Wyspa Todd - bardzo przytulna, bajeczna. Jest pochowany w białym piasku i zieleni: banany, papaja, marakuja i oczywiście kokosy. Jest to doskonałe miejsce do podziwiania pięknych krajobrazów, czystych wód oceanicznych i lokalnej kultury. Całe piękno wyspy Todd Malediwy nie mieści się na jednym zdjęciu.

Informacje ogólne

Wyspa Todd znajduje się na dalekiej północy Ari Atoll , 67 km od stolica Malediwów i 20 km od Wyspy Rasdhoo . Todd owalny, o obwodzie 20 km. Trzecia część wyspy przeznaczona jest na użytki rolne, kolejna trzecia to osada, reszta jest pusta. Około 1400 osób. zamieszkuje Todd. Mieszkańcy wyspy są bardzo przyjaźni, zawsze witają turystów z przyjaznym spojrzeniem. Goście mogą odkrywać kulturę Malediwów, która słynie z muzyki ludowej i tańca. Również na wyspie znajduje się szpital, szkoła, przedszkole, boisko piłkarskie i siłownia. Odpoczynek na wyspie Todd na Malediwach jest uważany za budżet, ale ten obszar nie jest gorszy od innych. wyspy .

Warunki klimatyczne

Klimat Todda jest podrównany. Od listopada do marca panuje sucha pogoda, a od czerwca do sierpnia jest deszczowo. Cały rok utrzymuje ciepło, temperatura od + 24 ° C do + 30 ° C Poniżej + 17 ° C nie spada. Woda i powietrze są prawie zawsze w tej samej temperaturze.

Буйство зелени острова Тодду

Zabytki

Główną atrakcją turystyczną wyspy Todd jest starożytny manuskrypt buddyjski. To, jak przeżył, jest wielką tajemnicą. Głowa posągu Buddy i manuskrypt z lat 90 pne odkryto w latach 50. XX wieku. XX wiek. Dla kraju, w którym islam był religią od setek lat, jest to naprawdę niewiarygodne, ale odkrycie było jednym z wiarygodnych dowodów, że buddyzm był praktykowany tutaj wcześniej.

Находка - голова статуи Будды

Jest jeszcze jeden unikatowy dorobek XVII wieku - meczet Todda, jeden z najpiękniejszych na Malediwach.

Мечеть Тодду

Rozrywka

Todd to dość duża wyspa na Malediwach, więc bardzo trudno jest opanować jej terytorium na piechotę. Jest dobra alternatywa - rower. Z nim i rozpocznij podróż do Todda:

 1. Wycieczki na rowerach to niedroga opcja, aby zobaczyć wyspę i nauczyć się wielu interesujących rzeczy. Możesz wynająć pojazdy w Serene Sky Guest House.
 2. Wycieczka na plantacjach Todd - możesz dowiedzieć się, jak je znaleźć od dowolnego mieszkańca. Przy wsparciu rządu i różnych fundacji realizowany jest program farm hydrofobowych. Drzewa są tam uprawiane przy użyciu minimalnej ilości wilgoci. Woda jest pobierana z ziemi, a do nawadniania jest duże zużycie, a technologia ta pomaga zmniejszyć jej zużycie. Po wizycie na plantacji pojawi się kosz egzotycznych owoców. Todd jest jedną z niewielu wysp na Malediwach, które je eksportują. Wyspa Toddu ma najsmaczniejsze owoce - arbuzy, papaje, orzechy kokosowe, banany, owoce męczennicy, ale nie zaleca się odrywania ich od drzew: każde drzewo jest tu czyjąś własnością.
 3. Гидрофобная фермаВход на гидрофобную ферму
 4. Wycieczki Turtle Safari on Todda - pływanie z żółwiami i Manta Point - z manti.
 5. Snorkeling i nurkowanie - wśród turystów najpopularniejsza rozrywka. Słaby prąd na wyspie pozwala początkującym łatwo opanować te sporty. Istnieją również 2 centra nurkowe, które oferują: narty wodne, windsurfing, parasailing, snorkeling z mantier, skuter wodny i kajakarstwo.
 6. Дайвинг-центрПарасейлинг на Тодду
 7. Oceaniczny wędkarstwo zawsze przechodzi z mieszkańcami, nikt nie pozwoli ci zdobyć oceanu.
 8. Wizyta w Rezerwacie Głowy Ryb jest doskonałym miejscem do nurkowania. Woda jest tak czysta, że ​​widoczność jest doskonała, nawet na głębokości 40 m. Oprócz egzotycznych ryb i żółwi znajdują się tutaj rekiny rafowe.
 9. Wycieczki z Todd do kurortów na wyspie są drogie, ponieważ odpowiednia ilość ludzi nie zawsze jest zebrana na łodzi. Transfer jest często droższy niż przejazd do ośrodka na wyspie.
 10. Inne rodzaje rozrywki : tenis, golf, bilard, automaty i nocne kluby.

