We wschodniej części Kambodża Tajemnicze i niesamowite miasto Kampong Cham (lub Kampong Cham - Kampong Сham) znajduje się. Tutaj nie znajdziesz ogromnej rzeszy turystów, którzy jakoś często nie przywiązują wagi do tego regionu Kambodży i zupełnie na próżno!

Kampong Cham jest największym komercyjnym miastem w kraju, ponieważ istnieje słynny port. Ponadto istnieją ogromne plantacje kauczuku, tytoniu i soi. Te kultury są eksportowane głównie, co ma bardzo pozytywny wpływ na budżet kraju.


Co zobaczyć?

Nokor Bachey

Nokor bachi jest świątynią braminów, która znajduje się dwa kilometry od Kampong Cham, podążając drogą krajową numer 7. Świątynia została zbudowana w XI wieku i wizyta w tym miejscu jest świętym obowiązkiem każdej osoby w Kambodży.

Pod względem architektury Nokor Bachey to budynek składający się z czterech budynków. Budynki nazywane są "długimi budynkami", mają różną długość i szerokość i reprezentują obecne kulturowe i historyczne dziedzictwo Kambodży: zawierają rzeźby lwów, diabłów, smoków i buddyjskich bóstw.

Нокор Бачей

Chrouy sprawdzić

Chroui Chek to słynna tama zbudowana w celu zachowania wody, która służy do podlewania plantacji ryżu. Teraz miejscowi i turyści, którzy znają to miejsce, lubią się tutaj relaksować. W Chroui Chek można pływać w czystej wodzie. Specjalny napływ ludzi obchodzony jest w święta i weekendy.

Idąc drogą do tamy, po drodze znajdziesz dużą liczbę sklepów i kawiarni, w których możesz szybko i niedrogo zjeść. Możesz również wynająć pływającą chatę lub małą łódź. Kosztuje cię to około pół dolara lub 2000 riel.

Z całą atmosferą wakacji i odpoczynku, które obecnie panują na tamie, to miejsce ma smutną historię. Cheraw Chek został zbudowany przez Khmer Rouge w czasie jego rządów, a dzięki ciężkiej pracy wiele osób zmarło lub zostało zabitych.

Чхроуй Чек

Wat Preah Theat Thor Tak

Starożytna świątynia o tak złożonej nazwie jest kolejnym znakiem rozpoznawczym regionu, położonym 38 kilometrów od Kampong Cham. Możesz dostać się do świątyni na drodze krajowej numer 7, podążając za znakami. Następnie należy jechać drogą krajową nr 11 i kierować się drogą bezpośrednio do dzielnicy Orang Oav. Tutaj zobaczysz polną drogę, która trwa 8 kilometrów.

Po wykonaniu tej czynności możesz cieszyć się pięknem świątyni. Budynek ma długość 190 mi szerokość 60 m. Obok świątyni znajduje się staw z czystą, przezroczystą wodą. Nieco dalej jest inna świątynia.

W świątyni znajdują się różnego rodzaju posągi - bożki do kultu przez miejscowych. Na Meru Mena Hall, którą Francuzi zbudowali podczas swoich rządów, będą również pod wrażeniem. Mówią, że jeśli kokos zostanie wrzucony do dziury w korytarzu, to będzie na powierzchni stawu.

Ват Преах Тхеат Тхмор Да

Rezydencja króla

Prowincja Kompong Cham jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swojej królewskiej rezydencji. Turyści lubią tu przyjeżdżać, bo tu żyli cesarze Kambodży. Tutaj zobaczysz piękną fontannę, liczne sale i wiele więcej. To miejsce przez chwilę było puste, a teraz służy jako miejsce rekreacji miejskiej i jest dostępne do zwiedzania.

Бывшая резиденция короля

Plaża Koh Pen

Plaża obejmuje części dwóch obszarów - Kompong Cham i Kampong Siem, i znajduje się 2 km od miasta Kampong Cham. Tutaj można rozkoszować się piaskiem i wybrać się na spacer po parku.

Пляж Кох Пен
Hotele Kampong Cham

W Kampong Cham można znaleźć zakwaterowanie odpowiednie dla każdego budżetu, ale jakość będzie odpowiednia. Tak, możesz wydać tylko kilka dolarów na osobę za codzienny pobyt w niezbyt miłym i wygodnym miejscu, jeśli zaoszczędzisz - przede wszystkim. Hotele o relatywnie wysokim poziomie usług będą kosztować więcej, ale generalnie koszty są stosunkowo niskie. Ostrzegamy was od razu, że nie znajdziecie tutaj pięciogwiazdkowych luksusowych hoteli, chociaż w Kampong Cham jest niesamowita ilość miejsc do spania.

7 Makara

Hotel ten oferuje klimatyzowane pokoje z szafą i toaletką, telewizorem oraz łazienką. Hotel znajduje się w pobliżu lokalnych udogodnień. Dostępne są usługi pralni. Do Twojej dyspozycji - bezpłatny parking i Wi-Fi.

7 MakaraВход в отель 7 Makara

Dane kontaktowe:

 • Adres: ulica Khemarakphumin, Village 14
 • Telefon: +855 11 313 863

Daly Hotel

Hotel znajduje się w pobliżu jednego z rzeki Kambodży - Mekong (3-5 minut pieszo). Zbudowany w stylu Khmerów. Pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i bezprzewodowy dostęp do Internetu. Pięć minut niespiesznego tempa - a dojdziesz do głównego rynku Kampong Cham. Możesz skorzystać z sali konferencyjnej i wynająć samochód.

