Każdego roku przybywają miliony turystów Myanmar w głównej i największej lotnisko stan, który zostanie omówiony bardziej szczegółowo w dalszej części tego artykułu.

Więcej o lotnisku

Początkowo baza lotnicza Mingaladon znajdowała się na terenie obecnego lotniska. Dopiero w okresie powojennym został przebudowany na lotnisko, które zdobyło tytuł najlepszego lotniska w całej Azji Południowo-Wschodniej. Lotnisko Yangon zostało zrekonstruowane w 2003 roku, dodano nowy pas startowy o długości 3 415 metrów, nowy budynek terminalu pasażerskiego, duży parking, nowoczesny sprzęt do automatycznego sortowania bagażu i komfortowe pokoje. Wszystkie innowacje pozwalają obsłużyć jednocześnie 900 przybywających i tyle samo pasażerów odlatujących.

W 2013 r. Rząd państwa podpisał umowę z największą firmą budowlaną w tym kraju, która w 2016 r. Zakończy modernizację lotniska i będzie mogła obsługiwać około 6 milionów osób rocznie.

Do turysty na notatce

Rangun Airport znajduje się 15 km od centrum miasta , więc możesz do niego dotrzeć tylko pociągiem (stacja Wai Bar Gi Station i stacja Okkalarpa) lub wynajętym samochodem.

Przydatne informacje:

  • Adres: Mingaladon Twp, Myanmar (Birma)
  • Telefon do dyrekcji portu lotniczego: +95 16 28 11
  • Pomoc telefon: +95 16 27 12
  • Liczba terminali: 1
  • Wysokość nad poziomem morza: 33 m
ВходАэропорт внутри