Jedno z największych miast Myanmar jest dawną stolicą państwa - Yangon. Miasto pojawiło się na miejscu małej wioski rybackiej Dagon i ostatecznie stało się centrum kraju. Yangon przeżył kolonizację Brytyjczyków, niszcząc trzęsienie ziemi i tsunami, wielki pożar, ale przetrwał i przez długi czas był uważany za serce Myanmar (Birma). Obecnie mieszka tu ponad pięć milionów osób, głównie z krajów azjatyckich.

Klimat i pogoda w Yangon

Klimat Yangon podzielony jest na dwie pory roku: monsunową i gorącą. Pierwszy trwa od maja do listopada. W tym czasie spada znaczna ilość opadów, temperatura powietrza osiąga + 25 - 30 stopni. Pora sucha charakteryzuje się wyczerpującym ciepłem (pręty termometru są stałe + 37 - 40 stopni) i brakiem opadów. Naukowcy scharakteryzowali klimat tego obszaru jako podrzędny. Najkorzystniejszy okres na zwiedzanie byłej stolicy od listopada do lutego.

Atrakcje w Yangon

Starożytne miasto Rangun w dawnej Birmie szczyci się licznymi zabytkami zabytki , które barwnie malują historię starożytnego państwa i jego mieszkańców. Opowiedz o najciekawszych.

 1. Shwedagon Pagoda położony na wzgórzu w pobliżu Yangon. Ta pozłacana ogromna stupa, której wysokość wynosi 98 metrów, jest szczególnie czczona przez mieszkańców.
 2. Centralna część miasta jest udekorowana pagoda Sule . Zgodnie z legendami, przechowuje prawdziwe włosy Buddy.
 3. W pobliżu rzeki Rangun znajduje się Botataung pagoda Został zniszczony w 1943 r. I odbudowany w 1948 r. Nowoczesna pagoda ma niezwykły design, a jej wysokość wynosi 40 metrów.
 4. Jedyny kraj w kraju Synagoga Mousmah Eshua , położone w centrum Rangunu - miejsce pielgrzymek dla wszystkich Żydów w Birmie.
 5. Jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych dla mieszkańców byłej stolicy Yangon jest Jezioro Enya , największy w mieście.
 6. W północno-wschodniej części Rangun znajduje się jezioro Kandojui, zwane także Jeziorem Wiktorii lub Jezioro Królewskie. Barka rodziny królewskiej, wykonana w najlepszych tradycjach, dała reputację zbiornikowi. Obecnie mieści kolorową restaurację, oferującą znakomite kuchnia narodowa i muzyczne show.
 7. W pobliżu pagody Sule zostaje złamany Ogród Mahabandol. Jego centralną część zdobi Pomnik Niepodległości, a wokół ratusza i Sądu Najwyższego zbudowane są w stylu kolonialnym.
 8. Fani muzealnych odkryć powinni odwiedzić Muzeum Narodowe, w którym przechowuje się kolekcję unikalnych birmańskich artefaktów, skarby królów i wiele innych.
Пагода ШведагонПагода СулеПагода Ботатхаун изнутри
Пагода Kaba AyeХрам ЧаутхачжиКоролевская баржа
Сад МахабандоолаМонумент НезависимостиНациональный Музей

Rozrywka w Yangon

Jeśli chodzi o rozrywkę w mieście Rangun, jest ich wiele i są przeznaczone dla różnych kategorii wiekowych odwiedzających, ich wypłacalności i turystów z dziećmi. Młodzi podróżnicy polubią liczne parki i place z dużym wyborem atrakcji, a także Yangon Zoo - jedno z największych i najstarszych ogrodów zoologicznych Myanmar .

Dorosła publiczność po odwiedzeniu głównych atrakcji może udać się do centrów rozrywki, kin, teatrów, Internetu i kawiarni karaoke. Szkoły tańca specjalizujące się w tańcach ludowych cieszą się popularnością wśród obcokrajowców. Zawsze pożądane salony piękności i pokoje spa, które wypełniły główne ulice Yangon. Miłośnicy nocnego życia będą szczęśliwi, ponieważ w mieście jest dużo rozrywki (nocne kluby, puby, bary).

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej relaksującym wypoczynkiem, możesz nieco oddalić się od Rangunu w kierunku śnieżnobiałym i spokojnym plaże .

Янгонский ЗоопаркЯнгон пляжи

Hotele w Yangon

Jeśli chodzi o noclegi w Rangun, jest to wygodne i reprezentowane przez hotele, hotele, hostele, pensjonaty, apartamenty dla wszystkich gustów i możliwości finansowych dla gości. Miasto i otaczające go dzielnice mogą pochwalić się ponad trzystoma miejscami noclegowymi, najczęściej odwiedzanymi są Merchant Art Boutique Hotel, Hotel Esperado, BEST WESTERN Chinatown Hotel, Clover City Centre Plus Hotel, Sedona Hotel Yangon.

Номер Merchant Art Boutique HotelНомер Hotel Esperado
Lokalna kuchnia i restauracje

Nowoczesna metropolia Yangon jest usiana restauracjami i kawiarniami, które mogą zaspokoić wszelkie potrzeby gastronomiczne odwiedzających. Najczęściej jedzą różne warzywa, ryż, soję, owoce morza, drób i jagnięcinę (wieprzowina i wołowina nie są używane z powodów religijnych). Miejscowi ludzie wolą pić zieloną herbatę i zwykłą wodę, ale w menu restauracji można znaleźć inne napoje, w tym napoje alkoholowe.

Najbardziej udane restauracje w Yangon:

 • Ashoka - menu pełne jest kuchni indyjskiej;
 • Green Elephant - doskonale przygotowuje i podaje dania kuchni narodowej;
 • Karaweik - oferuje dania kuchnia w Birmie Kuchnia chińska, międzynarodowa;
 • Le Planteur - słynie z kuchni indochińskiej i francuskiej;
 • Sabai Sabai jest popularny wśród dań kuchni tajskiej.

Budżetowe kawiarnie i restauracje na świeżym powietrzu znajdują się w Chinatown.

Le Planteur RestaurantКитайский квартал
Jak się tam dostać?

Miasto Yangon jest ważnym węzłem komunikacyjnym państwa. Możesz się tam dostać samolotem, ale tylko kilka krajów wysyła tutaj bezpośrednie loty, więc potrzebujesz transferu i wizy tranzytowej o wartości około 20 USD.

Lotnisko w Yangon jest uważany za głównego międzynarodowego Lotnisko Myanmar która zapewnia komunikację lotniczą głównie z krajami Azji. Przesyłki krajowe są realizowane przez firmy: Yangon Airways, Bagan Airways, Air Mandalay. Innym rodzajem transportu, który zabierze Cię do miasta, jest kolej. Należy powiedzieć, że pociągi jadące do Rangunu są stare, co oznacza, że ​​podróż będzie długa i niewygodna. Ale jest znaczący plus: transport kolejowy nie jest duży, więc bilety można kupić w dowolnym momencie, wydając niewielkie pieniądze.

Możesz także dostać się do Rangunu jednym ze zwykłych autobusów, a nawet promem. Te gatunki transport są uważane za bezpieczne, niedrogie i tanie. W mieście swojej taksówki i rikszy. Taryfa musi być negocjowana z góry, a nawet niewielka okazja. Pamiętaj, że poruszanie się po mieście na motocyklach, skuterach i motorowerach jest zabronione!

Аэропорт ЯнгонаТранспорт Янгона