Kanazawa jest centrum administracyjnym prefektury Ishikawa na wyspie Honsiu Japonia . Miasto, którego nazwa tłumaczy się jako "złote bagno", leży na wybrzeżu Morza Japońskiego, niemal w samym centrum japońskiego archipelagu. Jest to jedno z historycznych centrów Japonii. Ze względu na to, że przez sześć wieków Kanazawa nie znała wojen, udało jej się zachować zarówno historyczny wygląd, jak i tradycje , więc tutaj możesz poczuć oddech wieków jak nigdzie indziej. Po odwiedzeniu Kanazawa można zanurzyć się w atmosferze tej samej "samurajskiej Japonii", znanej z filmów i książek.

Informacje ogólne

Kanazawa pojawił się na terenie osiedla w pobliżu świątyni sekty Jodo Shinshu. Na początku XVI wieku wybudowano tu świątynię Gobo Kanazawa, a pod koniec wieku, w 1583 r., Na polecenie szefa klanu Maeda, wzniesiono Zamek Kanazawa, który stał się podstawą przyszłego miasta, które stało się stolicą autonomicznego dziedzictwa Kaga. W tamtych czasach osada zajęła 4. miejsce wśród najbardziej rozwiniętych w kraju.

Городская улица

Kanazawa otrzymał status miasta 1 czerwca 1889 roku. Dziś jego powierzchnia wynosi 467,8 metrów kwadratowych. km. W Kanazawie żyje około 460 tysięcy ludzi. Jest to nowoczesna metropolia z wieżowcami, dużymi centrami handlowymi, rozwiniętą infrastrukturą.

Kanazawa jest jednym z intelektualnych centrów Japonii (znajduje się tam 12 wyższych uczelni, w tym instytuty przyspieszonego kształcenia, studiują tam zarówno uczniowie japońscy, jak i zagraniczni). Jest także ważnym węzłem komunikacyjnym (miasto ma 2 porty morskie, Kanazawa i Nanao oraz lotnisko) oraz centrum przemysłowym. Tutaj rozwija się inżynieria mechaniczna, produkcja artykułów elektrycznych i rybołówstwo.

Порт Нанао

Warunki klimatyczne

Klimat w Kanazawa jest łagodny. Zima jest ciepła, temperatura poniżej 0 ° С praktycznie nie spada, zwykle w grudniu wynosi około + 6 ° С, w styczniu i lutym - około + 3 ° С. Zarejestrowana minimalna temperatura wynosi -2,3 ° C. W maju jest jeszcze chłodno, powietrze ogrzewa się do około + 17 ... + 18 ° С, w czerwcu do + 21 ... + 22 ° С. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, temperatura termometru wzrasta do + 26 ° C, wrzesień jest bardzo ciepły (średnio jest cieplej niż w czerwcu).

Średnia wilgotność wynosi 73%. Najsuchszym miesiącem jest kwiecień, spadając o około 147 mm, najzimniejszym jest grudzień i styczeń (odpowiednio 305 i 293 mm). Około 2590 mm opadów opada rocznie.

Современная часть города

Zabytki i rozrywka

Główną atrakcję można nazwać Moryuji lub Ninja dera - Świątynia ninja, buddyjskie sanktuarium i "jednocześnie" - tajna twierdza klanu Maeda. Kolejny znany na całym świecie punkt orientacyjny Kanazawa - Zamek Kanazawa , rodzaj historycznej podstawy miasta.

Замок Канадзава был отреставрирован в начале XXI века

Istnieją inne atrakcje w Kanazawa:

 • Park Canroku-en ("Ogród sześciu cnót") - jeden z trzech najbardziej znanych parków w kraju;
 • Парк Кэнроку-эн - одна из главных городских достопримечательностей
 • Obszar samurajów - Namagati; tu także znajduje się centrum jedwabiu "Yuzen";
 • świątynie - Teramati;
 • Oyama Shinto Shrine;
 • Muzeum Nakamura, gdzie eksponowane są kolekcje należące do bogatego lokalnego winiarza;
 • dom Nomury, w którym można zobaczyć życie samurajów;
 • Muzeum Honda;
 • Muzeum XXI wieku,
 • Музей современного искусства 21 века
 • Muzeum Sztuki;
 • Muzeum tradycyjnych rzemiosł.

