Odpocznij na ruchliwym plaże na popularnym turystom kurorty nie nadaje się dla wszystkich i nie zawsze. Czasami tak bardzo chcesz zanurzyć się w ciszy, spokojnie spacerować ulicami z dala od tłumów turystów, porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami. In Kambodża Ta szansa da ci miasto o nazwie Takmau.

Dane ogólne

Thakmau to administracyjne centrum kambodżańskiej prowincji Kandal. Znajduje się w centralnej części kraju, niedaleko stolicy. Phnom Penh . Miasto jest podzielone na sześć bloków, zwanych sangkat i dwadzieścia wsi lub phum. Jest domem dla ponad 200 tysięcy osób. Ponad połowa pracujących mieszkańców miasta pracuje w Phnom Penh.

Zabytki

W Takmau wszystko jest wypełnione ciszą i spokojem. Dlatego często przemieszczają się tutaj turyści, którzy czują się niekomfortowo w bardziej popularnych częściach Kambodży. Pomimo tego, że jest to małe miasto, jest tu coś do zobaczenia.

Najsławniejsza rzeźba miasta - Czarny Dziadek lub Czarny Dziadek. Znajdziecie go niedaleko od miejskiego rynku, którego, nawiasem mówiąc, nie należy też unikać. Tam znajdziesz wiele ciekawych. Wydaje się, że wszystko można znaleźć tutaj. A ceny mile zaskoczą. To, nawiasem mówiąc, jest wspólną cechą wszystkich Kambodżańskie rynki na którym można łatwo zarobić zakupy i kup kilka pamiątek z podróży pamiątki . Niedaleko od zabytku znajduje się przytulny nasyp, uwielbiany przez mieszkańców. Tutaj Kambodżanie lubią medytować.

Na wybrzeżu najprawdopodobniej jedna z architektonicznych atrakcji miasta, buddyjska Shan Tai Zi Pagoda, zwróci twoją uwagę. Miejscowi wierzą, że każdy, kto się tu modli, może liczyć na dobroć nieba. Odwiedzając pagodę, należy zwrócić uwagę na zegar słoneczny i fontannę, które są zainstalowane na jego terenie.

Black Grandfather
Gdzie się zatrzymać?

Wśród Hotele Kambodża W Takmau znajdziesz wiele opcji dla każdego budżetu i gustu. Na przykład czterogwiazdkowy hotel Bali oferuje klimatyzowane pokoje z centrum spa i odkrytym basenem. Istnieją również tańsze opcje zakwaterowania, na przykład hotele CCC Hotel, You Eng Hotel i inne.

Restauracje, kawiarnie

Najpopularniejsze restauracje w mieście to następujące miejsca:

  1. Zhen Bao Palace - restauracja w formie dużego statku z bogatym menu i doskonałą obsługą.
  2. Ses Sor - restauracja z dużym wyborem dań kuchni chińskiej i międzynarodowej. Kuchnia khmerska .
  3. Restauracja Papa jest uwielbiana ze względu na przytulną atmosferę.

Oprócz wymienionych restauracji, Takmau ma wiele kawiarni, barów i barów, gdzie za bardzo mało pieniędzy można zjeść i skosztować nietypowych napojów, takich jak wino palmowe lub ryżowe.

Zhen Bao Palace
Jak się tam dostać

Przejdź do Takmau może wyglądać następująco. Najpierw musisz polecieć do jednego z nich lotniska w Kambodży znajduje się na przykład w Phnom Penh. Stamtąd możesz łatwo dotrzeć do Takmau transport publiczny lub taksówką. Pamiętaj, że autobusy często są dosłownie pełne mieszkańców. Dlatego warto wybrać taksówkę, nawet jeśli taki transport będzie kosztować więcej.