Na zachodzie wyspy Honsiu znajduje się małe miasteczko Takayama, które różni się od wielu innych japońskich miast. Znajduje się z dala od szlaków handlowych, dzięki czemu udało mu się zachować oryginalność i atmosferę starożytnych miast zamku.

Położenie geograficzne Takayamy

To miasto znajduje się w prefekturze Gifu, w otoczeniu malowniczych 3000-metrowych gór na wysokości 573 metrów nad poziomem morza. Obok rzeki Miyagawa. W czasach starożytnych był wykorzystywany jako miejsce postoju, a następnie stał się miastem zamkowym. Według spisu ludności, który odbył się w Japonii w 2014 r., W Takayama mieszka 90,5 tys. Osób, a jego powierzchnia to 2177 metrów kwadratowych. km Najbliższe sąsiedzi to miasta Hida, Omachi, Ono, Gujo, Matsumoto, a także wioski Shirakawa i Kiso.

Живописная природа Такаямы

Klimat Takayama

Do tej części Japonia charakteryzuje się ostrą różnicą między temperaturami dziennymi i nocnymi. Ze względu na wysoką wilgotność nawet w letnie dni w Takayama, możesz cieszyć się lekką świeżością. Ale w letnie wieczory jest raczej chłodno i trzeba się schronić w ciepłych kocach.

W zimie w Takayama jest dużo śniegu, a temperatura powietrza spada do -15 ° C.

Окрестности Такаямы зимой

Zabytki i rozrywka Takayamy

Średniowieczne miasto wciąż ma atmosferę średniowiecznej Japonii, czemu sprzyjają liczne małe drewniane domy, wąskie uliczki i stare budynki. W starożytności miasto Takayama słynęło ze swoich cieśli, którzy pracowali nad stworzeniem pałaców i świątyń stolicy. To oni zbudowali te małe dwupiętrowe domy, które wciąż są w doskonałym stanie. Wyróżniają je fasady kratowe i niskie werandy - balkony. Niektóre z nich dziś obsługują eklektyczne galerie i muzea .

Старинные улицы в Такаяме

Niepowtarzalna atmosfera w Takayama jest wspierana przez obecność takich zabytków jak:

 • Świątynia Serenji, położona na miejscu starożytnego zamku Takayama;
 • dom rodzinny Yoshijim, który kiedyś służył jako gorzelnia do produkcji sake;
 • stary budynek rządowy należący do książąt Kanamori;
 • Wieś Hida, etnograficzne muzeum w niepełnym wymiarze godzin;
 • 800 m jaskinia wapienna Hida;
 • Wioska Oku Hida, łącząca pięć rozproszonych gorących źródeł;
 • Korzystne wodospady wypełnione krystalicznie czystą wodą i otoczone świeżą zielenią;
 • Okura Falls, które są centrum Prefectural Natural Park;
 • starożytne miejsce dawcy, którego wiek sięga 8 tysięcy lat.
Храм Takayama JinyaЭтнографический музей - деревня Хида

Dwa razy w roku, wiosną i jesienią, odbywa się w Takayama. festiwal Matsuri. Wiosenne święto nazywa się Sanno Matsuri, a jesienne święto to Hatiman Matsuri. W tym czasie mieszkańcy przygotowują świąteczne stroje i udają się na ulice miasta, by usłyszeć bębny i japońskie flety. W tym samym czasie niosą małe domy (palanquin-mikos) i platformy (yatai), które są wcześniej ozdobione tradycyjnymi lampionami i ornamentami. Według legend, w dzisiejszych czasach duchowe istoty opuszczają swoje zwykłe świątynie, przenoszą się do Mikosi, a następnie podróżują po Takayamie i komunikują się z ludźmi.

Фестиваль Такаяма

Hotele Takayama

Podróż do tego autentycznego japońskiego miasta zapewnia wyjątkową okazję do życia w tradycyjnym stylu hotel typ rodziny. Prawdopodobnie w żadnym innym mieście w Japonii nie ma tylu rybaków jak w Takayama. Działają jak półpensja, w której wynajęty jest pokój z wszystko, co niezbędne. Lokalne pokoje wyposażone są w matę do spania, stół do jedzenia, szafę, czasami telewizor lub inny sprzęt. Następujące hotele w mieście Takayama działają zgodnie z tą zasadą:

 • Sumiyoshi Ryokan;
 • Oyado Yamakyu;
 • Oyado Koto no yume;
 • Ryokan Tanabe;
 • Ryokan Asunaro.
Комната в рекане Sumiyoshi

Jeśli chodzi o hotele w stylu zachodnim, jednym z najbardziej popularnych jest Takayama Ouan. Ten hotel to najwyższy budynek w okolicy, więc łatwo go znaleźć z dowolnego miejsca w mieście. Hotel ma wysoki poziom usług i dogodną lokalizację.

Średni koszt utrzymania w trzygwiazdkowym hotelu Takayama wynosi 132 USD dziennie. To zależy od lokalizacji hotelu, jego wyglądu i wyposażenia.

Отель Takayama Ouan

Restauracje Takayama

Pomimo faktu, że miasto jest daleko od stolicy, koncentruje się na ogromnej liczbie restauracji o najbardziej zróżnicowanej kuchni. A więc turyści, którzy chcą spróbować potraw narodowe japońskie jedzenie lub tradycyjne sushi, należy udać się do Sakurajaya lub Sushi Dining Nob. Miłośnicy pieczonej wołowiny i soczystych steków wolą zjeść obiad w steakhouse Hida Beef and Butchers Hida. Smakosze wykwintnych dań wybierają restaurację Le Midi. Oprócz nich w Takayama działają restauracje specjalizujące się w kuchni indyjskiej, włoskiej, chińskiej i innych światowych.

Ресторан Hida Beef в Такаяме

Zakupy w Takayama

To miasto znane jest z "porannych targów", które zaczęły powstawać około 200 lat temu w erze Edo. W dawnych czasach miejscowi handlowali tu kwiatami, ryżem i drzewami morwy. Teraz na rynkach Takayama można kupić kwiaty i orzechy, świeże owoce i warzywa, produkty lokalnych rzemieślników i wiele innych towarów. Możesz zaopatrzyć się w świeże produkty na następujących rynkach:

 • Miyagawa;
 • Dzinyamae;
 • Asaiti.
Рынок в Такаяме

Jak dostać się do Takayama?

Miasto położone jest w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu, 226 km od Tokio . Ze stolicy Japonii do Takayama można dotrzeć samolotem linii lotniczych All Nippon Airways, które lądują 4 razy dziennie w lotnisko Toyama. Znajduje się 55 km od miasta. Lot trwa 55 minut.

Аэропорт Тояма

Istnieją również pociągi ze stolicy do prefektury Gifu. Aby dostać się metrem do Takayama, musisz udać się do stacji metropolitalnej Shinjuku. Stamtąd pociągi przyjeżdżają codziennie o godz. 17.00, które docierają do celu w ciągu 5 godzin. Cena biletu wynosi 124 USD.

Fani podróżowania samochodem powinni jechać autostradą Central. Biorąc pod uwagę, że na trasie znajdują się drogi płatne i korki, podróż do Takayamy potrwa 4,5 godziny.