Podróżowanie przez Mandalayu , nie żałujcie kilku godzin, aby odwiedzić małe miasteczko Mingun, które niegdyś było rezydencją króla Bodopay.

Historia miasta

Miasto Minghun znajduje się w górnym biegu rzeki Irrawaddy, zaledwie 11 km od miasta Mandalay. Jest ich wiele Atrakcje w Myanmar , które powstały za panowania króla Bodopaya. Rządził krajem przez 30 lat i został zapamiętany z powodu dziwnej patologii. Wyobraził sobie, że jest buddą Maitrei i postanowił zbudować cztery majestatyczne struktury, które nie są równe na całym świecie.

Konstrukcje te to pagoda, dzwon, postacie lwów i sztuczny zbiornik. Największym projektem króla był gigantyczny kikut Mingun-Paya, którego wysokość miała sięgać 150 metrów. Po śmierci króla, ani jeden projekt nie został ukończony, a w wyniku trzęsienia ziemi w 1838 r. Częściowo wzniesione budynki zostały poważnie uszkodzone. Przyciągają turystów z całego świata.

Atrakcje

Odwiedź miasto (lub miejscowość) Mingong warto zobaczyć następujące historyczne miejsca:

  1. Stupa Mingun-Paya. Główną atrakcją tego miasta. Imponuje imponującym rozmiarem. Patrząc na to, jasne jest, jak duża może być ukończona pagoda. Teraz to tylko skała z czterema odciętymi wejściami i ogromnymi pęknięciami - śladami trzęsień ziemi.
  2. Pagoda Pondo Paya. Obok stupy znajduje się mała pagoda Pondo-Paya - jest to mała kopia pagody planowana przez króla Bodopai.
  3. Pagoda Synbume Paya. Nie mniej majestatyczna jest śnieżnobiała pagoda Sinbume Paya. Ta spektakularna i zwiewna struktura odzwierciedla buddyjski obraz świata. Składa się z siedmiu pasm górskich, które prowadzą do Góry Meru - miejsca, gdzie mieszka władca wszystkich bogów.
  4. Mingong Bell . Drugi co do wielkości dzwon na świecie po cara Carla w Moskwie. W przeciwieństwie do tych ostatnich dzwon Mingong może odtwarzać dźwięki. Aby to zrobić, po prostu uderz go specjalnym kijem.
  5. Pagoda Settava Paya. Najmniejszy w porównaniu z powyższymi udogodnieniami. Z okien roztacza się piękny widok na rzekę Irawadi. Tutaj nie znajdziesz ani mnichów, ani turystów, tylko dwa posągi lwów pilnujących pagody.

Po odwiedzeniu wszystkich atrakcji Minghun można zejść do rzeki. Podczas oczekiwania na prom do Mandalay można zjeść przekąskę z ryżem i warzywami, zakupioną w małym sklepie.

Jak się tam dostać?

Miasto Mingun jest 45 km od międzynarodowego lotniska Mandalay i 11 km od samego miasta. Można tam dotrzeć promem, który wychodzi codziennie o 9:00 i wraca o 13:00. Podróż trwa około godziny, ponieważ należy popłynąć w górę rzeki Irrawaddy. Podróż powrotna zajmuje znacznie mniej czasu. Koszt biletu na prom wynosi 5000 MMK (4,27 USD).

Ступа Мингун-ПайяМонахи Синбьюме ПайяКолокол Мингун
Пагода Сеттавья ПайяМестный вариант таксиПаром, отправляющийся в Мингун