Państwo wyspiarskie Japonia składa się z wielu archipelag rozproszonych w morzu i wysepki . To sprawia, że ​​podróż do Krainy Wschodzącego Słońca staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Możesz tu przyjeżdżać wiele razy, ale ciągle wchodź na nową ziemię. Dowiedzmy się, czego można się spodziewać po wycieczce na wyspę Miyako.

Poznaj Miyako

Na wodach Morza Wschodniochińskiego na południowy zachód od Japonii znajduje się należący do niego archipelag Ryukyu. Obejmuje grupę wysp Sakishima, leżących pomiędzy Tajwanem a Okinawa . Sakishima z kolei dzieli się na trzy grupy wysp, z których jedną są Wyspy Miyako. Największą z dwunastu wysp tej grupy jest wyspa Miyako, która jest drugą co do wielkości w Sakisimie.

Карта островов Мияко

Geografia Miyako

Administracyjna wyspa Miyako znajduje się w prefekturze Okinawa, w dzielnicy Miyako oraz w homonimicznej dzielnicy. Pełna oficjalna nazwa wyspy to Miyakojima, rozciąga się na Oceanie Spokojnym o 158,7 kilometrów kwadratowych. Wyspa Miyako łączy mosty z najbliższymi wyspami: Ikema i Irabu. Most Miyako-Irabu to najdłuższy most między mostami Okinawa - jego długość wynosi 3540 m.

Zgodnie z krajobrazem, wyspa jest płaska, jej najwyższym punktem jest Góra Nakao - jej wysokość wynosi 115 m. Na południe od wyspy jest ozdobione Jezioro Iraevan. To jedyny staw na Miyako, tutaj nie ma rzek ani źródeł. Klimat jest subtropikalny. Roślinność jest reprezentowana przez obfitość trzciny cukrowej.

Красота моря

Populacja Miyako

Według oficjalnego spisu ludności (2006) na wyspie mieszka 55 914 osób. Obecnie liczba ta przekracza już 56 tysięcy mieszkańców. Miyako jest uważane za gęsto zaludnioną wyspę, wszystkie jej osady są ze sobą ściśle powiązane.

Jak na wszystkich wyspach tej grupy, na wyspie Miyako wszyscy mieszkańcy porozumiewają się w języku "miyako" grupy Ryukyu. Praktycznie nie ma wyspiarzy mówiących po angielsku. Największą osadą Miyako jest miasto Hirara. Oprócz tego na wyspie są osady:

 • Yoshino;
 • Bora;
 • Karimate;
 • Gusukube (Fukuzato);
 • Matsubara.

Atrakcje i atrakcje wyspy

Śnieżnobiałe plaże i czysta woda morska przyciągają wielu turystów. Wokół wyspy znajduje się tytułowa piękna rafa koralowa. Woda w pobliżu i na ławicach ma bardzo różny kolor. To piękne zjawisko ma barwną nazwę - "Miyako-blue".

Побережье Мияко

Wyspa Miyako od dawna zdobyła serca miłośników sportów wodnych: są tu doskonałe ośrodki, a nawet pola golfowe. Oprócz rekreacji na plaży można jeździć na rowerze lub samochodem. Większość hoteli rowerowych zapewnia bezpłatnie.

Główne atrakcje Miyako to:

 1. Przylądek Higashihanna , położony w południowo-wschodniej części wyspy, ozdobiony jest latarnią morską, na której można spotkać wszystkich gości.
 2. Мыс Хигасихэнна
 3. Najlepszym wybrzeżem Miyako jest plaża Maehama . To 7 km pięknych zachodów słońca i doskonałe miejsce do pływania i uprawiania sportów.
 4. Sunanama Beach słynie ze śnieżnobiałego piasku i otwartych formacji górskich.
 5. Пляжи Мияко
 6. Yoshino Beach to najbardziej spektakularne miejsce do pływania w pobliżu rafy koralowej. Jasne stada kolorowych ryb otaczają cię, gdy tylko wejdziesz do wody.
 7. Grób Tuyumyi , znajdujący się w pobliżu portu, zatrzymuje pozostałości głowy wyspy z XVI wieku Nakazon Tuyumya. Grób jest zbudowany w niepowtarzalnym stylu i jest uznawany za narodowy skarb Japonii.
 8. Могила Туюмя
 9. Ogród botaniczny Miyako City to ogromny i dostępny park z ponad 2000 gatunkami różnych roślin, krzewów i drzew. Prowadzone są tutaj badania gatunków tropikalnych.
 10. Mosty o eleganckiej formie Ikema i Kerim , które prowadzą do sąsiednich wysp o tej samej nazwie.
 11. Kamień Nintodzaisaki - był miarą opodatkowania w starożytności. Wysokość kamienia wynosi dokładnie 140 cm, a wszyscy mieszkańcy, którzy byli wyżej, musieli płacić podatki.

Hotele i restauracje Miyako

Na wyspie Miyako znajduje się wiele hoteli: status wyspy uzdrowiskowej jest wiążący. Turyści oczekują wygodnych i nowoczesnych pokoi, obowiązkowego śniadania, bezpłatnego transferu, możliwości korzystania ze świeżego basenu, sali fitness, a także wypożyczenia sprzętu sportowego ze zniżką. Warto zwrócić na to uwagę hotele , które są polecane przez doświadczonych podróżników: HOTEL BREEZE BAY MARINA, Myakojima Tokyu Resort i Sol Levante.

Ponieważ Miyako jest południową wyspą, rośnie tutaj wiele tropikalnych owoców: papaja, guawa, ananasy, banany, melony, itp. Są one stosowane zarówno w kuchniach głównych, jak i deserach i napojach. Jest bardzo popularny tutaj kuchnia narodowa , ale można spotkać i azjatyckie restauracje sieciowe oraz zakłady kuchni chińskiej i wietnamskiej. Szczególnie popularni wśród turystów są Mangetsu Shokudo, kawiarnia Sunayama, Izacaya (japońska karczma) i Joyfull.

Jak dostać się do Miyako?

Wyspa Miyako znajduje się 300 km na południe od Okinawy i 100 km na północ od Wyspy Yayama . Jedyną opcją dotarcia na wyspę jest lot lotniczy ze stolicy Okinawy - miasta Naha. Loty Naha - Miyako odbywają się 12 razy dziennie, czas lotu - 50 minut. Istnieją opcje dłuższych lotów z Hong Kongu i Tajwanu z transferem do Naha. Bezpośrednie loty do Miyako z Tokio nie.

Самолет с туристами

Cena biletu z Naha wynosi około 10 USD w jedną stronę. Od 2008 r. Przeprawa promowa jest zamknięta. Klasyczna wycieczka po Miyako to czterodniowy wyjazd.

Аэропорт