Blisko wybrzeża Korei Południowej jest nieco ponad 3000 z wysp . Ale najbardziej znaną z nich jest wyspa Chindo - miejsce wygodne odpocząć . Ich tradycje, specjalne zabytki i legendy są przyciągane na wyspę jako turyści z całego świata, a także Koreańczycy.

Opis wyspy

U wybrzeży Korea Południowa jest nieco ponad 3000 z wysp . Ale najbardziej znaną z nich jest wyspa Chindo - miejsce wygodne odpocząć . Ich tradycje, specjalne zabytki i legendy są przyciągane na wyspę jako turyści z całego świata, a także Koreańczycy.

Opis wyspy

Nazwa "Chindo" należy do koreańskiej wyspy. Według obszaru, który jest większy niż 430 metrów kwadratowych. km, jest drugim po dwóch wyspach: Koceldo i Wyspa Jeju . Jako część sąsiednich małych wysp, z których 45 zamieszkałych i 185 niemieszkalnych, wyspa Chindo tworzy archipelag - okręg Chindo. Geograficznie wyspa należy do prowincji Jeolla Namdo.

Na mapie świata wyspa Chindo znajduje się w południowo-zachodniej części Półwyspu Koreańskiego. Jest połączony z Koreą kontynentalną mostem wantowym Chindodegö, rozciągającym się przez Cieśninę Myonnyan. Według oficjalnych statystyk w 2010 r. Na wyspie żyło 36 329 osób. Dzisiaj następuje stopniowy powolny wzrost liczby ludności.

Rozwój wyspy miał miejsce ponad 2000 lat temu, a jej oddalenie od głównego stanu sprzyja zachowaniu i rozwojowi wyspiarskiego folkloru i oryginalnego kultura . Muzyka Pansori, taniec Kankansulla, piosenki Chindo Arirana są żywym wyrazem kultury i tradycji Chindo. Co roku wypoczywa tu około 3 milionów turystów.

Остров Чиндо на карте

Atrakcje w Chindo Island

Wielka popularność wśród turystów w każdym wieku z archipelagu Chindo sprzed kilkudziesięciu lat. Tutaj możesz miło spędzić czas, a także odwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje:

 1. Most Chindodegö , na który turyści wchodzą na wyspę iz powrotem, składa się z dwóch połączeń drogowych, bardzo zbliżonych konstrukcyjnie. Pierwszy kierunek został otwarty 18 października 1984 roku, a wtedy most stał się najwęższym i najdłuższym mostem na świecie. W 2005 r. Uruchomiono także drugi most, a u ich podstawy rozplanowano duży park. Nocne oświetlenie przyciąga wiele uwagi do tej struktury i pozwala wykonać piękne wieczorne zdjęcia skrzyżowania na wyspie Chindo.
 2. Мост Чиндодэгё
 3. Koreańska rasa psów myśliwskich Chindo jest narodowym skarbem kraju nr 53. Na terytorium Korei Południowej uchwalono specjalną ustawę o ochronie i hodowli tych zwierząt. Od 1999 roku na wyspie Chindo znajduje się centrum hodowli psów Chindokke, w którym odbywa się selekcja i edukacja zwierząt domowych. Wszystkie psy są mikrochipowane i biorą udział w poważnych badaniach naukowych. Rasa jest bardzo odporna i niezawodna.
 4. Собака Чиндо
 5. Cud Mojżesza na wyspie Chindo to niesamowity widok w Korei Południowej, kiedy morze ustąpi . Silny wpływ Księżyca i Słońca w miejscu pomiędzy Kogun-meun Hvedon-no i Uisin-meun Modo-ri doprowadził do tego, że w rejonie wyspy Chindo istnieje prawdziwe oddzielenie morza. Trwa to 1 godzinę. Zjawisko "biblijne" występuje dwa razy w roku, dzięki czemu można przenieść się z wyspy Chindo na wyspę Modo wzdłuż pasma ziemi o szerokości około 40 metrów. I choć tajemnica "cudu" polega na silnym przypływie, turyści nie zatrzymują się, a spacerowanie po wodzie i zbieranie świeżych przysmaków jest główną rozrywką o tej porze.
 6. Моисеево чудо
 7. Warsztaty Ulymsanban przyciągają miłośników sztuki. W pobliżu buddyjskiej świątyni w góry Chomchhalsan może całkowicie zanurzyć się w kreatywności krajobrazu słynnego południowokoreańskiego artysty Ho Riona i jego szkoły.
 8. Художественная мастерская Уллимсанбан
 9. Zachodniopomorski punkt obserwacyjny Sebannakcho pozwala robić piękne zdjęcia wyspy Chindo i archipelagu Tadohe. Szczególnie wysokiej jakości zdjęcia uzyskuje się o zachodzie słońca.
 10. Pomnik bohatera narodowego Lee Sun Xi -n - najważniejszego wojownika Korei i popularnego dowódcy XVI wieku. Jego posąg z mieczem w zbroi góruje nad linią brzegową w pobliżu samego mostu.

Rozrywka i rekreacja

Jeśli już poznałeś zabytki Koreańskiej wyspy Chindo, a nie zależy Ci na wypoczynku nad wodą i zabawach wodnych, proponujemy dołączyć do innych radości z wakacji. Następujące rozrywki są popularne wśród turystów i wczasowiczów:

 • narodowy wakacje które odbywają się głównie na wiosnę (kwiecień-maj), na przykład na festiwalu walk byków;
 • przejść park wyspy: w nim są klomby, place zabaw dla dzieci, piknik rodzinny;
 • spacery po wyspie i jej małych wioskach.

Hotele i restauracje

W przeciwieństwie do Seul , modne 5 gwiazdek hotele nie tutaj. Sami Koreańczycy i wielu turystów przyjeżdżają tu na 2-3-5 dni. Dla wygody, opcje noclegowe są traktowane jako 1-2 gwiazdkowe hotele lub małe rodzinne hotele. Podróżni doceniają takie udogodnienia jak Motel Taepyeong, Motel Boeun, Motel Arirang i Motel Byeolcheonji, gdzie czekają przytulne pokoje i szereg dodatkowych usług.

Lokale gastronomiczne dla wczasowiczów skupiają się głównie w pobliżu mostu, w parku i na nasypie. Możesz spróbować lokalna kuchnia , pamiętaj, aby łowić ryby, owoce i napoje. Fani fast foodów znajdą tu kanapki, pizzę i ciasta do wyboru. Niektóre kawiarnie z przyjemnością przygotują dla ciebie połowu zebranego na szlaku Mojżesza.

Jak dostać się na wyspę Chindo?

Najwygodniejszą, piękną i nawet romantyczną opcją na głównej wyspie archipelagu Chindo jest podróż samochodem. Z lądu można też przyjechać taksówką, a nawet autobusem, przez most Jindodegö. Zaledwie 484 m drogi nad morzem - i jesteś tam.