszcze, pluskwy, larwy i inne rozkoszne stworzenia. Wszystko to zajmuje płaskie ciasto z mąki ryżowej. Nawiasem mówiąc, ryż jest zwykle umieszczany w prawie każdym daniu, a nawet w deserach i zupach. Mówią, że Birmańczycy znają 357 sposobów gotowania ryżu. Wśród najpopularniejszych potraw warto zwrócić uwagę na "sałatę snu" (sałatkę warzywną z ryżem i pikantnymi przyprawami), "hin" (gotowany ryż z przyprawami, mięso z kurczaka, pieprz i czosnek), sałatkę z kolorowego ryżu z kurkumą i wiele innych.

Kuchnia Birmy jest również bogata w przepisy na zupy, ale nie można powiedzieć, że jest to danie główne lub główne. Powiedzmy: jedzono wszystko, co można wyhodować, złowić i ugotować.

Меню бирманцевРис - основа национальной кухни МьянмыЖареные кузнечики
Рис - основа национальной кухни МьянмыРазновидность супаЯичный салат
Sosy

Mieszkańcy Myanmaru uwielbiają sosy i wydaje się, że są gotowi zrobić z nich wszystko. Ta miłość prawdopodobnie pochodzi z Indii. Są gotowane ze wszystkimi produktami pomocy: pieprz, daktyle, kurkuma, czosnek, imbir, cebula, smażony groszek, mleko kokosowe i pędy bambusa, wszelkie lokalne zioła i korzenie, masło orzechowe, a nawet pasta z krewetek. Jeden z najsłynniejszych sosów, ngapi, jest wytwarzany z soli, oleju i sfermentowanych ryb lub krewetek i często jest używany zamiast soli.

Соус нгапи
Mięso: jak to jest?

W narodowej uczcie szczególnie potrawy mięsne i czyste mięso - rzadkość. Wynika to przede wszystkim z ubóstwa ludności. Ludzie kupują mięso głównie w święta, z reguły jest to tylko drób i jagnię, ponieważ buddyzm zakazuje jedzenia wołowiny, a islam zabrania jedzenia wieprzowiny.

Z drugiej strony, wszystkie części tuszy od mięsa do tłuszczu, ogony i uszy są zjedzone. W dużych restauracjach znajdziesz oczywiście zwykłe europejskie potrawy mięsne, ale egzotyczne dźwięki będą brzmiały bardziej melodyjnie: "smażone wróble", "wieprzowe uszy", "wędzone ogony wołów", "wężowe ogniki na węglach" itp. Zazwyczaj mięso podaje się z zestawem warzyw i owoców.

Мясной рай МьянмыКурица во фритюре
Desery i napoje

Głównymi deserami są owoce i cukier palmowy, zwykle bułeczki z czekoladą lub ciastami nie są tu modne. Babeczki, naleśniki z nadzieniem - to znaczy być może cały asortyment ciastek na herbatę. Musimy oddać hołd, lokalny klimat nie musi jeść cukru.

Z napojów prawdziwa herbata birmańska jest podstawą każdej uczty. Często jest rozcieńczany mlekiem i mocno słodzony cukrem. Bądź uważny, większość mieszkańców kraju włożyła w to wszystkie ostre przyprawy i może gościnnie i nalewać swój ulubiony napój. Popularne są także zielona herbata z Chin i sok z trzciny cukrowej z cytryną i lodem. Ponadto, wszystkie świeże soki będą bardzo szybko wytwarzane z owoców.

Z napojów alkoholowych przez turystów, lokalne piwo, Singha, San Miguel, Mandalay, Dagon i inne są uważane za najlepsze. Miłośnicy egzotyczni powinni zdecydowanie wypróbować "htai" (uderzenie w sok palmowy) lub "hta-ayet" (likier palmowy). Importowane napoje o dowolnym poziomie i jakości są dość drogie, ale są obecne w każdym sklepie i instytucji. Ale kawa praktycznie nie jest pijana, dlatego nie da się uzyskać dobrego zapachu.

Пирог с мангоБирманский чай
Smakosz na notatce

Podróżowanie Myanmar Wydaje się, że nigdy wcześniej nie widziałeś tak niezwykłej kombinacji produktów. Weź na przykład kilka potraw popularnych wśród odważnych turystów:

  1. Moinga - świeże lub suszone ryby, mleko kokosowe, zioła, makaron ryżowy, imbir, czosnek, cebula, kurkuma, pieprz, jaja i łodyga banana. Danie miesza się tuż przed podaniem, dzięki czemu można cieszyć się głębokim smakiem bulionu rybnego.
  2. Shan Hao Swe noodles - gęsta zupa z cienkiego ryżu w bulionie z cebulką, czosnkiem, pomidorem, orzeszkami ziemnymi, papryczką chili z kurczakiem lub wieprzowiną, lub bez mięsa, jeśli poprosisz z góry. Podawane z marynowanymi warzywami i tofu.
  3. Sałatka z gorącego imbiru - kapusta pekińska, smażona fasolka i soczewica, marynowany w plasterkach imbir, cebula, chrupiąca kapusta, ostra papryka, masło orzechowe i sos rybny.
  4. Hmit Chin Hin - szybka zupa z młodych pędów bambusa z krewetkami. Owoce morza są czasami zastępowane przez kurczaka. Jak zawsze, wszystko aromatyzowane czosnkiem, kurkumą, cebulą.

Możesz nie znaleźć dań, które lubisz w kuchni Myanmar. Ale nawet w tym przypadku turyści z lekkim sercem przynoszą do domu różnego rodzaju przyprawy, by spróbować ugotować rewolucję w domu. Smak Bon!

МоингаИмбирный салат