Jeśli w projekt Twojej strony nie ma nut romantycznych, nie martw się - platicodone pomoże poprawić sytuację. Kwiaty tej odwiecznej rośliny są tak słodkie, że nadają uroku każdemu ogrodowi kwiatowemu. Będziemy mówić o cechach sadzenia i pielęgnacji dla platycodonu w otwartym polu.

Propagacja Platicodone

Istnieją dwa sposoby rozmnażania platynonu: nasiona i wegetatywne. Metoda nasienna jest stosowana znacznie częściej, ponieważ młode pędy platynonu mają tendencję do gnicia przy najmniejszej stagnacji wilgoci. Nasiona tej rośliny można kupić w wyspecjalizowanych sklepach i zbierać niezależnie, a następnie wysiewać na sadzonki lub bezpośrednio na otwartym terenie.

Sadzenie i pielęgnacja platycodonu w otwartym polu

Sadzenie platycodonu

Podczas uprawy sadzonek nasiona platynonu w połowie marca wysiewa się w sadzonkach na powierzchni gleby, które powinny mieć wysoką przepuszczalność wody i powietrza. Nad skrzynkami zorganizowana jest mała szklarnia i umieszczona w dobrze oświetlonym miejscu. Po pojawieniu się pędów szklarnia zostaje usunięta, a pojemnik zostaje przeniesiony do chłodnego miejsca. Pod koniec maja - początek czerwca sadzonki ze zbiornika zostają przeszczepione do otwartego gruntu.

Nasiona platicodonu można wysiewać bezpośrednio na otwartym terenie zarówno wiosną, jak i jesienią. Jesienią siew nasiona muszą być pokryte warstwą kompostu, który będzie służyć jako dodatkowa ochrona przed zamarzaniem.

Opieka Platycodone

Niezależnie od sposobu sadzenia, utrzymanie platynonu obejmuje regularne podlewanie, pielenie, rozluźnienie gleby w ogrodzie i jej ściółkowanie. Podczas podlewania należy wziąć pod uwagę, że roślina ta dość mocno obawia się stagnacji wody, dlatego w żadnym wypadku nie należy dopuszczać do przesycenia gleby. Ściółkowanie tych samych łóżek następnego dnia po podlaniu pomoże utrzymać wymagany poziom wilgotności, a także będzie działało jak nawóz.

Transplantacja na otwartym polu

Kwiatostan platycodone ma raczej miękki smak sadzenie i pielęgnacja platicodone system korzeniowy, który lepiej nie niepotrzebnie niepotrzebnie przeszkadzać. Dlatego konieczne jest zaangażowanie się w jego przeszczep tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach, przenosząc go z miejsca na miejsce z bryłą ziemi.

Przygotowanie Platicodone na zimę

Przygotowanie rośliny na zimę jest zwykle zredukowane do usunięcia jej części naziemnej natychmiast po jej śmierci. W większości przypadków wystarcza to na normalne zimowanie. Tylko w szczególnie trudnym klimacie, Platicodone musi zorganizować specjalne schronienie od naturalnych (lapnik, liści, torfu) lub sztucznych materiałów.