Yangon - To dawna stolica i największe miasto państwa. Myanmar , która jest centrum dziedzictwa kulturowego tego kraju i ma dziesiątki starożytnych zabytków. Pamiętaj, aby odwiedzić zabytki Yangon podczas wakacji, ponieważ warto.

Co zobaczyć w Yangon?

Do najciekawszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście należą:

  1. Shwedagon Pagoda . Prawie 100 metrów do nieba rozciąga się główny duchowy budynek Yangon. Pagoda Shwedagon to wielka, pozłacana stupa ozdobiona diamentami (buddyjskim budynkiem religijnym), która jest najbardziej szanowaną pagodą w Myanmar. Mówi się, że utrzymuje ważne relikty buddyjskie. Pagoda zajmuje powierzchnię 50 000 metrów kwadratowych, a oprócz stupy znajduje się ogromna liczba rzeźb, postaci, małych pokoi i mniejszych iglic.
  2. Пагода во весь ростРядом со ступойПагода вечером
  3. Opierający się budda Prawie każdy punkt orientacyjny w Yangon jest uderzający w swojej wielkości, posąg Buddy nie jest wyjątkiem. Postać kłamliwego nauczyciela duchowego osiąga długość 55 metrów i wysokość 5, a jednocześnie ma ogromną ilość drobnych szczegółów, wzorów i napisów, a prawie wszystkie pasują do pięciometrowych stóp Buddy. Same stopy symbolizują "koło życia", co oznacza ciągłe odrodzenie się osoby.
  4. Reclining BuddhaСтупниРисунки на ступнях
  5. Pagoda Sule . Jedno z miejsc reliktowych w Yangon. Naukowcy sugerują, że w środku zawiera włosy Buddy. Po każdej stronie ośmiobocznej pagody Sule można zobaczyć posąg Buddy, który uosabia dni tygodnia. Pielgrzymi wybierają posąg na modlitwę, w zależności od dnia, w którym mieli urodzić się.
  6. Вид на пагоду Суле
  7. Pagoda Botataung . Jedna z głównych "trzech głównych" pagin w Yangon. Według starożytnych źródeł, jego budowa sięga czasów, kiedy powstała inna, nie mniej znana pagoda Shwedagon, czyli ponad 2500 lat temu.
  8. Вход в музейТабличкаВитрина с украшениями
  9. Kolejka pierścieniowa . Oryginalną atrakcją jest trzygodzinny przejazd pociągiem. Zainteresowanie dodaje fakt, że miejscowi podróżują z tobą pociągiem przewożącym żywność, warzywa, ubrania, a nawet kurczaka, więc masz wystarczająco dużo czasu, aby szczegółowo wymienić lokalną mentalność.
  10. СтанцияПассажирыПоезд в пути

W Yangon wciąż jest kilka równie pięknych i ogromnych pagód, które każdego roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Jeśli chcesz poczuć temat buddyzmu, Yangon będzie idealnym rozwiązaniem na wakacje.