Daly HotelDaly Hotel - номер

Dane kontaktowe:

 • Adres: Village 11, Sangkat Kampong Cham
 • Telefon: +855 77 757 957

Hotel Reasmey Cheanich

Jest to jeden z najpopularniejszych hoteli, choć nie różni się szczególnie od pozostałych. Istnieje również Wi-Fi, bezpłatny parking i możliwość organizacji wycieczek. Przydadzą się również łazienki z prysznicem, ręcznikami i wszystkimi niezbędnymi przyborami higienicznymi.

Reasmey Cheanich hotelReasmey Cheanich hotel - номер

Dane kontaktowe:

 • Adres: Samdach Sang Reach Ouk
 • Telefon: +855 12 358 716

Oczywiście hotele w Kampontam są tuzinami. Tylko niektóre z nich są podane w celu ogólnego wrażenia poziomu usług lokalnych. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie hotele w Kampong Cham są podobne i zapewniają te same usługi.

Gdzie zjeść?

Dużo chodzenia i oglądania lokalnych atrakcji, prawdopodobnie chcesz przekąskę. Kuchnia kambodżańska Wziąłem trochę z Indii, Tajlandii i Laosu, ale jednocześnie różnię się od nich. Kambodżańskie potrawy nie są tak ostre i lekko słodkie.

Oto najbardziej popularne:

 1. Amok jest niezwykle znanym wśród turystów daniem, które składa się z kurczaka (lub ryby, krewetki), podawane z sosem curry w mleku kokosowym z warzywami. Zdarza się, że amok serwowany jest w połowie skorupy orzecha kokosowego, a czasami ryż jest używany jako dodatek.
 2. Kuytheav - zupa najczęściej przygotowywana na śniadanie. Do gotowania użyj wieprzowiny, wołowiny lub owoców morza. W bulionie dodać makaron i różne dodatki (sok z limonki, chili, sos rybny i inne, według własnego gustu).
 3. Samlar machu to słodko-kwaśna zupa z rybami, pomidorami i ananasem.
 4. Bi cha - wieprzowina gotowana z ryżem. Naczynie przypomina nieco znane już pilaw i podawane z marynatą warzyw.
 5. Loc Lac - mięso drobiowe lub ryba w sosie z zielonego pieprzu, który rośnie tylko w Kambodży.
 6. Kdam - mięso kraba w pieprzu.
Камбоджийская кухня

Osobno należy powiedzieć o owocach, które w lokalnym klimacie będą się rozwijać bardzo różnorodnie: papaja, marakuja, pomelo, liczi, jackfruit, mango, durian, guawa i wiele, o wiele więcej najjaśniejszych kolorów i niezapomniany smak. Pamiętaj, aby odwiedzić lokalny rynek i cieszyć się wszystkim.

Aby znaleźć miejsca dla gastronomii, nie trzeba podejmować szczególnych wysiłków, ponieważ instytucje znajdują się dosłownie na każdym kroku. Możesz odwiedzić następujące restauracje - Apsara, Kimstrun, Hoa An, Phnom Prosh i wiele innych. Ceny w instytucjach są dość umiarkowane. Obfite, smaczne obiady kosztują średnio 8 USD. W menu ceny podane są w dolarach amerykańskich, a zmiany są często podawane w lokalnej walucie.

Jak dostać się do Kampong Cham?

Kampong Cham można dotrzeć na kilka sposobów - drogą wodną i lądową. Punktem wyjścia w każdym przypadku będzie miasto. Phnom Penh który znajduje się 123 km od Kampong Cham. Jeśli zdecydujesz się na łódź na rzece Mekong, przygotuj się na podróż trwającą 2,5 godziny. Podróż będzie kosztować 10 000 riel (tak nazywa się lokalne pieniądze).

Jeśli wybierzesz trasę lądową, przejdź do głównego rynku w Phnom Penh, który jest największy rynek kambodży . W jego południowo-zachodniej części znajduje się główny dworzec autobusowy. Podróż do Kompongtyamy kosztuje 6 tysięcy rielów i zajmuje około dwóch godzin.

Funkcje odwiedź Kampongtyama

 1. Jadąc do Kompong Cham, możesz się tu dostać w okresie termitów, kiedy owady zrzucają skrzydła. Uwierz mi, te skrzydła będą wszędzie i w niewiarygodnych ilościach - w twoim pokoju, w torbie z rzeczami, w łazience. Przygotuj się na to mentalnie.
 2. Turkom i Arabom nie wolno wjeżdżać do Kambodży, ponieważ masowo przemycają tu dziewczyny.
 3. Samochód dla mieszkańców ma większą wartość niż dom, więc nie zdziw się, gdy zobaczysz luksusowego Lexusa zaparkowanego w chałupach.
 4. Wielu mieszkańców mówi płynnie po angielsku i francusku dzięki wysokiej jakości edukacji szkolnej.
 5. Zawsze się uśmiechaj - to niepisana zasada lokalnej etykiety.
 6. I wreszcie, jeśli usłyszałeś, że ktoś użył słowa "barang" w stosunku do ciebie, to nie jest obraza. Tak więc w Kambodży nazywano obcokrajowców.