Urlop w malowniczym miejscu Kurorty Malediwów Co roku przyciąga setki turystów z całego świata. Wielu podróżników chce tam pojechać, gdzie nikt nigdy nie chodził, cieszyć się pięknem dziewiczej przyrody i relaksować się na czystych białe plaże . Jednym z takich wyjątkowych miejsc z dala od cywilizacji jest Atol Taa. Kurorty w tym regionie są całkiem nowe, ponieważ ostatnio zaczęła się rozwijać turystyka.

Informacje ogólne

Atol Taa (Kolkhumadulu) - jeden z atoli Republika Malediwów . Położony w centralnej części kraju, graniczy z atoli Miim i Dhaalu . Składa się z 66 małych z wysp , 13 z nich jest zamieszkanych. Taa rozciąga się na 52 km z zachodu na wschód i 44 km z północy na południe. Całkowita powierzchnia to zaledwie 9,3 metrów kwadratowych. km Populacja na wyspach mieszkalnych zbliża się do 14 tysięcy osób. Ciepły klimat tropikalny nie charakteryzuje się znacznymi wahaniami. Średnia roczna temperatura powietrza jest utrzymywana na poziomie + 30 ° С, temperatura wody wynosi + 28 ° С.

Природа острова

Atrakcje kurortu

Główną ozdobą atolu Taa, podobnie jak większość atoli Malediwów, jest czarująca natura dziewiczej natury z wiecznie zielonymi dżunglami, turkusowymi lagunami, czystymi wodami oceanu i złotymi plażami. Podwodny świat jest bogaty i różnorodny. Nurkowie mogą zobaczyć żywą rafę koralową, zachowaną w jej oryginalnej formie, aby spotkać się z rekinami, płaszczami i stadami małych, jasnych ryb. Również na wyspie Kinbidhoo, starożytnej zabytki kultury Malediwów - Buddyjskie stupy i inne znaleziska archeologiczne.

Достопримечательности атолла

Rozrywka i rekreacja

W ośrodkach atolu turyści Taa nie będą się nudzić. Najbardziej popularne są sporty wodne. Ktoś będzie w stanie opanować podstawy nurkowanie i ktoś - aby wykonać pełne nurkowanie i cieszyć się bajeczną scenerią podwodną. Dla aktywnych turystów istnieje kilka boisk sportowych. Możesz się świetnie bawić na jednej z plaż atolu. Często w podróżach do atolu Taa zawierał fascynujący przegląd wycieczki nad małymi wyspami.

Дайвинг на атолле Таа

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Na terenie atolu Taa są tylko dwa hotel . W sercu archipelagu drzwi pięciogwiazdkowego Maalifushi od COMO są zawsze otwarte dla turystów. Salon jest reprezentowany przez luksusowe wille, które znajdują się na wybrzeżu w pobliżu wody. Oferuje gościom duży basen, leżaki i wypożyczalnię sprzętu wodnego. Przytulne bungalowy są wyposażone dla gości komfortowego hotelu The Regent Maldives. Kompleks ten obejmuje spa, saunę, sklep z pamiątkami i kantor wymiany walut.

Отель Maalifushi by COMO

Kuchnia i restauracje

W atolu Taa jest kilka obiektów gastronomicznych. Są to głównie restauracje prowadzone przez kompleksy hotelowe. Różnorodność potraw można znaleźć w trzech restauracjach The Regent Maldives. Głównym z nich jest Funa, specjalizująca się w przygotowywaniu pysznych dań kuchni śródziemnomorskiej. Restauracja Grill, która znajduje się na wodzie, serwuje dania ze świeżych owoców morza. Cafe Izzy zachwyci odwiedzających prostymi daniami na każdy gust.

В одном из местных ресторанов

Jak dostać się do atolu?

Aby odpocząć w ośrodkach atolu Taa, musisz odbyć godzinny lot Międzynarodowy port lotniczy Male na hydroplanie.

Гидросамолетом до атолла