Lotnisko jest miejscem znanym turystom. Stąd zaczyna się nasza podróż i tu się kończy. To z nim zaczyna się kształtować nasza idea kraju. W tym artykule przedstawimy Cię na lotniskach w Kambodży.

Lotnisko w Phnom Penh

W jasnym królestwie Kambodży znajdują się trzy międzynarodowe lotniska. Pierwsza i największa nazwa pochodzi od stolicy państwa Phnom Penh i znajduje się zaledwie siedem kilometrów od niego. Codziennie odbywa loty z Kuala Lumpur, Seulu, Hong Kongu, Singapuru i innych azjatyckich lotnisk. Do stolicy lotniska można dotrzeć przez transport publiczny : taksówka, tuk-tuk lub moto-taxi.

Аэропорт Пномпень

Przydatne informacje:

  • Adres: Konfederacja de la Russie, Phnom Penh, Kambodża
  • Telefon: +855 23 890 022
  • Wysokość nad poziomem morza: 12 m
Lotnisko w Siem Reap

Drugie lotnisko w Kambodży nazywa się Siem Reap i znajduje się osiem kilometrów od miasta o tej samej nazwie. To lotnisko przyjmuje głównie turystów przybywających ze względu na główną trasę Kambodża Atrakcje - Angkor - obszar, który był centrum Imperium Khmerów i od którego do naszych czasów zachowało się wiele ruin. Lotnisko przyjmuje loty z Pattaya, Kuala Lumpur, Bangkoku, Seulu i kilku innych miast. W tym samym czasie w przypadku lotów międzynarodowych obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25 USD dla osób dorosłych i 13 USD dla dzieci. W przypadku lotów krajowych, na przykład na lotnisko w Phnom Penh, opłata ta wyniesie 6 USD.

Od miasta Siem Reap na lotnisko można dojechać autobusem w 15 minut lub taksówką i motolotnicą. Ze stolicy na lotnisko można się tam dostać w ciągu 5-7 godzin autobusem lub łodzią motorową Lake Tonle Sap .

Международный аэропорт Сиемреап

Przydatne informacje:

  • Adres: National Highway 6, Krong Siem Reap, Kambodża
  • Telefon: +855 63 761 261
  • Wysokość nad poziomem morza: 18 m
Międzynarodowy port lotniczy Sihanoukville

Mówi się o ostatnim lotnisku królestwa Sihanoukville . Podobnie jak w przypadku pierwszych dwóch, nazwa została mu przedstawiona przez jedno z miast Kambodży. Jest to lotnisko i inna nazwa - Kangkeng. Droga startowa Sihanoukville została zbudowana w latach 60. przy wsparciu ZSRR, ale przez wiele lat była nieaktywna. Oficjalne otwarcie lotniska miało miejsce w 2007 r. Następnie wybieg został przedłużony. Ale działalność lotniska została zatrzymana przez katastrofę An-24, która miała miejsce w pobliżu Sihanoukville. Od 2011 r. Stopniowo wznawia się praca tego portu lotniczego. W tej chwili około 45 tysięcy pasażerów przechodzi przez Sihanoukville każdego roku.

Dojazd do lotniska w Sihanoukville to najłatwiejszy sposób jazdy autobusem. Bilet kosztuje 5-10 $, w zależności od rodzaju autobusu i liczby postojów.

Аэропорт Кангкенг

Przydatne informacje:

  • Adres: National Hwy 4, Krong Preah Sihanouk, Kambodża
  • Wysokość nad poziomem morza: 12 m