W japońskiej prefekturze Kanagawa, tylko półtora kilometra od stolica znajduje się małe miasteczko Kamakura, które jest domem dla około 175 tysięcy osób. Kamakura przyciąga wielu zagranicznych turystów zabytki i komfortowy klimat.

Tło historyczne

Miasto zostało założone w 1180 roku przez Minamoto no Yeritomo, które stało się jego rezydencją. Lokalizacja wojsk rządowych została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ Kamakura jest prawie otoczona nieprzebytymi lasami ze wszystkich stron, co czyni ją niezawodną naturalną fortecą. Po 150 latach prosperity miasto popadło w ruinę, Kamakura ze stolicy Z Japonii przekształcone w prowincjonalne miasto. Dopiero za panowania Meiji, artyści i politycy zostali przyciągnięci do Kamakury, miasto zaczęło się ponownie rozwijać.

Klimat

Warunki klimatyczne miasta Kamakura w Japonii są bardzo miękkie. Nie ma wyczerpujących upałów i mroźnych dni. Faktem jest, że miasto jest otoczone lasami i wodami Zatoki Sagami. Latem słupki termometru wzrastają do + 30 ° C, a zimą temperatury mogą osiągać + 10 ° C. Pora deszczowa w Kamakura trwa miesiąc i przypada na okres od czerwca do lipca każdego roku.

Atrakcje

Kamakura to jedno z najstarszych miast Japonii, które ma wiele atrakcji. Na jego terytorium znajduje się ponad 170 zabytkowych budynków. Najpopularniejsze są następujące świątynie Kamakura:

 1. Engaku-ji - to kompleks budynków, z których najbardziej znanymi są Säriden. Oto przechowywane relikwie Buddy. Świątynia została zbudowana w 1282 roku, ostatnio należy do obiektów uznawanych za narodowy skarb państwa.
 2. Энгаку-дзи
 3. Takay-ji , zbudowany w 1285 roku we wczesnych latach swego istnienia, nazywany był "Świątynią rozwodu", ponieważ tutaj nieślubne żony zostały zesłane. Po trzyletnim pobycie kobiety mogły powrócić do normalnego życia.
 4. Тэкэй-дзи
 5. Kentyo-ji - pochodzi z 1253 roku. Budynek przetrwał nie jeden pożar, ale za każdym razem został przywrócony. W kościele znajduje się dzwon wykonany z brązu, odlany w 1255 roku.
 6. Кэнтё-дзи
 7. Tsurugaoka Hatimangu jest główną atrakcją miasta Kamakura. Świątynia została założona w 1063 roku i poświęcona jest bóstwu Hatimana.
 8. Цуругаока Хатимангу
 9. Khase Kannon , zbudowany w 736. Głównymi relikwiami świątyni są pozłacane posągi bogini Kannon, która ma 11 głów, najstarszą rzeźbę w Japonii. Ogromny dzwon, wykonany w 1264 roku, uważany jest za jedną z wartości kulturowych Japonii.
 10. Хасэ Каннон
 11. Posąg Wielkiego Buddy lub Daibutsu w Kamakura jest jednym z najwyższych w kraju. Wznosi się na ziemi świątyni Kotoku-in, odlanej z brązu w 1242 roku. Wysokość posągu wynosi 13,5 m, waga - 121 ton. Wewnątrz dziupli Daibutsu znajdują się schody, wzdłuż których można wspiąć się i zobaczyć konstrukcję od środka.
Котоку-инСтатуя Великого Будды

Oprócz świątyń, atrakcje Kamakury w Japonii to:

 1. Most perkusyjny , rzucony przez lotosowy staw w centrum miasta. Legenda głosi, że podróżny, który zdołał wspiąć się na most i przejść przez niego bez żadnej pomocy, będzie żył długo i szczęśliwie.
 2. Барабанный мост
 3. Muzeum Kamakura - zostało założone w 1928 roku. Dziś jego eksponaty to około 420 dzieł sztuki, w tym wiele obrazów, rycin, dokumentów historycznych.
 4. Музей Камакуры
 5. Muzeum Sztuki Współczesnej , otwarte w 1951 roku. Prezentuje obiekty malarstwa, grafiki, rzeźby mistrzów z Japonii. Łącznie ponad 120 eksponatów.
Музей современного искусства

Co jeszcze można zobaczyć w Kamakura? Tutaj możesz cieszyć się naturą, kwitnącymi ogrodami i parków , piękne stawy.

Hotele

Niektórzy goście miasta są na drodze do Kamakury, a na noc wyjeżdżają do sąsiedniego Tokio. Jednak w mieście jest wiele miejsc noclegowych, w których można zatrzymać się na noc. Na przykład schronisko młodzieżowe Kamakura-Hase. Znajduje się w pobliżu centrum, jest wszystko, czego potrzebujesz, a koszty utrzymania przyjemnie zaskoczą - tylko 3,46 USD za noc. Sotetsu Hotel FRESA INN Kamakura Ofuna znajduje się obok stacji metra Ofuna. Pokoje różnią się luksusem i elegancją, ale opłata za usługi jest imponująca, około 100 USD. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, zarezerwuj pokoje z wyprzedzeniem.

Номер в одном из недорогих отелей

Restauracje

Większość obiektów gastronomicznych znajduje się w centrum Kamakury, niedaleko dworca kolejowego. W środku sezonu plażowego zaczynają działać bary uliczne, w których oprócz fajnych koktajli można posłuchać przyjemnej muzyki wykonywanej przez lokalnych DJ-ów. Wszystkie zakłady specjalizują się w tradycyjna kuchnia japońska .

В ресторане

Restauracja Saryo Inoue otwarta jest codziennie od 10 do 18 godzin. Ciesz się przyjemną atmosferą, doskonałym jedzeniem i różnorodnymi napojami. Drugie piętro wyposażone jest w zacieniony taras, z którego roztaczają się spektakularne widoki na miasto i okolicę. Odwiedzający są zachwyceni ryżowym ciasteczkiem o-senbei, który kosztuje 1,73 USD oraz niezwykłym lodami z fioletowego ziemniaka. Smak deserowy mile zaskoczy nawet smakoszy.

Так готовят o-senbei

Plaże

Oprócz niezliczonych atrakcji historycznych, Kamakura słynie ze swojej wspaniałości plaże , które zawsze są zatłoczone. Najbardziej popularna jest Yuigahama, pokryta śnieżnobiałym piaskiem i doskonale wyposażona - może być uważana za najlepsze miejsce do wypoczynku. Również na plaży można wygodnie oglądać festiwale i pokazy sztucznych ogni, które odbywają się latem. Plaże Inamuragasaki i Shichirigahama są również dobre, szczególnie dla tych, którzy lubią surfing i sporty ekstremalne.

Пляж Shichirigahama

Jak się tam dostać?

Turyści udający się do miasta są zainteresowani tym, jak dostać się z Tokio do Kamakury. To bardzo proste. Miasto ma tylko 50 km, do którego można dojechać metrem. Każdy pociąg jadący linią Yokosuka zabierze Cię do miasta za około godzinę. Koszt podróży wynosi 8 USD. Pamiętaj, aby wybrać się na wycieczkę kamerą, aby uchwycić piękne miasto Kamakura w Japonii. Również Kamakura i najbliższe miasta łączą linię prywatnej firmy z Odakyą. Pociągi przewoźnika komercyjnego trwają dłużej, ale koszt biletów jest niższy.

Японская подземка