W południowo-koreańskiej prowincji Gyeonggi znajduje się piękne miasto Namyangju (Namyangju-si), otoczone malowniczym pasmem górskim. Słynie z bogatej historii i fascynuje punkty orientacyjne .

Informacje ogólne

Miasto ma powierzchnię 458 metrów kwadratowych. km i administracyjnie podzielone na 4 mena, 5 yp i 6 dong. Góry znajdują się w granicach Namyanju, aw niektórych miejscach przekraczają granicę 800 m. Najwyższym punktem jest szczyt Chunnensan, który wynosi 879 m nad poziomem morza. Według danych z ostatniego spisu ludności w 2016 r. Liczba mieszkańców wynosi 662 154 osoby.

Miasto powstało w czasach Samkhanu. W tym czasie terytorium należało do związku plemiennego Mahan, zwanego Koriguk. Później obszar ten należał do:

 • stan Baekje - w epoce Trzech Państw;
 • w stanie Kogure w 475 r. obszar podzielono na powiat Kolino (Kolinohen) i okręg Changhwa (Changhwagun);
 • państwo Silla, w roku 553;
 • Hrabstwo Khanyan - w 757;
 • Kore dynastia - w 935 r. Okręg został przemianowany na Yanju.

W 1980 r. Zidentyfikowano w okolicy osobnego Hun, który nazywał się Namyanju. Po 15 latach powiat uzyskał status si (miasto) i nabył własne symbole:

 • ptak - dzięcioł;
 • drzewo - sosna;
 • kwiat - forsycja;
 • Maskotki - dzięcioły Purym i Malgym.

Mieszkańcy zajmują się przemysłem włókienniczym, zajmują się produkcją mebli i rolnictwa. Kwiaty i warzywa uprawiane są tutaj. Obecnie na terenie osiedla budowany jest duży kompleks przemysłowy.

Улицы города

Pogoda w Namyangju

Miasto ma klimat umiarkowany ze średnią temperaturą + 12 ° C, ilość opadów wynosi 1372 mm rocznie. Styczeń jest najzimniejszym i najbardziej suchym miesiącem (21 mm). Kolumna rtęci w tym momencie posiada znak -5 ° C.

Latem na wsi dużo opadów deszczu, szczególnie w lipcu. Średnia opadów wynosi 385 mm. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień. Temperatura powietrza w tym czasie wynosi + 26 ° C.

Co zobaczyć w Namyangju?

W mieście jest duża liczba architektonicznych zabytki rocznik wina świątynie i historyczne muzea . Najpopularniejsze atrakcje turystyczne to:

 1. Universal Studio to studio filmowe, które zostało otwarte w 1998 roku. Jego powierzchnia wynosi 132 hektary. W tym obszarze znajduje się park rozrywki i muzeum tematyczne.
 2. Wodospad Fortepianowy to wielostopniowy wodospad, który w swej formie przypomina fortepian. Możesz tu przyjechać po kulturę odpocząć w kolanach natury.
 3. Водопад
 4. Moran Misoolgwan to muzeum sztuki o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych. m. Instytucja prezentuje pracę współczesnych rzeźbiarzy Korea Południowa . Oto depozytariusz i biblioteka poświęcona historii rozwoju malarstwa i architektury.
 5. Muzeum Kawy Waltz & Dr.Mahn to muzeum kawy, w którym można dowiedzieć się o procesie wegetacji i produkcji tego orzeźwiającego napoju.
 6. Музей кофе
 7. Jupil Spider Museum to wyspecjalizowane muzeum przyrodnicze, w którym można zapoznać się z florą i fauną Namyangju.
 8. Woo Seok Heon Natural History Museum - Muzeum Historii Naturalnej. Tutaj można zobaczyć szkielety dinozaurów i mamutów, a także zapoznać się z życiem prymitywnych zwierząt.
 9. Woo Seok Heon Natural History Museum
 10. Świątynia Sujongsa - świątynia buddyjska, wzniesiona w czasach dynastii Joseon. Klasztor znajduje się pięciopiętrową pagodę, która znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego kraju.
 11. Sareung - skupisko starożytnych grobowców, które otoczone są rzeźbami, ozdobnym ogrodzeniem i jaskrawymi kolorami.
 12. Гробница
 13. Gwangneung - ekspozycja instytucji opowiada o życiu i życiu rdzennych mieszkańców. Odwiedzający będą mogli spróbować lokalnych potraw i spróbować swoich sił w strojach narodowych.
 14. Muzeum Silhak to historyczne muzeum, w którym można dowiedzieć się, co miasto żyło wcześniej.
Исторический музей

Gdzie się zatrzymać?

Jest tylko jeden hotel w Namyangju, zwany Rubino Hotel. Oferuje on przechowalnię bagażu, parking i pokoje dla niepalących. W całej instytucji działa Internet. Personel mówi po koreańsku i angielsku.

W promieniu 20-30 km od miasta znajduje się kilka innych hotele :

 • Piękno Korei;
 • Dom OPD;
 • Hongdae Deborah House 3.
Гостиница

Gdzie zjeść?

W Namyangju znajduje się kilka restauracji, kawiarni i pubów. Głównie gotowane tutaj Koreańskie tradycyjne potrawy i krajowe desery. Najsłynniejsze obiekty gastronomiczne w Namyangju to:

 • Giwajip Sundubu - kuchnia azjatycka;
 • Onnuri Jangjakgui Paldang Main - tutaj można spróbować narodowych dań gotowanych na grillu;
 • Twin Tree - kafeteria;
 • Onnuri Webfoot Octopus - lokal serwuje dania wegetariańskie i fondue;
 • Noodle Kok - w kawiarni specjalizującej się w owocach morza, przygotowywanej według tradycyjnych receptur w Korei Południowej.
Ресторан

Zakupy

W Namyangju nie ma dużych centrów handlowych i butików. W przypadku markowych produktów musisz przejść do Seul . Miasto ma małe sklepy (Jungwon World Event, Jeil Sajinkwan i Mipl Lottemart Dukso), gdzie można kupić niezbędne towary, jedzenie, odzież, buty i różne pamiątki .

Jak się tam dostać?

Miasto graniczy z takimi osadami jak Seul i Kuri (na zachodzie), Yanphen i Kaphen (na wschodzie), Uijeongbu i Pocheon (na północy), Hanam (na południu). Namyangju ma dość rozwiniętą infrastrukturę drogową. Znajduje się tutaj kilka dróg i linia kolejowa na poziomie krajowym, ze stolicy można dojechać tutaj w pierwszej linii metro i autobusami nr 30, 165, 202 i 272. Wyjeżdżają ze stacji pocztowej Sungbong Jungnang. Podróż trwa do 40 minut.

Автобус