9 lat ślubu wśród ludzi nazywa się fajansowym lub rumiankowym ślubem. Ta data ma szczególne znaczenie, ponieważ poprzedza pierwszą rundę rocznicy i jest uważana za próbę uroczystości.

Dlaczego ludzie decydują się skojarzyć 9-lecie z fajansem? Faktem jest, że fajans jest mieszaniną kilku glin, dzięki czemu ma unikalną zdolność pochłaniania energii ujemnej, dając pozytywną. Jest to jego własność, która zmusza gospodynie do jakościowego czyszczenia glinianych garnków, oszczędzając je przed negatywną "historią". Zgodnie z tradycją ludową, w dniu rocznicy małżonkowie mogą być bici naczyniami, uwalniając emocje, które mogą być przyczyną kłótnie .

Co dać ślubowi fajansu?

Już sama nazwa święta podpowiada nam, że konieczne jest podawanie produktów ceramicznych. Zanim jednak kupisz upominki na fajansowe wesele, lepiej zapytać o opinię samych małżonków. W końcu nie chcesz, żeby to, co przekazałeś, zbierało kurz na górnej półce kredensu, prawda? Więc ślub fajansu. Co dawać i czego szukać.

  1. Zestawy do kawy lub herbaty . Być może ten prezent jest najbardziej tradycyjny. Przedstaw zestaw 4, 6 lub 8 osób. Prezent spakować w pięknym papierze do pakowania lub pudełkach. Nie zapomnij umieścić pocztówki z gratulacjami.
  2. Zestaw dekoracyjnych talerzy. Mogą to być pamiątkowe tabliczki na stoiskach z wizerunkiem natury lub po prostu piękny obraz. Bardziej praktyczne są zestawy płytek, leżakowane w tym samym stylu.
  3. Pary herbaty lub innymi słowy filiżanka i spodek . Prezent może składać się z dwóch zestawów par, ponieważ w przeciwieństwie do zestawów usług będą one przeznaczone bezpośrednio dla małżonków. Miseczki z artystycznym wzorem naśladującym liście i kwiaty wyglądają bardzo pięknie. Czasem do takiej pary przymocowana jest ceramiczna łyżka.
  4. 9 lat ślubu, co dać
  5. Pamiątki. Mogą to być fajansowe figurki, wazony i kubki, jednym słowem wszystko, co zdobi dom pary. Produkty mogą być wykonane z kryształów, kamieni półszlachetnych, ceramiki lub szkła.

Rocznica 9 lat ślubu jest znacząca, ponieważ możesz dawać prezenty wykonane samodzielnie. Pod okiem profesjonalistów możesz wyrzeźbić glinianą statuę lub wazę, wypalić ją w piecu i malować. Miłośnicy będą zadowoleni, wiedząc, że wsadziliście kawałek duszy i próbowaliście najlepiej. Oryginalnym prezentem na ślub fajansowy będzie posąg, który wygląda dokładnie jak para. Takie zamówienie może wykonać mistrz ceramiki.