Seongnam to miasto satelitarne Seul , stolica Korea Południowa przylegając do niego od południa. Są to głównie wysokie budynki mieszkalne. W mieście i na terenach przemysłowych znajdują się przedsiębiorstwa spożywcze, chemiczne i motoryzacyjne. Ze względu na bliskość stolicy i własny rozwój, miasto aktywnie się rozwija, a obecnie jego populacja przekracza milion ludzi.

Historia Sonnamy w Korei Południowej

Pierwsza wzmianka o mieście należy do XVIII wieku. BC, kiedy Onjo, król Korei, przeniósł tu stolicę swojego państwa. Stopniowo miasto zmieniało nazwy, ze zmianą nadchodzących nowych stanów i ich władców, ale miasto nigdy nie zostało porzucone, nadal się rozwijało. W latach 904, w czasach panowania dynastii Kore, stał się znany jako Gwangju, kilka stuleci później stał się częścią prowincji Gyeonggi-do. Pod koniec XIX wieku Gwangju powiększył się do rozmiarów hrabstwa, otrzymał odpowiedni status, a miasta zaczęły od niego oddzielać. Tak więc w 1973 r. Seongnam otrzymał status miasta, a do 1989 r. Zaczęła w nim rosnąć nowa dzielnica Pundangu, która później stała się odrębnym miastem.

Жилые кварталы Соннама

Główne atrakcje Sonnamy

Jako miasto satelitarne, Sonnam jest pod wieloma względami podobne do innych podobnych miast rosnących wokół stolic. Nie ma specjalnych atrakcje , ponieważ jest budowany głównie przez zespoły mieszkalne i przedsiębiorstwa. Dla turystów warto odwiedzić tylko dwa interesujące miejsca, nawet podczas pobytu w Seulu:

 1. Starożytna świątynia buddyjska Ponguksa. Został zbudowany w XI wieku, jednak jego późniejsze pojawienie się, które pojawiło się podczas globalnej restrukturyzacji, sięgnęło naszych czasów. Świątynię poddano im najpierw w XIV, a następnie w XVIII wieku. Teraz możesz zobaczyć 3 główne budynki i 3 dodatkowe budynki, które reprezentują piękno architektury dynastii Joseon późnego okresu. To wszystko, co zostało z niegdyś dużego kompleksu świątynnego.
 2. Namhansanson - twierdza położona na wzgórzu, na wysokości 480 m od poziomu morza. Jego powstanie datuje się na 1624 rok, był to okres dynastii Joseon, kiedy Koreańczycy byli zagrożeni przez Mandżurów. Od 2014 roku UNESCO zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Dla turystów interesujące są nie tylko fortyfikacje z XVII wieku, ale także mur obronny, starożytne miejsca pochówku, klasztory znajdujące się na terenie parku narodowego oraz muzeum.
Намхансансон

Gdzie się zatrzymać w Seongnam?

Liczba hoteli i pensjonatów w Sonnam w Korei Południowej jest ogromna, możesz wybrać dowolną opcję zgodnie z budżetem, żądaniem i lokalizacją. Hotele na spotkania biznesowe, pokoje rodzinne lub pokoje dla młodych ludzi, wszystko to można znaleźć w mieście:

 1. Courtyard by Marriott Seoul Pangyo. 4 *. Przedstawiciel globalnej sieci hoteli znajduje się w wieżowcu w pobliżu centrum. Idealny na spotkania biznesowe i wyjazdy turystyczne.
 2. Militopia Hotel 4 *. Popularny hotel wysokiej jakości usług, położony w pobliżu centrum, a jest wśród podróżnych. Hotel posiada bezpłatny parking, co jest bardzo ważne dla centrum miasta.
 3. Hotel SR 3 *. Przyzwoity hotel w przystępnych cenach blisko centrum. Blisko stacji metra i przystanków autobusowych, a także prywatny parking na miejscu.
 4. Hotel Vine Seongnam 3 *. Hotel biznesowy jest bardziej odpowiedni do podróży służbowych niż do wypoczynku. Jednocześnie może zaoferować doskonałą lokalizację, jakość usług i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.
Отель Мариот в Соннаме

Gdzie zjeść w Seongnam?

Miasto ma bogaty wybór restauracji i barów z przekąskami, reprezentujących kuchnie całego świata. Tutaj nie będziesz głodny, nawet jeśli ci się nie podoba koreańskie jedzenie . Głównie azjatyckie restauracje, koreańskie, indyjskie, chińskie, japońskie. Oprócz nich można znaleźć kuchnię europejską i amerykańską z dobrym mięsem, popularnymi frytkami i innymi podobnymi daniami.

Doskonałe restauracje w centrum miasta:

 1. Outback Steakhouse. Serwuje doskonałe steki w Korei Południowej.
 2. Talli. Popularna indyjska restauracja.
 3. Dondalla. Kuchnia koreańska, najpopularniejsza wśród mieszkańców.
 4. Indian Curry. Kolejna odmiana kuchni indyjskiej uwielbiana przez mieszkańców.
 5. Craftworks Pangyo. Modny bar, w którym można skosztować nie tylko kuchni koreańskiej, ale także amerykańskich burgerów, meksykańskich pieczywa i włoskiej pizzy.
В ресторане

Jak dostać się do Sonnamy z Seulu?

Samochodem lub taksówką droga zajmuje nieco ponad godzinę, a odległość między miastami wynosi około 30 km transportu , możesz dostać się do Sonnama za 40 minut. Autobusem №9403 z południowej dzielnicy Seulu Song-Pa, z przystanku Gumi-dong Garage.

Городской пейзаж