Bajeczny rozrzut wysp różnej wielkości - atole - sławny Malediwy . Świetne miejsce na pierwszą klasę odpocząć jest uważany za jeden z takich atoli Malediwów - Addu, prawie całkowicie pokryty kwitnącymi krzewami i palmami bananowymi. Atol ma drugie imię - Siina, ale najczęściej nazywa się Addu. Wspaniała obsługa, doskonała Plaże z powietrznym piaskiem i czystą wodą, wygodne hotele Lokalna kuchnia i sporty wodne na Addu Atoll na Malediwach z pewnością zasługują na uwagę każdego turysty.

Informacje ogólne

Addu to raj na Malediwach, reprezentowany przez 23 różne wyspy rozrzucone po Oceanie Indyjskim w formie ogromnej podkowy. Tylko 6 wysp jest w rzeczywistości zamieszkanych, reszta kraju jest bardzo płytka, ale idealnie nadaje się do absolutnej jedności z naturą. Od północy na południe atol został rozciągnięty na 14,5 km, ze wschodu na zachód - 18 km. Jego całkowita powierzchnia sięga 15,7 metrów kwadratowych. km. Będąc najdalej wysuniętym na południe atolem całego archipelagu Malediwów, Addu jest prawie na równiku, 478 km od Mężczyzna . W centrum znajduje się turkusowa laguna.

Wśród wszystkich placów miniaturowych wysepek Addu, największe są:

  • Hithadhu (3,6 km kw.);
  • Gan (2,25 km kw.);
  • Midha (2,05 km kw.).
Острова атолла

Szczególnie popularnym wśród turystów jest najbardziej wysunięty na południe atol Addu - Gan, zupełnie odmienny od innych wysp archipelagu. Tutaj, wśród bananów i palm kokosowych, które owocują przez cały rok, istnieje prawdziwy tropikalny raj. Turyści znajdą na wyspie spokojne wioski rybackie, centrum nurkowe, stocznie i wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu. Ponadto Gan ma własne lotnisko.

Один из пляжей

Klimat archipelagu

Monsunowy klimat podrównikowy panuje na terenie atolu Addu. Od listopada do marca, pod wpływem północno-wschodnich monsunów, panuje pora sucha, a od czerwca do sierpnia wraz z nadejściem południowo-zachodnich wiatrów, zaczyna się pora deszczowa. Przez cały rok panuje upał. Temperatura powietrza wynosi od + 24 ° C do + 30 ° C. Od stycznia do lutego trochę chłodniej, ale słupki termometru nie spadają poniżej + 17 ° C. Maksymalna temperatura wynosi od kwietnia do maja, ale nie przekracza +33 ° C.

Природа на островах атолла

Atrakcje atoll

Obiekty historyczne i zabytki architektury na atolu Addu są niezwykle rzadkie. Do tej kategorii miejsc można przypisać na przykład ruiny starożytnej świątyni na wyspie Foix-Mulaku. Ale naturalne atrakcje istnieje ogromna różnorodność. Podwodny świat jest bardzo bogaty, unikatowe atroficzne i rozgałęzione korale rosną w strefie wodnej atolu, a na głębokości około 30 m znajduje się zatopiony brytyjski tankowiec. Ponadto, na jednej z wysp atolu małe, świeże plamy z jeziora, które zostały wybrane przez czerwone i pomarańczowe papugi.

Панорама атолла

Rozrywka i rekreacja

Najpopularniejszymi rodzajami rozrywki dla turystów na Addu Atoll są nurkowanie i snorkeling. Błękitna laguna jest idealna dla początkujących do nurkowania, ponieważ nie ma żadnych nieoczekiwanych niebezpieczeństw i podwodnych prądów. A dla doświadczonych nurków będą bardziej egzotyczne miejsca. Na wyspie Gan znajduje się centrum nurkowe Diverland - tutaj turyści mogą zawsze wypożyczyć specjalny sprzęt. Na terenie atolu można znaleźć zaciszne miejsca do pływania z bajecznymi krajobrazami. Dla wczasowiczów organizowane są wycieczki statkiem ze szklanym dnem, aby poznać mieszkańców Oceanu Indyjskiego.

Развлечение для дайверов

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Kilka wygodnych hoteli znajduje się na wyspie Gan. Najbardziej demokratyczny jest uważany za jeden z dwóch hoteli trzygwiazdkowych - Equator Village. Każdy odwiedzający, odpoczywając w ścianach tego hotelu, otrzymuje zaświadczenie o przekroczeniu równika. Pierwszorzędną usługę wyróżnia J Resort Handhufushi. Ceny za pokój dwuosobowy w tych hotelach zaczynają się od 120 $, ale jednocześnie od odwiedzających nie ma zwolnienia. Inną doskonałą opcją zakwaterowania jest Shangri-La Maldives Resort & Spa, który jest wliczony w międzynarodową sieć luksusowych hoteli. Bardziej ekonomiczny jest hotel Aquaventure Manta Lodge.

Отель Equator Village

Kawiarnie i restauracje

Podróżując przez rozległe tereny archipelagu, zakłady gastronomiczne turyści mogą znaleźć na każdej z większych wysp. W kilku restauracjach, Addu Atoll gotuje dania kuchni indyjskiej, międzynarodowej, azjatyckiej i Kuchnia Malediwów . Na wyspie Gan znajduje się przytulna restauracja w stylu francuskim - Le Bistro de L'Ossau. Kulinarne arcydzieła lokalnych szefów kuchni można zjeść w restauracji Palm Village i Quench. W restauracji Delifresh serwowane są stoły do ​​restauracji na romantyczną kolację.

Завтрак в отеле

Zakupy

Fani spacerów po sklepach, odpoczywając na wyspach Addu Atoll, nie będą zawiedzeni. Istnieją dość ciekawe sklepy z pamiątkami, uliczne targi i sklepy, gdzie zawsze można odebrać prezenty dla krewnych. Popularne wśród turystów są małpy kokosowe, kolorowe muszle i sarongi, prawdziwe szczęki rekina i maty z włókien palmowych. Na półkach lokalnych sklepów znajdziesz szeroki wybór T-shirtów, toreb i zabawek z symbolami narodowymi. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jakikolwiek produkt na wyspach atolu jest bardzo drogi. Oczywiście możesz się targować, ale maksymalna kwota, jaką otrzymasz to 2-3 $.

Мальдивские сувениры

Usługi transportowe

Na wyspie Gan jest międzynarodowe lotnisko, które akceptuje zarówno loty krajowe ze stolicy, jak i loty czarterowe z Europy. Na dwóch dużych wyspach, które są częścią atolu Addu na Malediwach - Gan i Hitadu - znajdują się drogi motorowe. Nie ma autobusów, a więc funkcje publiczne transport wykonuj lokalną taksówkę. Na czterech wyspach sąsiadujących z Ghaną, połączonych zaporami, można jeździć na rowerze. Motorowery i rowery są głównym środkiem transportu na atolu. Możesz również wynająć łódź dhoni lub łódź wodną.

Водное такси

Jak dostać się do Addu?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do atolu jest samolot na lokalnych liniach lotniczych. Od z międzynarodowego lotniska Hulule , który znajduje się w Male, loty są obsługiwane przez kilka linii lotniczych. Każdego dnia lata samolot lekki ATR-72. Czas lotu to około 1 godziny. Bilet w obie strony kosztuje około 280 USD. Możesz dostać się do atolu Addu przez wodę. Wysokość czynszu zależy od rodzaju statku od 100 do 400 USD za dzień.