Festiwal kwiatów jest jednym z najbardziej ulubionych świąt w wielu krajach świata. Było obchodzone w czasach starożytnych. I ta tradycja została zachowana do naszych dni. I co roku staje się coraz bardziej popularny.

Festiwal kwiatów w Pavlovsk

Tam pierwszy festiwal kwiatów odbył się w 2001 roku. Wszyscy kwiaciarni, którzy są profesjonalistami i po prostu amatorami, zawsze z niecierpliwością oczekują tego święta. Dziś stało się bardzo popularnym wydarzeniem, znanym nawet za granicą.

Historia tego święta związana jest z imieniem cesarzowej Marii Fiodorowna. Jest twórcą i pierwszym właścicielem. Doskonale znała kolory i bardzo ich lubiła. Cesarzowa miała mały prywatny ogród, który wszedł do jej komnat. Było też mnóstwo kwiatów klomby który przypominał orientalne dywany. To właśnie tam Maria Fiodorowna bardzo kochała. Często spacerowała tam i opiekowała się kwiatami.

To ogromna miłość cesarzowej do jej roślin posłużyła jako podstawa festiwalu "Cesarski bukiet" w Pawłowsku. Święto to było wielkim wydarzeniem, które zmieniło życie ludzi z małego miasteczka. Wszyscy z niecierpliwością oczekują mistrzowskich lekcji w bukietach, ustawianiu stołów i dekorowaniu doniczek. Uczestnicy festiwalu mają również okazję wystąpić na koncercie galowym.

Festiwal kwiatów w Samara

Samara jest miastem o wielonarodowej populacji, która sama w sobie jest podobna do bukietu kwiatowego. Każdego roku święto to obchodzone jest na różne sposoby, przyciągając coraz więcej gości. Ludzie mają okazję podziwiać oszałamiającą scenerię, a także zrelaksować się i oderwać od nagromadzonych przypadków.

Park, w którym ma odbyć się ten wspaniały festiwal latem, staje się miejscem szczególnym. Masz okazję podziwiać różne kompozycje kwiatowe i uczestniczyć w kursach mistrzowskich. Czekasz także na różne konkursy związane z najlepszym strojem dziecięcym i bukietem kwiatów. Pomoże to ludziom, którzy mają bzika na punkcie tych roślin, aby lepiej poznali swoje ulubione rzeczy.

Festiwal kwiatów w Moskwie

Festiwal kwiatów w Kuzminkach to święto, które nie pozostawi obojętnym. Firmy kwiatowe, różne przedsiębiorstwa i krajobrazowicze mogą być uczestnikami uroczystości. Moskwa . Jeśli masz okazję odwiedzić takie cudowne wakacje, nie poddawaj się. W końcu co może być piękniejszego niż kwiaty, gdy rozkoszują się twoim sercem.

Festiwal kwiatów1Festiwal kwiatów2Festiwal kwiatów3
Festiwal kwiatów4Festiwal kwiatów5Festiwal kwiatów6
Festiwal kwiatów7Festiwal kwiatów8Festiwal kwiatów9