Kiedy zaczyna się rozwój strony, bardzo chcę, aby piękno wszystkich plantacji cieszyło oko jak najdłużej. Ciągle kwitnące łóżko kwiatowe to świetny sposób na zachowanie piękna przez cały rok.

Jak zasadzić kwietnik ciągłego kwitnienia?

Proces tworzenia koryta ciągłego kwitnienia przebiega w kilku etapach. Rozważ kolejność działań:

  • Najpierw musisz znaleźć odpowiednie miejsce do stworzenia ogrodu kwiatowego. To miejsce powinno być dobrze oświetlone, ale spróbuj wziąć pod uwagę okres letni, kiedy aktywność słoneczna jest szczególnie wysoka. Najbardziej odpowiednim miejscem jest zacieniony obszar, w którym bezpośrednie promienie słońca spadają tylko 5-6 godzin dziennie. Jest to również wygodne, ponieważ można ustawić lekkie i cieniowe rośliny w tym samym ogrodzie kwiatowym;
  • pamiętaj, że kwiaty do klombu o ciągłym kwitnieniu powinny być oglądane z odległości co najmniej dwukrotnej wysokości najwyższych plantacji. Idealnie posadzić kwietnik w odległości nieco ponad pół metra od torów, ale nie dalej niż dwa i pół;
  • schemat kwiatowego ciągłego kwitnienia. Ten ogród kwiatowy powinien być planowany w taki sam sposób jak każdy inny. Należy wziąć pod uwagę wysokość roślin, aby się nie zamykać. Pamiętaj i wybierz kolor. Klasyczny układ klombu o ciągłym kwitnieniu zakłada układ najwyższych kwiatów w tle, z przodu lepiej sadzić mniej wysokie. Między roślinami należy pozostawić wystarczająco dużo miejsca, aby uniknąć pielenia w okresie aktywnego wzrostu klombu kwiatowego;
  • Aby stworzyć ciągły schemat kwitnienia na papierze, weź kolorowe kredki. Najpierw stosuje się kontur klombu, może być kwadratowy lub okrągły. W centrum lub w tle schematycznie zaznacz najwyższe rośliny i zastosuj je w kolorze. Następnie stosuje się środek i krawędzie kompozycji. Gdy umieścisz wszystkie kolorowe kredki, możesz wizualnie wybrać idealną kombinację kolorów.

Kwiaty na łóżko o ciągłym kwitnieniu

Wygląd i łatwość pielęgnacji klombu o ciągłym kwitnieniu w dużej mierze zależy od wybranych roślin. Z reguły podstawę kompozycji stanowią byliny i krzewy. Powinny być wybrane w zależności od wielkości klombu, lokalizacji na terenie, rodzaju gleby. Jeśli ogród kwiatowy jest wystarczająco duży, sadzenie krzewów jest dozwolone. Jeśli klomb nie jest bardzo duży i znajduje się blisko torów, lepiej zrobić z kwiatami.

Bądź pierwszą osobą, która obudzi cebulowe kwietniki, które posadziłeś jesienią. Nieco później zaczynają kiełkować byliny. Wśród bulwiastych dobrze pasują żonkile, tulipany. Możesz łączyć forsycje lub krzaki corilpissis z krokusami.

Do lata byliny zaczną cieszyć oko. Jeśli chcesz dodać do jasności swojego ogrodu kwiatowego, możesz rzucić bratek lub zapomnieć o mnie. Tworząc kompozycję nie zawsze trzeba polegać na własnym gustie. Lepiej jest budować na prawach florystyki. Główna rola stale kwitnące łóżko kwiatu trzeba wziąć byliny długo kwitnące lub te, które ponownie kwitną jesienią. Należą do nich krwawnik pospolity, rumianek, geranium ogrodowy, kocimiętka, wytwórca dusz. Jeśli odetniesz niektóre gatunki bylin natychmiast po kwitnieniu, jesienią znów rozkoszują cię kwiatami. Mogą to być delphiniumy, na małą skalę piękne, szałwie dębowe.

W okresie jesiennym pojawiają się następujące kwiaty: astry, geleniums, coreopsis, rudbeckia. Cieszą oko ciepłymi i bogatymi kolorami. Kompozycję można uzupełnić o zioła ozdobne: gałązka, miskant. Stworzy to bardzo przytulną i spektakularną kompozycję.