Każdy doświadczony podróżnik wie, jak wspaniale jest spędzać wakacje na wyspach Oceanu Indyjskiego. Szczególnie interesująca jest podróż do Malediwy gdzie można zapomnieć o codziennym bieganiu, usuwać nagromadzone zmęczenie i stres. Turyści zdecydowanie lubią prestiż kurorty Ten archipelag, który obejmuje najmłodszy kurort Malediwów, to Villingili (lub Villingili).

Informacje ogólne

Villingili część Addu Atoll i znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południe od równika. Jest to nie tylko kurort wysokiej klasy, ale także wyspa mieszkalna o populacji 6960 osób. Linia brzegowa rozciąga się na 5 km, z czego 3 są śnieżnobiałe plaże . Wyróżniający się dziewiczą przyrodą, całkowicie nietkniętą cywilizacją, wyspa skłoniła rząd Malediwów do otwarcia w 1997 r. Elitarnego kurortu. Z powodu braku funduszy budowa była opóźniona. Otwarcie strefy rekreacyjnej odbyło się w 2009 roku.

Развитая инфраструктура острова

Klimat wyspy

Na terytorium Villingili, a także na całym atolu Atdu, panuje tropikalny wilgotny klimat. Sezonowe wahania temperatury powietrza i wody są prawie niezauważalne. Średnia roczna temperatura wynosi + 26 ... + 31 ° С. W kwietniu nadszedł czas na krótkotrwałe, ale częste deszcze, które kończą się dopiero w październiku. Sezon suchy trwa od grudnia do marca - tak jest najlepszy czas na wizytę w ośrodku . W tym czasie kurort jest słoneczną pogodą, a monsunowe wiatry przynoszą orzeźwiający chłód z morza.

Atrakcje kurortu

Zabytków historycznych i architektonicznych na wyspie Villingili na Malediwach nie ma. Jego głównym bogactwem są zachwycające plaże i bujna egzotyczna roślinność. Jest tutaj kilka małych jezior słodkowodnych, które same w sobie są rzadkością wyspy koralowe . Ale w południowo-zachodniej części Villingili turyści mogą odwiedzić zabytkowy meczet i muzułmańską szkołę Muhiiddin, utworzoną w 1999 roku. Oprócz tych budynków, na wyspie znajduje się kilka małych sklepów, kawiarni i doskonałe boisko sportowe.

Природа острова

Rekreacja i rozrywka

Villingili oferuje turystom zarówno rozrywkę, jak i bierną rozrywkę. Nurkowie znajdą tutaj wspaniałe miejsca do nurkowania na rafie koralowej. Możesz nurkować, surfować , spływy kajakowe lub po prostu relaks na piaszczystej plaży i opalanie. Wśród turystów są popularne wycieczki rowerowe na sąsiednie wyspy i rejsy luksusowymi jachtami. W hotelu można odwiedzić centrum fitness, uprawiać jogę lub skorzystać z subskrypcji relaksującego zabiegu spa.

Один из местных пляжей

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Ośrodek jest jednym z najpopularniejsze hotele w Malediwy - Shangri la Villingili. Nie jest to klasyczny wieżowiec z wygodnymi pokojami: zasoby mieszkaniowe reprezentują małe, dobrze wyposażone bungalowy. Istnieje 142 wille, z których 60 zbudowano na palach nad wodą. Każda willa ma przytulny taras, a niektóre mają własne baseny. Kompleks zamożniejszych turystów oferuje kilka apartamentów prezydenckich. Innym dobrym miejscem na pobyt jest hotel Sea House Maldives Top Deck. Tutaj możesz wynająć pokój od 60 $ do 80 $ za dzień.

Отель Шангри ла Виллингили

Kuchnia i restauracje

Hotel Shangri la Villingili dysponuje kilkoma znakomitymi restauracjami, w których serwowane są dania kuchni międzynarodowej i międzynarodowej. narodowa kuchnia Malediwów . Restauracja Dr. Ali's słynie z przysmaków lokalnej kuchni Oceanu Indyjskiego, Zatoki Perskiej i Morza Południowochińskiego. Restauracja Jaavu serwuje różnorodne dania na świeżym powietrzu. A salon Fashala Lounge specjalizuje się w gotowaniu owoców morza. Na śniadanie każdego dnia możesz zamówić coś z chińskiego menu. Przekąski są zawsze dostępne w barach Endheri, Manzaru i M-Lounge.

Кафе на побережье

Transport

Niewielki rozmiar kurortu Malediwów pozwala spacerować po okolicy. Jazda na rowerze jest powszechna, turyści mogą wypożyczyć rower bezpośrednio w hotelu. publiczny transport reprezentowane tylko przez małe wózki golfowe, które biegną w kole. Na wyspie nie ma autobusów, ale turyści mogą korzystać z prywatnych usług taksówkowych. Parking dla samochodów znajduje się w pobliżu terminalu promowego.

Местный общественный транспорт

Jak dostać się na wyspę?

Najłatwiej dostać się na wyspę Villingili Mężczyzna na wodnosamolotu lub ekranieoplan. Na drodze zajmuje około pół godziny. Innym egzotycznym, ale bardziej trwałym sposobem jest wycieczka tradycyjną lokalną łódką dhoni. Niektórzy turyści docierają do ośrodka łodziami motorowymi, które od Maleją kilka razy na godzinę.

Гидросамолет - один из способов добраться до островаЛодки-дхони