Japonia to kraj o starożytności tradycje , które do tej pory są czczone przez wszystkich mieszkańców tego wyspiarskiego narodu. A Japonia ma największą liczbę świąt w porównaniu do wszystkich innych krajów na świecie. Niektóre z tych świąt mogą wydawać się dość dziwne, ale mimo to są obchodzone ze specjalną wschodnią finezją. Dlatego przynajmniej badanie tego, jakie święta obchodzone są w Japonii, spotka się z zainteresowaniem wszystkich.

Święta narodowe w Japonii

Tak jak w każdym kraju na świecie, główne święta w Japonii to przede wszystkim święta narodowe: Nowy Rok (1 stycznia), Dzień Dorosłości (15 stycznia), Dzień Państwa (11 lutego), Dni Wiosny i Równonocy Jesiennej (21 marca) i 21 września, odpowiednio), Dzień Zielonych (29 kwietnia), Dni Konstytucji, Odpoczynek i Dzieci (3 maja, 4, 5), Dzień Morza (20 lipca), Dzień Czczenia Starszych Ludzi (15 września), Dzień Sportu (10 października) , Dzień Kultury (3 listopada), Święto Pracy (23 listopada) i Urodziny Cesarza (23 grudnia). Większość z tych dat jest po prostu oznaczona jako znacząca. Ale prezenty i osobiste gratulacje w Japonii są robione w tak zwanych "osobistych" okazjach (na przykład urodziny).

Ponadto, szeroko, z przestrzeganiem wszystkich ceremonii i rytuałów (niektóre z nich są ponad tysiąc lat!) W Japonii obchodzą tradycyjne, ludowe festiwale:

  • szczególna postawa w Japonii dla dzieci wyraża się w obchodach 3 marca Dnia Dziewczyny (lub Festiwalu Kukiełek) i Dniu Chłopca, który zbiega się ze świętem państwowym Dnia Dziecka;
  • bardzo spektakularne i piękne wakacje Hanami (lub Festiwal kwiatów ), obchodzony 8 kwietnia, co jest niczym więcej jak świętowaniem Urodzin Buddy;
  • nie mniej znaczący i festiwal lampionów, który obchodzony jest w dniach 4-7 sierpnia. Wraz z nadejściem wieczoru na ulicach miast zapalane są tysiące dużych i małych lampionów, odbywają się uroczyste procesje;
  • szczególnie czczony w Japonii, festiwal chryzantem (9 września) - jedna z najstarszych i znaczących uroczystości. Kwiat chryzantemy zajmuje szczególne miejsce w kulturze japońskiej - święta Japonii 1 jest to najstarszy symbol dworu cesarskiego, a także jest uważany za kwiat długowieczności. Tego dnia od chryzantem tworzymy nie tylko tradycyjne kompozycje kwiatowe - ikebany, ale przygotowujemy nawet potrawy i napoje.

Dziwne wakacje w Japonii

Wśród wakacji w kraju wschodzącego słońca są też dość dziwne. Na przykład w Japonii obchodzimy Dzień Kota (22 lutego) - nieoficjalnie, ale nadal. Dość niezwykłe (według standardów Europejczyków) obchodzone jest i Dzień Płodności (15 marca), kiedy w kościołach odbywają się ceremonie kultu męskich lub żeńskich narządów płciowych z wszystkimi istotnymi cechami.