W części zachodniej Myanmar , u ujścia rzeki Tenasserim, jest małym prowincjonalnym miastem Miei. Jego mieszkańcy to prawdziwi pracownicy, uśmiechnięci i życzliwi ludzie. Ulice miasta są małe, ale bezpieczne. Myeja ma bardzo niską stopę przestępczości, więc niedoświadczeni turyści nie mają się czego obawiać. Miasto jest dość piękne i interesujące. Pomimo tego, że nie jest sławny atrakcje , możesz się zrelaksować i nauczyć wielu nowych rzeczy.

Warunki klimatyczne

Podobnie jak w przypadku wszystkich Mjanmy, w Miei panuje tropikalny klimat podrównikowy. Temperatura powietrza letniego wynosi +34 stopni, a zima - +25. Pod koniec maja miasto rozpoczyna porę deszczową, która kończy się w połowie jesieni. Najbardziej komfortowy okres odpoczynku rozpoczyna się w październiku i trwa do połowy lutego. W tym czasie promienie słoneczne nie są niebezpieczne, a deszcze 1-2 razy w tygodniu, temperatura powietrza nie przekracza + 28 stopni.

Rozrywka w mieście

Miei jest uważana za prowincjonalną Myanmar . Jest w nim wiele fabryk, które mają ogromne znaczenie dla gospodarki kraju. Uzyskaj w mieście rudy, handlu gniazd ptaków i połowów ryb. Możesz odwiedzić fabryki w mieście i zobaczyć, jak przebiega proces przetwarzania, zapoznać się z lokalnym rzemiosłem i uczyć się na nim.

Na wybrzeżu Myeia jest małe piaszczyste plaża , gdzie możesz się dobrze bawić z całą rodziną lub po prostu rozkoszować się słońcem. Niestety, z udogodnień mają tylko prysznice i małe kioski z wodą, więc musisz zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria plażowe. Nawiasem mówiąc, wielu turystów udaje się do Miei na nurkowanie. Możesz znaleźć firmę w mieście, która zapewnia niezbędny sprzęt i łodzie do wynajęcia. Podwodny świat w rzece jest naprawdę bogaty i interesujący, dlatego nurkowanie w Miejje przyniesie Ci wiele przyjemności.

Innym ulubionym rodzajem rozrywki dla turystów jest wędkarstwo. Połowy w Miej stały się znane w całym kraju. Rybołówstwo w mieście, rzeczywiście, kwitnie. Nie musisz kupować wędki, możesz wypożyczyć cały niezbędny sprzęt za niewielką opłatą od miejscowych rybaków.

Пляж МьейяЛовля рыбы на лодках
Gdzie się zatrzymać?

W Mieia można łatwo znaleźć dobre warunki do życia. Niestety, wybór hoteli w mieście jest niewielki, więc pokoje w nich trzeba zarezerwować na tydzień przed przyjazdem. Najlepsze hotele w Myeia to:

  • Perl Laguna Resort 4 *;
  • Eain Taw Phyu Hotel 4 *;
  • Hotel Grand Jade 3 *.
Perl Laguna ResortEain Taw Phyu Hotel
Restauracje i kawiarnie

Miasto Mye jest stosunkowo małe. Ma tylko jedną restaurację o nazwie Ski Dining. Służy potrawom Myanmar , Chińska, europejska i tajska. Personel uśmiecha się i służy jakości. Pełny obiad w tej instytucji kosztuje co najmniej 127 USD (w tym alkohol).

Na ulicach Mieji można znaleźć małe stoiska z fast foodami, gdzie można zjeść szybko i niedrogo. Zasadniczo wszyscy turyści wolą jeść na terenie hotelu lub kupować produkty na lokalnym rynku.

Sky Dinner
Jak się tam dostać?

Mały port działa w Myeje, ale rzadko otrzymuje statki turystyczne. Dlatego możliwość dotarcia do morza - nie najbardziej udanych. Możesz dotrzeć do Myej na transport publiczny lub lecisz samolotem z innych miast Myanmar ( Yangon , Neypido , Mandalay , Minghong i tak dalej).

Порт МьейяУлицы города