Transport publiczny w Korei Południowej jest dobrze rozwinięty. Istnieje 8 międzynarodowych i 6 krajowych lotniska . Promy samochodowe pozwalają na podróżowanie wyspy . W 6 dużych miastach w Korei działa metro w połączeniu z rozbudowanym systemem autobusów i kolei. Dzięki temu podróżowanie po kraju jest bardzo proste i ekonomiczne.

Transport lotniczy

Transport publiczny w Korea Południowa dobrze rozwinięty. Istnieje 8 międzynarodowych i 6 krajowych lotniska . Promy samochodowe pozwalają na podróżowanie wyspy . W 6 dużych miastach w Korei działa metro w połączeniu z rozbudowanym systemem autobusów i kolei. Dzięki temu podróżowanie po kraju jest bardzo proste i ekonomiczne.

Transport lotniczy

Do 1988 r. Jedyną linią lotniczą Korei Południowej była Korean Air, po której pojawiły się kolejne linie lotnicze, Asiana Airlines. Teraz południowokoreańskie linie lotnicze obsługują 297 tras międzynarodowych. W kraju znajduje się ponad 100 lotnisk. Największy i najnowocześniejszy Incheon został zbudowany w 2001 roku.

Воздушный транспорт

Transport kolejowy i metro

Transport w Korei Południowej obejmuje doskonały system kolejowy działający na terenie całego kraju. Łączy miasta i sprawia, że ​​podróże są łatwe, niedrogie i wydajne. Pierwsza linia kolejowa została zbudowana w 1899 roku, łącząc Seul i Incheon. Podczas wojny koreańskiej wiele linii zostało poważnie uszkodzonych, ale później - odbudowanych i ulepszonych. Obecnie koleje są jednym z głównych środków transportu wykorzystywanych przez Koreańczyków do podróżowania na duże odległości w głąb lądu.

Pociąg Korean Express został oddany do użytku w kwietniu 2004 r. Może osiągnąć maksymalną prędkość 300 km / h na specjalnie wyposażonej autostradzie. Są dwie linie, na których jest używana: Gyeongbu i Honam.

Usługi w pociągach Korei są doskonałe. Wagony są czyste i wygodne. W przeciwieństwie do lokalnych dworców autobusowych, prawie każda stacja kolejowa ma napisy w języku koreańskim i angielskim, do 1968 r. Koreańczycy używali tramwajów, później wprowadzono pierwszą linię głównej linii metro . W 6 miastach Korei znajduje się system metra. To są miasta: Seul, Busan , Daegu , Incheon , Kwangju i Daejeon .

Железнодорожный транспорт

Usługa autobusowa

Autobusy regionalne obsługują prawie wszystkie miasta w Korei Południowej, niezależnie od ich wielkości. Szybkie autobusy działają na najdłuższych dystansach i robią kilka postojów. Resztki są zaprojektowane na krótszą odległość, są trochę wolniejsze i robią więcej postojów.

Większość miast ma regularne autobusy. Z reguły działają one w odstępach od 15 minut do 1 godziny. Jednak nie ma regularnych harmonogramów, a czas dostępu do lotu może się różnić w ciągu dnia. Autobusy mają więcej kierunków niż pociągi, ale są mniej wygodne.

Автобусный транспорт

Transport wodny

Korea Południowa jest potęgą stoczniową i ma szeroki system usług promowych. Kraj ma jedną z największych flot handlowych na świecie, która współpracuje z Chinami, Japonia i Bliski Wschód. Jest wiele wysp obsługiwanych przez promy na południowym i zachodnim wybrzeżu Korei Południowej. W Korei są 4 główne porty promowe: Incheon, Mokpo, Pohang i Busan. W transporcie w Korei Południowej ważną rolę odgrywa transport wodny.

Водный транспорт

Płatność za usługi transportowe

Autobusem, metrem, taksówką i pociągiem można zapłacić za pomocą karty czujnika T-Money przeznaczonej do doładowania. Karta zapewnia zniżkę w wysokości 0,1 USD na podróż. Kartę podstawową można kupić za 30 USD na dowolnym stoisku w metrze, kioskach autobusowych i sklepach, w których logo T-Money wyświetlane jest w całym kraju.

W Korei Południowej opłata za przewóz dzieci wynosi około połowy opłaty za osobę dorosłą, ale pasażer dostaje bezpłatną jazdę, jeśli towarzyszy od 1 do 3 dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Cena pojedynczej podróży metrem dla osoby dorosłej wynosi 1,1 USD, dla nastolatków - 0,64 USD, dla dzieci do 12 lat - 0,4 USD.

Карта T-Money