Zwykle sadzonki pomidorów nie powoduje ogrodników. Rośnie dobrze, dobrze się zapuszcza, zbierając przełęcze bez problemów. Chociaż czasami nawet ta bezpretensjonalna kultura ma problemy. Spróbujmy ustalić, dlaczego liście wysychają, a rozsady pomidorów znikają i starają się nauczyć, jak unikać lub eliminować ten problem.

Co powinienem zrobić, jeśli liście staną się żółte i suche?

Z jakich powodów sadzonki pomidorów zaczynają boleć i co zrobić, gdy dolne liście pomidora żółkną i wysychają?

Głównym powodem, dla którego sadzonka pomidorów zaczyna się żółknąć, jest brak oświetlenia lub nadmiar wilgoci w glebie. Aby uniknąć takich problemów, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach lądowania. Gleba, gdzie rosnące sadzonki nie powinny być utrzymywane w stanie uwodnionym. Woda umiarkowanie i niech gleba wyschnie. A pojemniki z sadzonkami zakładają najlżejsze parapety, jeśli pozwala na to pogoda, można je wyjąć "wygrzewać się w słońcu".

Jeśli twoje sadzonki nadal będą żółte, nadal można je zapisać. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przeszczepić go na nową ziemię. Uwolnij korzenie każdej sadzonki ze starej gleby, dokładnie sprawdź, czy są zdrowe (nie można zapisać sadzonek z żółtymi, czarnymi, zgniłych korzeni). Wszystkie zdrowe sadzonki zostaną posadzone na lekko i lekko nawilżonej glebie. Następnie należy wylać różowy roztwór nadmanganianu potasu około 20 ml. Umieść pojemniki z sadzonkami w najbardziej nasłonecznionym miejscu, a następnie uważnie je obserwuj. Jeśli sadzonki zaczynają blaknąć w świetle, oznacza to, że korzenie zostały uszkodzone podczas przeszczepu. W takim przypadku sadzonki powinny być zacienione po raz pierwszy. Ale po zakorzenieniu się sadzonek, umiarkowane podlewanie i doskonałe oświetlenie są niezbędnymi warunkami do prawidłowego rozwoju sadzonek.