Podobnie jak wiele miast w Korei Południowej, Kuri jest milionerem, gdzie 1 kwadrat. prawie 6000 mieszkańców. To charakterystyczne i zarazem rozpoznawalne miasto koreańskie jest centrum turystyki i doskonałym miejscem odpocząć .

Gdzie jest Kuri?

Jak wiele miast Korea Południowa , Kuri jest milionerem, gdzie za 1 kwadrat. prawie 6000 mieszkańców. To charakterystyczne i zarazem rozpoznawalne miasto koreańskie jest centrum turystyki i doskonałym miejscem odpocząć .

Gdzie jest Kuri?

Nawet w erze Samkhana pierwsze osady pojawiły się na miejscu obecnego Kuri. W różnych stuleciach stopniowo powiększające się małe miasteczko zmieniło swoje nazwy i podporządkowanie. I dopiero w 1914 r. Kuri znalazł swoją obecną nazwę, aw 1986 r. Status miasta. Od tego czasu zaczął intensywnie się rozwijać.

Położony Kuri w prowincji Gyeonggi, w jej wschodniej części, w Korei Południowej. Na zachodzie płynie gładko na przedmieścia Seul , w południowej części - granice z Hanam, na północnym wschodzie - z Nyamyang. Tutaj, na granicy osadnictwa, przechodzi najwyższe pasmo górskie Korei - Puckhansan . Region górski Kuri z dużymi różnicami wysokości. Przez osadę są dopływy rzeki Hangan. Ponadto terytorium miasta Kuri może pochwalić się jeziorami - jeden naturalny i trzy sztucznie stworzone.

Warunki klimatyczne Kuri

Podobnie jak gdzie indziej w republice Korei Południowej, klimat Kuri jest monsunem. Najzimniejsze jest tutaj w styczniu, kiedy temperatura spada poniżej -4 ° C, a cieplejsze w sierpniu, gdy termometr pokazuje + 30 ° C. Pora deszczowa przypada na lipiec-sierpień, kiedy zagrożenie powodziami jest częste z powodu odpływu dopływów z rzeki.

Климат Кури

Zabytki Kuri

To miasto jest największym ośrodkiem przemysłowym i przemysłowym, a branża turystyczna nie jest tu priorytetem. Mimo to w Kuri jest wiele do zobaczenia. Zaleca się odwiedzanie takich miejsc:

  1. Twierdza na górze Achhasan. Starożytna twierdza wojskowa, zbudowana niegdyś dla ochrony miasta, stała się teraz przedmiotem dziedzictwa kulturowego. W tej chwili prowadzone są tutaj wykopaliska archeologiczne, a turyści mogą podziwiać działa na wysokości 300 metrów i obronne fortyfikacje.
  2. Pawilon Cyndobii. Wszędzie w Korei Południowej można usłyszeć i zobaczyć konsekwencje wojny Imjin. Budynek ten stał się domem-muzeum jednego ze słynnych dowódców wojskowych tamtych czasów. Pawilon jest wpisany do rejestru dziedzictwa kulturowego kraju.
  3. Zespół grobowców Tonguryin. Oto pogrzebani szlachetni ludzie związani z panującą dynastią Joseon. Główny atrakcja turystyczna jest grobem Li Songe - założyciela słynnej dynastii.
  4. Osadnictwo kowali. To muzeum, zlokalizowane bezpośrednio pod gołym niebem, zajmuje powierzchnię ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Istnieją różne osady rzemieślnicze, które były tu w czasach starożytnych.
Деревня ремесленниковДостопримечательности Кури

Hotele i restauracje Kuri

Usługa w hotele miasto na wysokości, a każdy znajdzie tutaj taką obudowę, która zaspokoi jej estetyczny gust i nie zrujnuje budżetu. Możesz spojrzeć na takie instytucje:

  • Guri Boutique Hotel Yeogi;
  • Hotel Lush;
  • Guri Bally;
  • Hotel Cello Guri;
  • Guri Palace Hotel.

Z reguły, gdy hotele są zawsze są restauracje, w których można zjeść lunch lub kolację. Oferują różnorodne dania kuchni europejskiej lub egzotycznej orientalnej. Dla tych, którzy chcą spróbować czegoś oryginalnego, możesz wybrać się na kulinarną wycieczkę po mieście.

Рестораны Кури

Usługi transportowe

Miasto Kuri nie różni się od sąsiedniego Seulu pod względem transport . Każdy odwiedzający może wybrać opcję podróżowania pociągiem lub taksówką lub wypożyczyć rower i nie zależy od harmonogramu transportu publicznego.

Транспорт в Кури

Jak się tam dostać?

Dojazd do miasta, aby zobaczyć lokalne atrakcje, jest bardzo prosty. Ze stolicy, położonej w sąsiedztwie, a raczej łączącej się z przedmieściami Kuri, pociągi elektryczne nieustannie kursują. W zależności od wybranej trasy do drogi zajmie od 29 do 30 minut. Ponadto zawsze można wynająć samochód do tego celu lub wezwać taksówkę.