Około Korea Południowa jest kilka malowniczych z wysp , jednym z nich jest Ulleung (Ulleung). Europejczycy nazywają go Yeshele. Ma pochodzenie wulkaniczne i jest myte przez Morze Japońskie. Obszar ten słynie z bogatej historii i wyjątkowej przyrody, które przyciągają turystów z całego świata.

Informacje ogólne

Na wyspie mieszka około 10 000 osób. Żyją głównie w wiosce Todon, która jest także portem, i zajmują się turystyką i rybołówstwem. Ullyndo należy do prowincji Kensan-Pukto, a jej całkowita powierzchnia wynosi 73,15 metrów kwadratowych. km

Informacje historyczne

Archeolodzy twierdzą, że obszar ten był zamieszkiwany w 1 wieku. BC To prawda, że ​​wyspa została po raz pierwszy wspomniana w 512 roku w kronice Samuguka Sagi, kiedy została zdobyta przez generała Lee Sa Bu. Ullyndo stało się częścią Korei Południowej w 930 po aneksji przez Koreę, a znaczne oddalenie od lądu sprawiło, że wyspa była łatwo dostępna dla pirackich hord Japończyków i Jurczen. Zrabowali domy i zabili miejscowych mieszkańców, więc władcy dynastii Joseon zdecydowali, że Ullyndo pozostanie niezamieszkana. Ta polityka obowiązywała do 1881 roku.

Geografia

Wyspa powstała około 90 milionów lat temu w wyniku erupcji podwodnego wulkanu, który podniósł kawałek ziemi na powierzchnię. Terytorium ma prawie idealny okrągły kształt z charakterystycznymi pelerynami. Całkowity obwód Ulllindo wynosi 56,5 km, a wybrzeże to 9,5 km. Teren jest górzysty, wybrzeże jest strome i pokryte wieloma stromymi zboczami. Najwyższy punkt osiąga 984 m nad poziomem morza i nazywa się Soninbon (Seonginbang).

Туристический маршрут

Pogoda na wyspie Ulleindo

Jest zdominowany przez subtropikalny klimat morski, który określa cieplejszą pogodę niż na kontynencie. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 17 ° C, a wilgotność 1900 mm.

Sierpień uważany jest za najgorętszy miesiąc na wyspie. Kolumna rtęci w tym czasie posiada znak + 27 ° C Najniższą temperaturę powietrza obserwuje się w styczniu i wynosi -1 ° C. Najczęściej pada w lipcu i wrześniu, średnia opadów wynosi 171 mm. W lutym i marcu pogoda jest dość sucha (72 mm).

Ullaindo Sights

Wyspa należy do centrum przemysłu turystycznego kraju, ma unikalną florę i faunę. Dzięki skalistej glebie wulkanicznej drzewa nie rosną tutaj. Ulllindo jest zdominowane przez rośliny trawiaste i krzewiaste, których całkowita liczba przekracza 180 gatunków.

Fauna jest reprezentowana przez owady i ptaki morskie - kormorany, mewy i petrel. Gniazdują wokół wyspy, ale szczególnie dużo na plaży. W wodach przybrzeżnych zamieszkują różne kraby i komercyjne gatunki ryb.

Podczas wycieczki na wyspie Ulleindo turyści mogą odwiedzić takie zabytki jak:

 • Wodospad Ponne;
 • Dom "Lód" naturalnego pochodzenia;
 • Desert Island Chukto;
 • szczyt górski Soninbon;
 • klif przybrzeżny o nazwie Słoń, który oferuje wspaniałe widoki na wyspę Liancourt (w Japonia jest znany jako Takeshima).

Zwykle statki wycieczkowe przewożą turystów wokół Ullyndo. Przewodnicy opowiadają legendy o unikalnych formacjach skalnych. Wyspa ma również trasę turystyczną przez góry i wzdłuż wybrzeża. Tutaj możesz zrobić wędkarstwo lub podziwiać zachód słońca, który zachwyca turystów różnorodnością kolorów i malowniczości.

Закат

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli chcesz spędzić kilka dni na wyspie, możesz pozostać w tym miejscu hotele :

 1. La Perouse Resort - w nowoczesnym hotelu znajduje się karaoke, pole do minigolfa i ogród. Personel mówi po koreańsku i angielsku.
 2. Hotel Camelia - pokoje dwuosobowe i rodzinne są dostępne w zakładzie. Goście mogą skorzystać z przechowalni bagażu i bezpłatnego prywatnego parkingu.
 3. Shinheung Hotel - zapewnia usługi dla osób niepełnosprawnych, windę i Internet.
 4. Seun Hotel - pokoje dla niepalących są dostępne. Apartamenty obejmują łazienkę z zestawem kosmetyków i zestawem do parzenia kawy i herbaty.
 5. Hotel Beach On - hotel posiada salę konferencyjną, centrum biznesowe, automaty i wspólny salon, a także restaurację serwującą posiłki w formie bufetu.
Отель

Gdzie zjeść?

Wyspa Ullyndo ma kilka placówek gastronomicznych, które służą Koreańskie tradycyjne potrawy i różnorodne owoce morza. Najbardziej znane z nich to:

 • Ribs Mart;
 • Bong Bong Street Food;
 • Hyang Delicacies Dang.
Кафе

Jak się tam dostać?

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Ulllindo z Korei Północnej jest prom lub łódź. Wyjeżdżają wcześnie rano z miast. Kannyn i Pohang . Średnio droga jednokierunkowa trwa 3 godziny, ale czas zależy od warunków pogodowych i wody. transportu . Koje znajdują się w porcie Todon i na wschodnim wybrzeżu wyspy. Obecnie trwa lotnisko który będzie realizował transport krajowy w kraju.

Причал