In Korea Południowa wiele ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić i zapamiętać. Oprócz małych miast, należy zwrócić uwagę na megamiastach - jasne, hałaśliwe i bezsenne. Jednym z tych miast turystycznych w Korei Południowej jest Suwon.

Znajomość z miastem

Suwon to największa metropolia Gyeonggi-do w Korei Południowej, a także jej stolica. Na mapie kraju Suwon znajdziesz na południu Seul Odległość między tymi dwoma miastami wynosi około 30 km. Suwon nie jest tylko miastem, ale najważniejszym ośrodkiem przemysłowym w kraju. Oprócz elektroniki istnieją przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego, tekstylnego, metalurgicznego i papierniczego.

Geograficznie, Suwon znajduje się w sercu pagórkowatej prowincji Gyeonggi-do. Ma wspólną północną granicę z Lyovanem, zachodnią - z Anyanem, wschodnią - z Yongin , a na południe - z Hwaseong .

Sama metropolia podzielona jest na 4 części (dzielnice):

 • Chang'ang;
 • Kvonsongu;
 • Phaldalgu;
 • Yonthong ("najmłodszy", oddzielony od poprzedniego w 2003 r.).

W przyszłości każda dzielnica podzielona jest na dzielnice, w sumie 42 dzielnice w mieście Suwon. Spośród nich można wyróżnić Yonthondon i Matkhan-Samdon, gdzie wysoko wykwalifikowani zagraniczni specjaliści żyją zwięźle z rodzinami. Zostali przywiezieni do pracy w Samsungie i innych firmach.

Według oficjalnego spisu ludności z 2005 roku w Suwon mieszkało 1 106 000 mieszkańców. A dziś ludność przekroczyła już 1,2 miliona obywateli. W mieście istnieje wiele instytucji szkolnictwa wyższego w kraju, w tym kampus rolniczy Uniwersytetu Narodowego w Seulu i kampus najstarszego Uniwersytetu Korei Południowej - Songjungwan.

Панорама города

Interesujące fakty o Suwon

Planując wycieczkę do tego miasta, uzbrój się w przydatne informacje:

 1. W okresie Trzech Królestw lokalna osada nazywała się Mosu, a nieco później Mahol. Według danych historycznych nowoczesna nazwa osady została podana dopiero w 1413 roku.
 2. Suwon jest lepiej znany jako centrum koreańskiego futbolu, ponieważ właśnie tu znajduje się najsłynniejsza drużyna piłkarska w Korei Południowej - Suwon Samsung Bluewings.
 3. Miasto jest centrum badań głównych sektorów firmy Samsung Electronics.
 4. Turyści z Rosji ucieszą się z tego, że siostrzane miasto Suvona to Niżny Nowogród.
 5. Wiolonczelista Chan Khan Na i zawodnik drużyny piłkarskiej Manchester United Pak Chi Son pochodzą z Suwon.

Zabytki Suwony

Samo starożytne miasto jest dziedzictwem kulturowym i historycznym, można z nim spacerować z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. Niewątpliwie najważniejszą atrakcją miasta Suwon, które jest dobrze zachowane do dziś, jest fortyfikacja - twierdza Hvason.

Pojawił się dzięki królowi Jeonjo, który w 1796 r. Postanowił nadać miastu status stolicy państwa. Starożytny fort znajduje się w centrum współczesnego miasta, w nim pochowano szczątki księcia Sado-guny, ojca króla. Twierdza Suwona jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Сувонская крепость

Inne popularne atrakcje Suvony to:

 • stadion piłkarski gospodarzy, który w 2002 roku był gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA;
 • Футбольный стадион Сувона
 • wieś folklorystyczna na przedmieściach Suwon wprowadza współczesnych turystów w styl życia starożytnych wiosek w Korei;
 • Фольклорная деревня
 • park rozrywki Everland niedaleko Suwon - prawdziwa oaza na wspaniałe rodzinne wakacje;
 • Парк равзлечений Эверленд
 • Muzeum Transportu Samsung oferuje wycieczkę z przewodnikiem po prywatnych kolekcjach motocykli, samochodów, powozów i rowerów, których właścicielem jest renomowana firma;
 • Музей транспорта Самсунг
 • Narodowe Muzeum Map ;
 • szokujące muzeum kupek co nie jest zalecane dla turystów o słabej organizacji umysłowej;
 • Музей туалетов
 • Pociąg dziecięcy Hwaseong w postaci czerwonego smoka.
Детский поезд Хвасон

Hotele i restauracje w Suwon

W Suwon jest wiele hoteli: od 5 gwiazdek po rodzinne mini-hotele na obrzeżach. High-tech styl życia Koreańczyków nie jest gwarantem komfortowego życia. Możesz zaoferować pełne wyżywienie w luksusowych apartamentach i zakwaterowanie w przytulnym, ale skromnym pokoju. Poddaj wszystkie życzenia najdrobniejszym szczegółom. Turyści mówią bardzo o takich rzeczach hotele jak Novotel Ambassador Suwon 5 *, NOWY SUWON TURYSTYCZNY HOTEL 3 *, Hotel Aura 3 * i Haeng Gung Chae Guesthouse.

Wybierając restaurację, warto pamiętać, że miasto Suwon w całej Korei Południowej słynie z wyśmienitych dań z wołowiny Kalbi, a także z rosyjskiego menu, w którym znajdziemy nawet czarny chleb i rosyjską wódkę. Warto zwrócić uwagę na klub Patio i restauracje Popeyes Louisiana Kitchen, Krispy Kreme oraz restaurację. Kuchnia koreańska Yeyeon.

Отели Сувон

Suvona Transport

Suwon to nie tylko wielka metropolia, centrum przemysłowe i miasto turystyczne. Jest to również bardzo duży węzeł komunikacyjny w Korei Południowej. Tutaj znajdują się:

Транспорт Сувона

Jak dostać się do miasta Suwon?

Większość turystów przybywa do Suwon z Międzynarodowych Portów Lotniczych Incheon lub Gimpo w Seulu. Drogi w Korei Południowej są w dobrym stanie, a nawet pewna odległość geograficzna obiektów jest dobrze zrekompensowana.

Jeśli odpoczywasz w innym mieście, a stamtąd wybierasz się do Suwon, możesz skorzystać z usług kolei, autobusów międzymiastowych lub dojechać samochodem.