Na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej w Kambodża uspokoił się miejscowość wypoczynkowa Kep, znany z doskonałości wakacje na plaży od czasów francuskiej dominacji. Dziś Kep jest uważany za prowincjonalne miasto, którego populacja nie przekracza 36 tysięcy osób.

Podobnie jak wiele miast Kambodży, Kep cierpiał w czasach powstań Czerwonych Khmerów i obecnie dopiero zaczyna się rozwijać, zdobywając popularność wśród turystów. Najczęściej stają się rdzennymi mieszkańcami królestwa, pochodzącymi ze stolicy i innych dużych miast Kambodży, aby spróbować kraby, z których słynie Kep. Oprócz pysznych owoców morza, miasto może zaoferować podróżnikom piękną przyrodę i malownicze widoki, spokojne plaże z czystą wodą i spokojną, mierzoną atmosferę odosobnionego kurortu.

Klimat

Kepa znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego. W najgorętszym miesiącu (kwiecień) powietrze ogrzewa się do + 35 stopni, w styczniu-lutym termometry nie przekraczają 16 stopni. Opady są częste, obfite.

Zabytki miasta-województwa

Popularny wśród turystów jest góra Kep o tej samej nazwie, pokryta nieprzebytą dżunglą i zamieszkana przez wiele różnych zwierząt. Brukowa droga gruntowa całkowicie jedzie po górach, więc piesza wycieczka będzie dość łatwa i wygodna. Długość drogi wynosi 8 kilometrów, znaki są instalowane na całej jej długości, więc nie można się zgubić.

W Kepie ponad sto francuskich rezydencji, z których wiele zostało zniszczonych lub zniszczonych podczas inwazji wietnamskich. Budynki są splecione z roślinnością i wywołują przerażające wrażenie. Teraz najmniej uszkodzone domy są odnawiane i przygotowywane do sprzedaży.

W pobliżu miasta znajdują się trzy duże jaskinie, wewnątrz każdej z nich znajduje się sanktuarium. Ponadto jaskinie słyną z niezwykłych form pochodzenia wapiennego, aw jednym z nich można nawet pływać.

Bardzo popularna jest wyspa Hare, która znajduje się w pobliżu Kep. Aby się tam dostać, musisz zgodzić się i zapłacić za usługi łodzi (10 USD), spacer trwa 20 minut. Na wyspie organizowane jest zakwaterowanie w małych domach. W nocy, trzeba zapłacić dość demokratyczną cenę 15 USD. Jednocześnie Wyspa Królików jest słusznie uważana za najbardziej spokojne miejsce całego królestwa.

Warto odwiedzić Park Narodowy Kep, który jest popularny wśród turystów o niezwykle bogatej florze. Można również łowić ryby w parku, istnieje możliwość robienia zdjęć i kręcenia filmów. Spacer wzdłuż lasów namorzynowych lub bananowych jest nie mniej przyjemny. Częścią Parku Narodowego jest farma motyli. Jej pracownicy zapoznają Cię z imponującą kolekcją różnych motyli, opowiadają o etapach rozwoju tych owadów. Nie trzeba płacić za wizytę w gospodarstwie, ale możesz przekazać trochę pieniędzy.

W bliskiej odległości od miasta Kep znajduje się Pałac Króla Sihanouka, położony na wysokiej górze. Pałac nie ma szczególnej wartości historycznej, ponieważ został zbudowany 20 lat temu. Niemniej jednak wielu turystów stara się dostać do tej tajnej rezydencji króla, ale nie jest to łatwe, ponieważ potrzebujesz specjalnej przepustki.

Być może interesującym dla Ciebie będzie wycieczka do plantacji pieprzu, która jest popularna w kraju Kuchnia kambodżańska dlatego uprawia się go w dużych ilościach. Na plantacjach oprócz papryki rosną owoce.

Гора КепВ одной из пещер КепаЗаячий остров, Кеп Камбоджа
Разрушенные французские особняки в КепеНациональный парк КепПлантации перца, Кеп Камбоджа
Rozrywka i rozrywka

Jeśli chodzi o rozrywkę, nie ma ich tyle w Kep, ile chciałbym odpocząć. Weekendowe plaże pełne są wczasowiczów, aw dni powszednie są puste. Na plaży znajdują się stragany, na których można kupić dania kuchni lokalnej, świeże owoce morza. Także tutaj, jak w każdym mieście, są centra handlowe i sklepy, ale życie nocne w Kep jest po prostu nieobecne. Istnieje kilka restauracji, które działają do późna w nocy, ale mogą jeść i słuchać lokalnej muzyki. Ale Kep słynie z spokoju i bezpieczeństwa, co jest ważne przy wyborze ośrodka.

Jako rozrywkę możesz wejść na rynek kraba, który znajduje się przy wejściu do Kep. Jego głównymi produktami są niebieskie kraby, kalmary, ryby głębinowe i inne morskie przysmaki złowione w twojej obecności. Jeśli chcesz, to połów zostanie ugotowany na grillu, cena gotowego dania wyniesie około 10 $.

Крабовый рынок, Кеп КамбоджаПляжи Кепа

Zakwaterowanie i wyżywienie w Kep

Pomimo niewielkich rozmiarów Kep jest wygodny pod względem zakwaterowania. Na jego terytorium można znaleźć hotele różnych klas, pensjonaty, wille. Porozmawiamy o najpopularniejszych hotelach, które, nawiasem mówiąc, są uważane za jedne z najlepszych w Polsce Kambodża .

  1. Knai Bang Chatt Resort to pięciogwiazdkowy hotel położony w pobliżu rynku kraba. Pokoje odpowiadają zadeklarowanej klasie, ponadto każdy z nich ma duży taras z pięknym widokiem na morze lub ogród.
  2. Veranda Natural Hotel znajduje się w Parku Narodowym Kep. Pokoje hotelowe są wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, w postaci dodatkowej klimatyzacji, telewizora, tarasu lub balkonu. Znakomita hotelowa restauracja pełna jest dań kuchni lokalnej i europejskiej.
  3. Samanea Beach Hotel & Spa znajduje się w centralnej części miasta. Do dyspozycji gości są pokoje willi, wyposażone w designerskie drewniane meble. Główną cechą hotelu jest eleganckie spa.

Ponieważ Kep słynie z owoców morza, jest tam wiele małych kawiarni i dużych restauracji, z których najpopularniejsza to restauracja Kimley. Serwuje różnorodne przysmaki z ryb i krabów, tradycyjne dania kuchni narodowej, różne napoje.

Здание отеля Knai Bang Chatt Resort, Кеп КамбоджаНа территории отеля Veranda Natural, Кеп КамбоджаОтель Samanea Beach, Кеп Камбоджа
Transport

Pomimo wystarczającej odległości od stolicy, dotarcie do Kep jest bardzo proste transport publiczny . Od Phnom Penh Autobusy odjeżdżają codziennie do Kep, podróż zajmie około 50 minut, bilet kosztuje 6 USD. Autobusy podążają za trasą i zatrzymują się na przystanku zlokalizowanym w pobliżu plaży. Stamtąd do centrum będzie musiał dostać tuk-tuk. Koszt takiej podróży będzie kosztował 10 dolarów. Możesz wziąć taksówkę, jest szybszy i wygodniejszy, ale droższy. Opłata od stolicy do miejsca docelowego wyniesie około 50 USD.

Aby łatwo poruszać się po Kepie, wypożyczyć motocykl lub rower. W ciągu dnia wynajmu taki transport będzie musiał zapłacić tylko od 7 do 14 dolarów.

Kimly RestaurantKimly Restaurant внутри