Aby udekorować obszar w pobliżu domu, można rozbić kwiat łóżko kwiatu . Jeśli chcesz, aby był trwały, lepiej zrobić z trwałych materiałów, takich jak kamienie naturalne lub beton. W tym artykule wyjaśnimy, jak własnoręcznie wykonać klomb kamieni.

Pod kwietnikiem, gdzie rosną kwiaty, powinieneś wybrać miejsce przed domem, aby ozdobił trawnik i sprawił, że goście przyjdą do Ciebie.

Master class - jak rozłożyć klomb kamieni

Do tego potrzebujemy:

 • czerwone cegły;
 • drewniane bary;
 • narzędzia pomiarowe (poziom, linijka z kątem);
 • mieszanka torfu z próchnicą i ziemią;
 • czarna folia z tworzywa sztucznego;
 • młotek, nożyczki, łopata.

Postęp:

 1. W wybranym miejscu ułóż pierwszy rząd łóżek o prostokątnym kształcie. Aby rogi były dokładnie 90 °, użyj linijki lub kwadratu.
 2. kwietniki z kamieni 1kwietniki z kamieni 2kwietniki z kamieni 3
 3. W rogach od strony wewnętrznej i zewnętrznej jedziemy w drewnianych kołkach. Konieczne jest, aby w toku dalszej pracy nie były przesuwane.
 4. kwietniki z kamieni 4kwietniki 5
 5. Sprawdź poziom wysokości równoległych boków. Jeśli któryś z nich okaże się wyższy, napraw go, kopiąc pod nim wykop.
 6. kwietniki z kamieni 6kwietniki 7
 7. Drugi rząd jest układany w kolejności rozłożonej względem pierwszego. Aby uzyskać stabilną klomb, umieść kamienie w sposób pokazany na zdjęciu.
 8. kwietniki 8
 9. Rozprzestrzeniliśmy się w ten sposób 6 rzędów.
 10. kwietniki 9
 11. Pokrywamy wewnętrzną przestrzeń naszych klombów plastikową folią. Do tego potrzebujemy 2 płócien: umieścimy jeden wzdłuż i drugi w poprzek. Robimy to, aby chwasty nie rosły w przyszłości wśród kwiatów.
 12. kamienne łóżka 10
 13. Wypełnij kwietnik przygotowaną mieszaniną.
 14. klomby 11
 15. Rozciągnij końce folii na kamieniach i przymocuj siódmy rząd. Krawędzie polietylenu nie powinny wystawać spod nich, dlatego natychmiast odcinamy nadmiar.
kwietniki 12kwietniki z kamieni 13

Kwietniki wykonane z kamieni własnymi rękami można wykonać za pomocą cementu lub kleju, łącząc je z materiałem budowlanym.

Projekt łóżka z kamienia to nie tylko forma geometryczna (prostokąt, kwadrat lub okrąg), ale w postaci dowolnych figurek lub ornamentów. Aby je po prostu potrzebować mniejsze kamienie.

Oprócz tej metody tworzenia miejsc do uprawy kwiatów, są inne. Jednym z najbardziej popularnych jest projekt łóżka płaskich kamieni lub odłamków płyt.

Wystarczy wykopać rów około 10 cm głębokości na obwodzie i położyć mały żwir na dnie.

kamienne łóżka 14kwietniki 15

Następnie kładziemy jedną na kolejne warstwy dużych talerzy, umieszczając je w kolejności schodkowej, aż osiągniemy wymaganą wysokość.

kamienne łóżka 16kwietniki 17kwietniki 18

Jeśli chcesz, aby ten projekt został naprawiony, kamienie powinny być połączone za pomocą kleju.

kwietniki 19