Japońska wyspa Honsiu zdobi miasto Sendai, położone w regionie Tohoku w prefekturze Miyagi. Ludzie żyli na ziemiach współczesnego miasta przez długi czas, jednak Sendai został założony dopiero w 1600 roku z woli miejscowego feudalnego pana Date Masamune. Dziś miasto Sendai jest jednym z największych w regionie, w którym mieszka ponad milion ludzi.

Klimat

Sendai City Japonia jest zdominowany przez umiarkowany, wilgotny klimat subtropikalny. Latem temperatura powietrza może osiągnąć + 30 ° C. Tajfuny i inna zła pogoda to rzadkie zjawiska naturalne dla tego miejsca. Pora deszczowa przypada na czerwiec-lipiec. Zima jest sucha i chłodna. Paski termometru rejestrują średnią temperaturę -1,5 ° C.

Zabytki

Miasto Sendai w Japonii szczyci się ciekawe zabytki , z których najważniejszymi są:

 1. Mauzoleum Zuikhoden , w którym spoczywa założyciel Sendai, daimyo Date Masamune. Budynek jest bogato i jasno urządzony zgodnie ze statusem zmarłego. W pobliżu znajdują się mauzolea, w których pochowani są potomkowie Masamune.
 2. Мавзолей Дзуйходэн
 3. Świątynia Rinnodzi , założona w 1441 roku i jest świątynią rodziny Daktyli . Budynek został pierwotnie zbudowany w innej dzielnicy, ale w 1600 świątynia została przeniesiona do Sendai. Dziś przed turystami otwiera wspaniały japoński ogród, trzypiętrową pagodę, staw, w którym znajdują się karpie i wiele więcej.
 4. Храм Риннодзи
 5. Zamek obronny Aoba , wzniesiony w 1600 r. Na górze, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Niestety, obecnie można zobaczyć tylko część murów twierdzy, wieże strażnicze, platformę widokową, z widokiem na Sendai.
 6. Świątynię Hachimanga w Osace zbudowano w 1607 roku na polecenie Date Masamune. Sanktuarium chwali boga wojny Hachimana, patrona miasta. Główny budynek jest jednym z obiektów, które są narodowym skarbem kraju. W dzisiejszych czasach turyści oglądają odnowioną świątynię.
 7. Храм Осаки Хачимангу
 8. Biblioteka Sendai Mediak jest jednym z nowoczesnych budynków w mieście. Budynek został wzniesiony w 2001 roku i jest ogromnym równoległościanem ze szkła, w którym znajduje się wiele książek i mała galeria sztuki. Sendai Mediak jest szczególnie piękny w ciemności, kiedy każda podłoga jest oświetlona światłem o określonym kolorze.
Библиотека «Сендай Медиатек»

Nie mniej fascynujące są wycieczki do lokalnego zoo i muzeum historycznego.

Zakwaterowanie

W Sendai ponad 80 hoteli o różnej klasie usług, więc problemy z zakwaterowaniem nie będą występować. Najpopularniejsze to Sendai Royal Park Hotel, Daiichi Inn Park, Hotel Vista Sendai. Te hotele znajdują się w centrum miasta, w pobliżu głównych atrakcji Sendai. Pokoje są luksusowe i mają estetyczny wygląd. Na terytorium hotele są świetne restauracje, baseny i więcej na wygodne rekreacja .

Hotel Vista Sendai

Restauracje

Podobnie jak hotele, restauracje w Sendai są bardzo liczne. Turyści często jedzą kolację na stacji Rikyu Sendai, Zunda Saryo, Umami Tasuke. Tutaj możesz spróbować tradycyjne japońskie przysmaki jak również dania z różnych kuchni świata. Cudzoziemcy lubią wołowy język z przyprawami, pikantną zupą z wężowymi ogonami, owocowymi i jagodowymi koktajlami, kamome no tamago. Jedzenie w japońskich restauracjach jest ostre i wykorzystuje różnorodne przyprawy. Porcje są bardzo duże, a koszt posiłków zaskoczy Cię.

В банкетном зале одного из ресторанов

Rozrywka

W zimie Sendai przyciąga miłośników sportów zimowych, ponieważ znajduje się w pobliżu ośrodków narciarskich Izumi Kogen Spring Valley i Yamagata Zao Oncen. Sportowcy mają do dyspozycji trasy narciarskie i snowboardowe o różnym stopniu trudności. Ponadto, ośrodki mają gorące źródła mineralne, w których można pływać.

Izumi Kogen Spring

Przyciągnął uwagę festiwal turystów Tanabata, obchodzony w sierpniu. Jego historia jest niesamowita i spowita legendami, najbardziej romantyczna związana jest z historią miłosną tkacza i wilka. Bohaterowie opowieści zamienili się w gwiazdy rozdzielone Drogą Mleczną. Ich spotkania były rzadkie, a ich miłość silna. Dzisiaj to wakacje to festiwal sztuki, obchodzony na wielką skalę w całej Japonii.

Фестиваль Танабата

Ponadto w Sendai jest wiele klubów, barów i nocnych restauracji, w których można spędzić czas i miło spędzić czas w miłym towarzystwie. Wszystkie znajdują się w rejonie Kokubunto.

Jak się tam dostać?

Stolica Japonii i Sendai jest oddalona o 300 km. Możesz dostać się do miasta jednym z lokalnych pociągów lub samochodem.

Zakupy

Główną ulicą handlową Sendai jest Itibango, to tutaj znajdują się największe sklepy, w których można kupić eleganckie rzeczy, oryginalną biżuterię, wysokiej jakości kosmetyki, przyjemne pamiątki i wszelkiego rodzaju jedzenie. Przedtem Szczęśliwego nowego roku Wszystkie hipermarkety sieciowe są sprzedażą, która może znacznie zaoszczędzić twój budżet.

За покупками

Interesujące fakty

Miasto Sendai można uznać za "najbardziej najbardziej", ponieważ:

 1. Jest to największe miasto w regionie Tohoku.
 2. Oto jeden z najstarszych uniwersytetów w kraju, założony w 1913 roku.
 3. W 1925 r. Rozpoczęto budowę pierwszego segmentu miejskiego "metra".
 4. To miasto jest najbardziej zielone w Japonii. Jest to wymownie potwierdzone zdjęcie Sendai. Jego mieszkańcy są zobowiązani sadzić drzewa co roku w swoich ogrodach.
 5. To w Sendai pierwsi chrześcijanie pojawili się w 1613 roku.
 6. Jedno z najbezpieczniejszych miast w kraju.
В Сендае много деревьев