Na samej północy Seul istnieje pasmo górskie Pukhansan, które jest również naturalne park i dekoracja stolicy Korea Południowa . Podczas panowania dynastii Joseon, pasmo górskie stanowiło granicę miasta. Teraz to miejsce odwiedzane jest codziennie przez ogromną liczbę turystów, co jest godne stania się rekordem dla Księgi Guinnessa.

Cechy Mount Puckhansan

Warto zauważyć, że góra ma trzy szczyty, które nie są szczytowe, jak większość szczytów górskich. Ich wysokość wynosi odpowiednio 836 m (Bagunde), 810 m (Insubong) i 799 m (Mangyongdae). Mount Pukkhansan - centrum odpocząć mieszkańcy i ulubione miejsce wspinaczy pielgrzymkowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Tablica jest popularna także dlatego, że znajduje się w mieście i nie ma potrzeby, aby podróż odbyła się tutaj. Ze szczytu roztacza się piękny widok na Seul, a z samego miasta przy dobrej pogodzie widać malownicze zaokrąglone szczyty.

Вид с горы на Сеул b На вершине Пукхансана

Góry Pukkhansan, utworzone około 170 milionów lat temu, zostały uznane za parki narodowe w 1983 roku. Ich całkowita długość wynosi 78,45 km, i są one podzielone na 6 okręgów. Nazwa Pukhan-san dosłownie tłumaczy się jako "wielkie góry na północy chana" (Khan jest rzeką niedaleko). Pomimo faktu, że góry nazywane są Pukhansan, w oryginale nazywano je Samkaksan (trzy rogate góry), ale zostały przemianowane. Jednak rząd planuje ponownie zmienić tę nazwę.

Весенний Пукхансан

Co przyciąga Park Narodowy Puckhansan?

Każda rezerwat przyrody jest wyjątkowy. Dotyczy gór Pukkhansan, ale jest wiele razy ciekawszy niż większość parków naturalnych. Tutaj znajdują się zabytki, unikatowe rośliny, istnieje możliwość uprawiania sportu i po prostu dobrego wypoczynku na świeżym powietrzu. Koreańska służba parku narodowego opracowała 14 tras dla turystyki i wszystkie są interesujące na swój sposób.

Подъем на гору Пукхансан

Przed wejściem do parku, osoba wprowadza swoje dane do specjalnego magazynu. Jest to konieczne dla bezpieczeństwo - bez względu na to, jak piękne są góry, mogą być podstępne i niebezpieczne. Oto, co możesz zobaczyć w Pukhansanie:

  1. Ornithofauna. Ze względu na umiarkowany klimat, pasmo górskie Pukkhansan stało się domem dla ponad 1300 gatunków ptaków, w tym gatunków endemicznych.
  2. Schody i piramidy. Wiele kroków prowadzi do góry. Tutaj są potrzebne tym, którzy nie są w stanie pokonać naturalnej złożonej trasy. Po drodze, tu i tam, znajdują się piramidy z kamieni - małe i duże. Wszystkie są tworzone przez ręce człowieka: istnieje przekonanie, że ten, kto składa piramidę z kamieni, może oczekiwać szczęścia.
  3. Лестницы для подъема
  4. Bardzo interesująca jest górska forteca Pukhansan , która ma 8,5 m wysokości. Rozciąga się na 9,5 km. Potężne, trzy metrowe ściany dają wyobrażenie o tym, jak Koreańczycy wiedzieli, jak bronić swojego starożytnego miasta.
  5. Крепостная стена
  6. Lasy na Pukhan Mountain są szczególnie piękne. Tutaj można chodzić o każdej porze roku i uzyskać estetyczną przyjemność, ale góra wygląda najlepiej jesienią, kiedy lasy liściaste malują ją w najbardziej niezwykłych i jasnych kolorach.
  7. Пукхансан зимой
  8. Świątynie . Jak u podnóża góry, więc na szczycie znajduje się kilka kompleksów świątynnych i pawilonów. Niektóre z nich są aktywne, podczas gdy inne są skansenami.
Храм на горе

Jak dostać się do Parku Narodowego Pukkhansan?

Z dowolnego punktu Seul dotrzeć do podnóża góry, którą możesz metro . Ostatnim przystankiem jest stacja Dobongsan. Przy wyjściu turystów czekają sklepy sprzedające niezbędny sprzęt do wspinaczki, a także sklepy spożywcze i kafeterie, w których można zaopatrzyć się w jeden dzień lub przekąskę. Przed wejściem ratownicy wykładają na temat bezpiecznego zachowania w parku narodowym.

Скалолазы на Пукхансане