Od dawna bardzo popularne jest używanie materiałów wtórnych do budowy swojej witryny: opon, butelek, starych naczyń lub artykułów gospodarstwa domowego. Pozwala to zaoszczędzić własne pieniądze i dbać o czystość otaczającej przyrody. W tym artykule powiemy Ci, jak zrobić ciekawe łóżko kwiatów opon własnymi rękami.

Przydatne wskazówki - jak zrobić kwietnik z opony

Tworząc rękodzieło z opon, pamiętaj:

 1. Ponieważ wewnątrz gumy, z której wykonane są opony, jest drut, a następnie, aby go ciąć, trzeba wziąć metalowe nożyce. Możesz także użyć elektrycznej wyrzynarki lub szlifierki. Najprostszym sposobem na różne manipulacje importowane opony zimowe.
 2. Jeśli przecinamy oponę za pomocą noża, wtedy, aby ułatwić pracę, a końcówka nie stępi się szybko, należy stale zwilżyć ostrze w roztworze mydła lub w samej gumie z mydłem w płynie.
 3. Przed pomalowaniem wykroju uzyskanego z opony należy ją umyć detergentem, a następnie wytrzeć rozpuszczalnikiem, a dopiero potem nałożyć farbę. Do tych celów najlepiej jest stosować gatunki odporne na warunki atmosferyczne, a następnie powinieneś również naprawić kilka warstw lakieru.
 4. Jeśli zrobisz łóżko zawieszenie kwiatów z opony, to aby uniknąć nadmiernego zwilżania gleby i gnicia korzeni sadzonych kwiatów, w dolnej części opony należy wywiercić kilka otworów. Pozwoli to na przepływ nadmiaru wody po nawadnianiu.
 5. Jeśli chcesz obrócić oponę na lewą stronę, najpierw zgnij ją na pół. Po tym łatwiej będzie go obrócić.

Istnieje wiele opcji, jak zrobić łóżka z oponami. Najczęściej używana kaskada, piramida, wolnostojąca doniczka lub zwierzę. Pierwsze dwa typy są bardzo proste, aby je utworzyć nie trzeba niczego ciąć, a drugie, przeciwnie, są złożone, trzeba mieć pewną umiejętność w tworzeniu postaci z tego materiału.

Jeśli chcesz udekorować swój ogród niezwykłym kwietnikiem, możesz zrobić to w formie filiżanki lub czajnika i jak to zrobić, dowiesz się teraz.

Kurs mistrzowski na temat tworzenia łóżek opon w postaci kubka

Będziesz potrzebował:

 1. 3 koła o różnych rozmiarach: od ciężarówki, od trawnika i od samochodu (rozmiar 13).
 2. Narzędzia: piła do metalu, uchwyt, ostry nóż, śrubokręt.
 3. Śruby.
 4. Pędzle, gąbka piankowa, wzornik i farba: czerwona i biała.
 5. Rura z tworzywa sztucznego o średnicy do 4 cm.
 6. Mydło.
 7. Rozcieńczalnik

Postęp:

 1. Od największego koła odcięliśmy górną stronę. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, jakie jest koło ze stalową linką, dlatego należy go przeciąć piłą. Aby ułatwić cięcie, górna krawędź powinna zostać podniesiona za pomocą uchwytu (lub grubego patyka). Ta część zostanie wykorzystana jako podstawa do przyszłej budowy.
 2. łóżko kwiatów opon zrób to sam 1łóżko kwiatów opon zrób to sam 2
 3. Zrób to samo z najmniejszym rozmiarem kół 13. W tym przypadku cięcie może być ostrym nożem. Następnie obróć bieżnik przyciętego koła w środku. To będzie dno naszego przyszłego pucharu.
 4. Od środkowego koła obcinamy obie strony, tak aby średnica obrabianego przedmiotu nie była większa niż dolna część.
 5. Wszystkie szczegóły myjemy, wytrzemy rozpuszczalnikiem, a następnie pomalujemy na zewnątrz czerwoną farbą.
 6. kwietne łóżko opon zrób to sam 3
 7. Montujemy pojedyncze elementy konstrukcyjne, których potrzebujemy i łączymy je za pomocą wkrętów samogwintujących.
 8. Kwiatowe łóżko opon zrób to sam 4
 9. Zegnij plastikową rurkę w kształcie uchwytu (ucha) i przymocuj ją do głównej konstrukcji. Jeśli nie ma rury, tę część można wykonać z resztek gumy.
 10. Za pomocą szablonu z białą farbą nanieść wzór za pomocą gąbki, a także pomalować pióro i narysować paski na stojaku.
 11. łóżko kwiatów opon zrób to sam 5
 12. Układamy klomb w wybranym miejscu, kładziemy na ziemi kawałek polietylenu, wypełniamy go ziemią i sadzimy kwiaty.
 13. kwietne łóżko opon zrób to sam 6

Jak widać, nasz mikron do tworzenia łóżek opon w postaci kubka nie jest wcale trudny, co oznacza, że ​​każdy może uczynić taki projekt rzeczywistością.