Ze względu na to, że w czasie II wojny światowej Kanazawa praktycznie nie cierpiał z powodu bombardowań, miasto zachowało swoje historyczne oblicze, więc jego ulice, stare domy można również nazwać lokalnym symbolem.

Co do uroczystości, w czerwcu w Kanazawa odbywa się festiwal na cześć założyciela zamku (i, odpowiednio, miasta) Maeda Tosiye. Karnawał zaczyna się od dworca kolejowego i przenosi się do parku w pobliżu zamku.

Туристический автобус

Gdzie się zatrzymać w Kanazawa?

Miasto oferuje wiele opcji rozliczenia. 5 * hotel jest tylko jeden - Kinjohro, a odwiedzający reagują na niego w najlepszy sposób. Wśród tańszych opcji zakwaterowania najlepsze są hotele 3 *:

 • HOTEL MYSTAYS PREMIER Kanazawa;
 • Daiwa Roynet Hotel Kanazawa;
 • APA Villa Hotel Kanazawa Katamachi;
 • HOTEL MYSTAYS Kanazawa Castle.
Kinjohro - единственный в городе 5-звездочный отель

Restauracje

Kanazawa słynie ze specjałów z owoców morza, takich jak kraby i słodkie krewetki. Najlepiej wypróbować je, jak sushi, w licznych barach sushi i kawiarniach w pobliżu codziennego targu Omitö Ichiba, w którym znajduje się niezliczona ilość restauracji, kawiarni i barów. Według turystów najlepsze z niedrogich zakładów to:

 • Hachiban Ramen Saigawa Ohashi;
 • Omichokorokke;
 • Tabankare;
 • Kanazawa Mon;
 • Sprzedawca uliczny.

Ale z restauracji wysokiej kuchni najbardziej popularne są:

 • Benkei;
 • Saryo Utatsukanazawa;
 • Yamashita;
 • Otomezushi.
Saryo Utatsukanazawa - один из лучших ресторанов высокой кухни в городе

Zakupy w Kanazawa

Miasto słynie z tradycyjnych rzemiosł. Popularny pamiątki z Kanazawa są znanym na całym świecie kimonem Kim-Yuzen, kolorową porcelaną Kutani, drewnianymi naczyniami, złotymi liśćmi, lakierami. Wszystko to można kupić w licznych sklepach z pamiątkami.

Цветной фарфор Кутании - один из популярных сувениров

Istnieją również duże centra handlowe i butiki; Większość sklepów znajduje się w centrum miasta. Warto również odwiedzić kolorowy targ Omitö Ichiba, gdzie można kupić wszystko, a także szeroki wybór owoców morza.

Рынок Оми-тё Итиба

Transport

Jeden z najpopularniejszych typów transportu w kanazawa jest rower. Można go wynająć w jednym z 18 biur firmy Machi-nori, zajmujących się wynajmem rowerów. Popularne taksówki, parking jest łatwy do znalezienia w centrum miasta, a także w pobliżu dworca. Podróż z jednego obszaru do drugiego kosztuje około 1000 jenów (około 8,7 USD).

Ponadto, system transportu publicznego obejmuje autobusy: regularną trasę (jeżdżą kilkoma trasami, ale odjeżdżają ze stacji kolejowej) i autobusami krajoznawczymi (5 tras). Na przykład, autobusy Kanazawa Loop łączą stację kolejową z większością punktów miasta.

Jak dostać się do Kanazawa?

Z Tokio Możesz dostać się do Kanazawa szybkim pociągiem JR Hokuriku Shinkansen. Czas podróży wynosi 2,5-3 godzin, koszt to 14 tysięcy jenów (około 121 USD). Możesz się tam dostać autobusem. Ta podróż będzie dłuższy (około 7-8 godzin), ale tańsze (8000 jenów, lub trochę mniej niż $ 70). Autobusy są zarówno w dzień, jak i w nocy.

Железнодорожный вокзал

Najszybszym sposobem dotarcia tutaj jest lot. Lot trwa jeden bilet godzinny kosztuje około 25000 jenów (około 216,60 $), ale można go kupić ze zniżką. Kanazawa służy lotnisko który znajduje się w Komatsu, 40 minut autobusem od centrum miasta. Przejazd autobusem z lotniska do Kanazawy będzie kosztował 1130 jenów (mniej niż 10 USD).

Аэропорт Комацу