Bezpieczeństwo nie jest pierwszą rzeczą, o której pomyśleli turyści, gdy decydują się na wyjazd do odległego kraju. Jednak jednocześnie jest to bardzo ważny niuans, ponieważ przestrzeganie prostych zasad sprawi, że twoje wakacje będą wygodne, a ich ignorancja, wręcz przeciwnie, może zepsuć całą podróż. Dla tych, którzy zamierzają Korea Południowa , dedykowany jest zbiór ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa odpocząć w tym kraju.

Zbrodnia

Generalnie Republikę Korei uważa się za państwo dość bezpieczne, ponieważ wskaźnik przestępczości jest tutaj bardzo niski. Turyści mogą się bez lęku poruszać Seul , ponieważ nawet w nocy jego ulice są patrolowane. Nawet przy zwykłej niegrzeczności raczej nie spotkasz tutaj, tak różnej kultura Korei z jego wysokimi zasadami moralnymi od naszych.

Jednocześnie należy zauważyć, że nadal zdarzają się przypadki kradzieży, kradzieży kieszonkowych, oszustw, walk w nocnych klubach i barach, głównie w Seulu, Busan i inne duże miasta. Aby uniknąć takich problemów, przechowuj wszystkie cenne przedmioty w hotelu, staraj się nie chodzić po mieście w ciemności i nie zwracać uwagi na drogie aparaty fotograficzne, dużo gotówki itp. Najlepiej poruszaj się po wynajętym samochodzie, oficjalnej taksówce lub publicznej transport (Autobusy i metro ).

Вечерний Сеул

Rajdy i demonstracje

Okresowo w największych miastach kraju organizowane są protesty przeciwko niektórym działaniom rządu. Turyści powinni unikać takich miejsc przeciążenia, aby nie stać się przypadkową ofiarą.

Należy zauważyć i związek między Koreą Północną a Południem. Są bardzo spięci, ale teraz są na etapie "zimnej wojny", więc turyści z tej strony nie są zagrożeni. Wiele nawet wizyta jako punkt orientacyjny w strefie zdemilitaryzowanej.

Митинги в Корее

Klęski żywiołowe

Natura na Półwyspie Koreańskim przyciąga turystów swoim pięknem i różnorodnością, ale może być niebezpieczna. W sierpniu i wrześniu często pojawiają się tajfuny, które prowadzą do zalania i izolacji osiedli. Ośrodki meteorologiczne zwykle ostrzegają o tym z wyprzedzeniem. Staraj się nie planować podróży przez te miesiące, ale w razie niebezpieczeństwa lepiej jest odłożyć wakacje na inny czas.

Drugim naturalnym czynnikiem jest tak zwany żółty pył. Wiosną silne wiatry z Chin i Mongolii wybuchają w marcu i maju. Przynoszą ze sobą kurz, który, wszędzie falując w powietrzu, może powodować stan zapalny błony śluzowej nosa, oczu, ust. To także nie jest najlepszy czas na wizytę w Korei . Jeśli przywieziono cię tu pilną sprawą lub biznesem, weź przykład od lokalnych mieszkańców - załóż specjalną maskę.

Тайфун

Bezpieczeństwo na drogach w Korei Południowej

To smutne, ale dziś, w tak zaawansowanym technologicznie kraju jak Korea Południowa, śmiertelność jest bardzo wysoka w wyniku wypadku. Użytkownicy dróg - samochody, motocykle, a nawet autobusy - często łamią zasady, jadąc przez czerwone światło, nie zatrzymując się przy zebrze, przekraczając dopuszczalną prędkość. Motorowery i motocykle mogą poruszać się po ścieżkach dla pieszych, a tutaj piesi nigdy nie ustępują. W świetle tej sytuacji, idealną opcją pod względem bezpieczeństwa jest możliwość podróżowania po Korei przez metro.

На дорогах Южной Кореи

Zdrowie

Medycyna w Korei jest bardzo rozwinięta - istnieje wiele wyspecjalizowanych klinik z nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowanymi lekarzami. Kraj aktywnie się rozwija turystyka medyczna .

Jeśli przyjdziesz odpocząć a gdy zachorujesz, zdecydujesz się szukać pomocy medycznej, nie odmówisz. Ważnymi niuansami są jednak fakt, że płatności za usługi medyczne w kraju są dość wysokie i można je z góry zażądać. Zadzwoń na pogotowie pod numer 119, samochody reagują bardzo szybko.

Медицина

Wskazówki dla turystów

Przychodząc z trudnej sytuacji, będąc na terytorium Republiki Korei, nie rozpaczaj. A co najlepsze - z góry, martw się o rozwiązanie ewentualnych problemów:

  1. Pamiętaj numer infolinii dla turystów, w którym możesz ubiegać się o pomoc - 1330 (ale pamiętaj, że będziesz musiał mówić po koreańsku).
  2. Problem nieznajomości języka można rozwiązać, kontaktując się z usługą tłumaczeń, która świadczy swoje usługi, dzwoniąc na bbbb 1588-5644 oraz w Internecie (należy pobrać aplikację).
  3. Jeśli to konieczne, skontaktuj się z "turystyczną" policją, która działa w Seulu. Najczęściej policjantów można zobaczyć w takich obszarach jak Insadon, Mendon , Hondae, Itaewon. Nosili niebieskie kurtki, czarne spodnie i berety.
  4. Należy pamiętać, że w miastach Korei znajdują się kamery monitorujące wszędzie. Poziom przestępczości jest tutaj tak niski, w tym ze względu na to.
  5. Należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, częściej myć ręce, nie komunikować się z chorymi i próbować pić tylko wodę mineralną.
Туристическая полиция