Takie kompozycje są dobre, ponieważ przy odpowiedniej pielęgnacji nie trzeba co roku sadzić nowych kwiatów, a wybór różnych czasów kwitnienia dla roślin pozwala zachować piękny wygląd łóżka bylin przez prawie cały ciepły sezon.

Kwiat łóżko byliny własnymi rękami

W rzeczywistości nie ma nic trudnego w sadzeniu klombów bylin, ponieważ istnieją już schematy sadzenia i wybrana jest paleta kolorów. Tak, łatwo znaleźć odpowiednie rośliny do takich systemów. Poniżej znajduje się krótki opis najbardziej udanych wieloletnich rabatek kwiatowych:

  1. Wśród pięknych kwietników bylin preferowane są jasne, kolorowe kompozycje. Ten kwietnik bylin składa się z echinacei (1), flokera panikulitnego (2), również gospodarza sadzonego (3) i zmiennego alpinisty (4); wzdłuż obwodu znajduje się łubin (5) z kapustą zająca (6), można tu również dodać mankiet (7) z hybrydowym geyherem (8), najjaśniejszym elementem jest delphinium (9).
  2. kwietnik z bylin 1Łóżko bylin 2
  3. Niesamowicie delikatne wzory dla łóżek bylin z roślinami w biało-niebieskiej gamie. Stosowane jest również oznakowanie 3 x 4 m. W tym przypadku na środku jest zasadzony zmienny alpinista (1) z Echinacea (9), na obrzeżach znajdują się kocimiętka (2), floks opryszczkowy (3) i delphinium (5), a także błyskawica Variegata (6) z osłoną ogrodową (7) i perłą anafalijską (8). Jak przyjmują zieloni host (4).
  4. kwietnik z bylin 3kwietnik z bylin 4
  5. Bardzo piękne klomby są uzyskiwane z bylin w różowym zakresie. Centrum kompozycji o wymiarach 3x4 m będą flokery panikulujące (5) i alpinista zmienny (1), a także hybrydowy Monard (2). Wzdłuż obwodu wylądujemy astrantium (3) z kapustą zająca (8), dzwonkiem (9) z hybrydowym geyherem (6) i bergenią (4) oraz krwistoczerwonym geranium (7).
Łóżko bylin 5Łóżko bylin 6

W rezultacie prawie cały sezon w lecie i do późnej jesieni Twoja kwietnik pozostanie zadbany, a jego wygląd - reprezentacyjny.