Myanmar - niesamowity i tajemniczy kraj, określany jako "Kraina Złotych Pagód", bogaty w dzieła sztuki, które można kupić jako pamiątki lub wspomnienia z podróży po tym kraju. Zobaczmy, z czego jesteśmy dumni i znani. Myanmar jakie pamiątki wolą zabrać stąd turyści?

Co przynieść z Birmy?
  1. Ozdoby . Otworzymy listę najpopularniejszych pamiątek z Birmy z biżuterią, wśród których osobno będziemy zwracać uwagę na birmańskie rubiny (Birma jest jedną z dawnych nazw tego kraju). Rubiny, szafiry, perły i inne kamienie szlachetne i półszlachetne, zdobione złotem lub srebrem i wyróżniające się orientalnym wzornictwem - wspaniały prezent dla siebie lub bliskiej osoby. Ale trzeba dbać o eksport biżuterii z kraju (uzyskać pozwolenie), ponieważ produkty, które mają wartość ponad 10 dolarów, mogą opóźnić zwyczaje. Kupując biżuterię w Birmie, staraj się zapewnić autentyczność metalu i kamienia, aby nie było gorzkiego rozczarowania w twojej ojczyźnie.
  2. Jedwab i tkaniny . Ręcznie robiony jedwab to coś, z czego Myanmar jest dumny. Miejscowe kobiety tworzą wspaniałe płótna ze zdjęciami kwiatów i innych ozdób. Odzież, pościel i szale są wykonane z jedwabiu.
  3. Chińskie parasole . Bardzo popularna pamiątka turystyczna z Myanmar. Parasole służą jako ochrona przed słońcem, a za ich świetny design są często kupowane jako pamiątki. Patein jest uważane za rodzinne miasto takich parasoli, tutaj miejscowi rzemieślnicy ręcznie malują i dekorują parasole z frędzlami.
  4. Lakiernicze pamiątki . Oryginalne pamiątki są robione przez birmańskich rzemieślników z bambusa i włosia końskiego, które są następnie powlekane lakierem specjalną techniką. Lakier o różnych kolorach nakłada się na produkt kilkoma warstwami, a następnie kobiety drapią pożądany wzór na produkcie, po czym są suszone i dekorowane. Istnieją inne sposoby lakierowania: na przykład złoty lakier na czarnym tle lub technika przypominająca skorupę żółwia. Warto zauważyć, że na przykład naczynia ozdobione dowolnymi metodami opisanymi powyżej mogą być używane nie tylko jako niezapomniana pamiątka z Myanmar, ale także dla jej bezpośredniego celu.
  5. Lalki lalek - kolejna popularna pamiątka z Myanmar. Ciała i twarze lalek są szyte i malowane ręcznie, ubrania są ozdobione haftem. Ich rozmiar może osiągnąć 80 cm i uważa się, że każda lalka ma swój własny charakter.
  6. Różne rzeczy . W tej kategorii opowiemy o popularnych i niedrogich prezentach, które można kupić w sklepie z pamiątkami od Birmy. Być może najbardziej niezwykłe pamiątki to zęby lub kawałek skóry krokodyla, a także produkty z kości słoniowej. Na rynkach i pchlich targach w Birmie możesz kupić ołówki i zeszyty wykonane z kamienia, trzcinowych kapeluszy i innych. inne są również popularne z różnymi magnesami i breloczkami z wizerunkiem głównego atrakcje (pagody Shwedagon , Chaittyo , Sule , Botataung , Mahamuni świątynia Damayandzhi , Dzwon Mingun i tak dalej).
  7. Pyszne pamiątki . Możesz zaskoczyć swoich bliskich dżemem durian, który ma szczególny zapach, ale smakuje bardzo przyjemnie, a herbata, która ma tu wielką różnorodność, będzie odpowiednia jako pamiątka. Słodko można delektować się lokalną pastą lub słodyczami, a smakosze mogą być zaskoczone suszonym mięsem kozim lub rybą - główne składniki kuchnia narodowa . Różne przyprawy są odpowiednie jako pamiątka od Myanmar - tutaj, jak w każdym azjatyckim kraju, wybór przypraw jest po prostu niesamowity.

Z tego przeglądu jasno wynika, że ​​wybór pamiątek w Birmie jest świetny i wszystko można kupić tutaj, od zwykłych drobiazgów, a kończąc na niezwykłej biżuterii lub krokodylej skórze. Warto zauważyć, że ceny tutaj są bardzo demokratyczne i tak naprawdę nie trafią w budżet (oczywiście, jeśli nie mówimy o kupowaniu dużej biżuterii). Jeśli kupujesz pamiątki na rynkach Myanmar, możesz z powodzeniem targować się z lokalnymi sprzedawcami.

Бирманские рубины на рынкеШелк и текстиль МьянмыКитайские зонты на рынках Мьянмы
Лаковые сувенирыТехника черепашьего панциряКуклы-марионетки
Разные мелочиДжем из дурианаПриправы и пряности