Roślina tabernemontana nie jest tak popularna wśród ogrodników jak fiołek lub begonia . I na próżno. W końcu ten wiecznie zielony krzew z rodziny kutrov jest uważany przez wielu ekspertów za idealną roślinę wewnętrzną. Kwiat Tabernemontana jest dość prosty w pielęgnacji i konserwacji, nie obawiaj się jego egzotycznego pochodzenia. W domu kwiat, a raczej krzew, nie czuje się gorzej niż w swoim naturalnym środowisku.

Opieka Tabernemontana w domu

Nie ma więcej obaw o ten cudowny kwiat niż o innych mieszkańców parapetu. Roślinę należy umieścić na słonecznych oknach skierowanych na zachód lub wschód. Na południowym oknie roślina powinna być pritenyat w najgorętsze godziny. Na północnym oknie roślina nie zakwitnie tak obficie, jak byśmy chcieli, ponieważ jest bardzo kochająca światło.

Latem zaleca się rzadkie podlewanie tabernemontany, mniej więcej raz w tygodniu, ponieważ nadmierna wilgoć może zniszczyć wrażliwy system korzeniowy. Naprawdę lubią opryskiwać roślinę ciepłą wodą destylowaną, ale procedury wodne nie powinny dotykać kwiatów i pąków. Zimą, gdy jest okres odpoczynku, podlewanie powinno być zredukowane do minimum - mniej więcej raz na dwa tygodnie, kiedy ziemia wysycha dobrze. Zapładnianie materii organicznej i nawozów mineralnych dla roślin kwitnących powinno być przeplatane i przeprowadzane regularnie przez cały aktywny sezon wegetacyjny.

Gleba powinna być wybrana lekko kwaśna, chociaż na innym tabernemontanie również będzie rosła, ale nie tak aktywnie. Gdy roślina jest nadal bardzo mała, przeszczep może i powinien być przeprowadzany co 3-4 miesiące, a dorosła roślina może być corocznie przesadzana do świeżej gleby. Głównym warunkiem nie jest naruszanie integralności kruchego systemu korzeniowego.

Reprodukcja Tabernemontana

Propaguj roślinę na dwa sposoby - nasiona i zdrewniałe sadzonki. Tabernemontana, wyhodowana z nasion, kwitnie po raz pierwszy w ciągu zaledwie dwóch lat. Ta metoda rozmnażania roślin nie jest bardzo popularna wśród ogrodników. Kolejną rzeczą jest, kiedy sadzonki są używane do rozmnażania. Ten krzew rozkwitnie w 2-3 miesiące po posadzeniu.

Niemal jedyną wadą tabernemontany jest to, że jest ona podatna na chlorozę - liście tabernemontany stają się żółte. Aby sobie z tym poradzić, konieczne jest w praktyce empiryczne ustalenie, która gleba jest najlepsza dla rośliny i zmiana podłoża przy pierwszych oznakach chlorozy. Innym sposobem, aby zamienić ulistnienie na zielone, jest przeszczepienie go do większej doniczki. Żółte liście odpadną, a na ich miejscu wyrosną nowe, szmaragdowe zielenie, a roślina znów będzie pachnieć słodko w swoim mieszkaniu.