Myanmar - kolorowy azjatycki kraj, kurorty co cieszy się popularnością wśród turystów z całego świata. Zastanówmy się, co dokładnie przyciąga ogromny strumień podróżnych. Myanmar To kraj zachwycający plaże , w żaden sposób gorszy od najlepszych plaż Tajlandii czy Wietnamu, tej nietkniętej natury i, oczywiście, kulturowych, duchowych i starożytnych wartości. Jeden z nich zostanie omówiony.

Historia i fakty

Pagoda Sule w Myanmar jest jednym z głównych atrakcje w kraju . Mówią, że w stupie przechowywany jest kosmyk włosów Buddy Siakjamuniego, stąd nazwa pagody (dosłowne tłumaczenie brzmi jak "pagoda, w której grzebane są włosy Buddy"). Pagoda Sule zdobi centrum dawnej stolicy państwa - miasta Yangon . Zgodnie z legendą została ona zbudowana około 2500 tysięcy lat temu, tj. wcześniej niż słynny Shwedagon pagoda , uważany za najstarszą buddyjską świątynię na świecie. Pagoda Sule od dawna jest ośrodkiem życia politycznego i kulturalnego nie tylko miasta, ale całego kraju: w 1988 r. Stała się miejscem protestu, aw 2007 r. Odbyła się tu tak zwana "rewizja szafranowa", dodatkowo pagoda Sule Myanmar znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Cechy architektoniczne

Pagoda Sule w Myanmar, w stylu architektonicznym, jest mieszaniną stylu południowoindyjskiego i nutami kultury birmańskiej. Wysokość stupy wynosi 48 metrów i składa się z ośmiu twarzy. Każda strona ośmiu faset jest ozdobiona posągiem Buddy i symbolizuje dzień tygodnia. Tak, tak, buddyści nie mają siedmiu, ale osiem dni w tygodniu, ponieważ ich środowisko jest podzielone na dwa dni. W zależności od dnia tygodnia, w którym urodził się wierzący, wybiera wymagany posąg dla błagania.

Złota wieża kopuły pagody Sule jest główną ozdobą miasta i punktem orientacyjnym, ponieważ wysoką kopułę pagody widać z głównych ulic miasta. W pobliżu znajdziesz wiele sklepy z pamiątkami , a turyści, uzależnieni od mistycyzmu, będzie ciekawie odwiedzić sklepy wróżek, astrologów i palmistów.

Jak się tam dostać?

Aby dotrzeć do zabytków, które możesz transport publiczny , autobusem Busoola Park Bus Terminus, ale jeśli twój hotel znajduje się w centrum miasta, to łatwo i szybko dostać się do Pagody Sule na piechotę. Koszt zwiedzania pagody dla gości w kraju to 3 $, pagoda działa codziennie od 4,00 do 22,00 godziny.

Należy pamiętać, że wejście do pagody, a także do wielu buddyjskich świątyń jest możliwe tylko przez włóczęgę, radzimy wziąć buty w rękę - to pomoże zaoszczędzić na napiwkach i uniknąć kolejki do rzeczy po opuszczeniu sanktuarium.

Вид на город и пагодуПагода Суле
Вход в пагодуВнутри пагоды