Wakacje na plaży

Plaża Toddou znajduje się na zachodzie wyspy. Przez 15-20 minut można do niego dotrzeć z pensjonatu, ścieżka przebiega przez plantacje owoców. Plaża zadbany i czysty, jego granice są wyraźnie ograniczone do kolumn. Boje w wodzie wskazują granice strefy od łodzi i nart wodnych. Wejście do bikini-plaży jest jednym - przez gęste zarośla przechodzi ścieżka, wzdłuż której, przy okazji, możesz bezpiecznie jeździć na rowerze. Piasek jest w porządku i można spokojnie spacerować bez obawy, że można obciąć się koralem lub szkłem.

Бикини пляж ТоддуФруктовые плантации

Rafa na Todd jest długa i duża, znajduje się w pobliżu plaży. To prawda, że ​​istnieje tylko kilka gatunków ryb i koralowców. Piękna rafa z rekinami i zboczami znajduje się znacznie dalej od wybrzeża. Aby się tam dostać, trzeba płetwy i umiejętność dobrego pływania. Odpoczynek na plaży Toddu Malediwy dobrze się wysusza sezon od listopada do kwietnia.

Hotele

Nie ma zbyt wielu hoteli na wyspie Todd, w przeciwieństwie do innych wysp na Malediwach. Zostały one zastąpione domami gościnnymi, które mają już 15 lat na wyspie, a 6 wciąż jest w trakcie realizacji. Przez 5 dni odpoczynku z zakwaterowaniem i transferem na wyspę płacisz od 625 $ za dwie osoby. Najbardziej gościnne i przytulne pensjonaty i hotele Wyspa Todd na Malediwach:

 • Palm Garden;
 • Relax Lodge;
 • Thoddoo Retreat;
 • Blue Water Thoddoo Inn;
 • Amazing View Guest House;
 • Pensjonat Serene Sky;
 • Dom urlopowy Thoddoo;
 • New Breeze Thoddoo Inn - najbliżej plaży.
Гостевой дом на Тодду

Restauracje

Na wyspie Todd znajdują się 3 kawiarnie: pierwsza znajduje się w pobliżu portu, druga jest w pobliżu boiska do piłki nożnej (ceny są tutaj dość wysokie), a trzecia znajduje się w pobliżu wieży mobilnej (rozsądne ceny i kolorowa kuchnia). W dwóch ostatnich obiektach istnieją prywatne strefy ogrodzone zielenią. Kolacja dla dwojga kosztuje około 10-20 $. Specjalna różnorodność potraw nie różni się, w zasadzie jest:

 • ryż i tuńczyk, smażony kurczak;
 • makaron - makaron z przyprawami i warzywami;
 • zupa z tuńczyka z mlekiem kokosowym;
 • naleśniki z tuńczykiem i kokosem;
 • zapiekanka z tuńczykiem i ryżem;
 • ciasta z tuńczyka;
 • Freshes - najsmaczniejsze i najróżniejsze.
Кафе ТоддуУединенные столики в кафе

Zakupy

Na wyspie Todd są tylko 2 sklepy z pamiątki działają tylko wieczorem. Produkty sprzedawane są w kilku sklepach, w których można kupić napoje, słodycze, owoce itp.

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się na Todd Island ze stolicy Malediwów, Male, bezpośrednio lub z przeniesieniem do Rasdhoo. Rozważ wszystkie opcje:

 • prom do Rasdah z Male odlatuje we wtorki, czwartki i niedziele o 9:00 z Nova Gavan, terminal Villingili . Przyjazd w 3 godziny, cena biletu około 2 USD. Następnie prom z Rasdu do Todd: wylot o 15:00 i za godzinę będziesz na miejscu;
 • na łodzi motorowej Atoll Transfer jest najwygodniejszym sposobem, czas podróży wynosi około 1,5 godziny, koszt na osobę to 55 USD, łódź kursuje cały tydzień z wyjątkiem piątku, żegluje o 15:00;
 • Скоростной катер
 • prywatny transfer łodzią motorową - zabierze Cię w każdej chwili bezpośrednio z lotnisko . Pojemność łodzi to 22 osoby, trzeba zapłacić 740 $ (dla wszystkich). Dobra opcja dla dużych firm, lub możesz po prostu współpracować z innymi turystami podróżującymi do odpocząć na wyspie Todd na Malediwach;
 • prom owocowy - opcja najbardziej budżetowa. Z wyspy Todd w Male i na innych wyspach prom owocowy dostarcza owoce codziennie oprócz czwartku i piątku. Koszt pociągu wynosi 10 USD. Z rynku owoców męskich wyjeżdża o północy i przyjeżdża do Todda o 5 rano, w którym to czasie można oszczędzać i spać.
Фруктовый паром